Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover Freelander въпроси

    ОК, след като вече е ясно, че тоя наклон не е някакво страшилище, да се върнем към избора на автомобил.
    Аз винаги съм бил на принципа на Мечо Пух - "Колкото повече - толкова повече"

    Ще рече - взимаш най-големия камион, който си струва откъм първоначална инвестиция и експлоатационни разходи, набиваш му най-големите цървули, които има сила да върти и полето (не гората!) е твое. По тази причина съм привърженик и на целите мостове, освен ако не говорим за коли произведени след 2003-4 година.
    Т.е., макар че Фри-то на баща ми се мъдри в раздела за обяви, бих ти препоръчал да послушаш PinMaster и да се метнеш на Range Classic. Ако ти изпадне някой с 300tdi - най-добре, но са рядкост, но пък щом газифицирането не те притеснява (мен да ), бензинови има доста.

    С габаритите се свиква - Рейнджът е широк, но не е чак прекалено дълъг и карането му в град не е голямо приключение. Мойто Диско вече е доста по-широко, по-дълго си е поначало и стана толкова високо, че не влиза в повечето покрити паркинги в София, но ако изключим идеалния център и Лозенец, където е малко терсене, си го карам ведро и като ежедневна кола.

    Спомни си, че още в началото ти написах - затревения наклон не е страшен, ДОКАТО Е СУХ. Ако е мокър, заснежен, замръзнал - става приключение, от което се излиза само с агресивни гуми или с вериги. В този случай Фрилендъра го забравяш - не може да издържи на това.

    От всички камиони на тия години, в Рейнджа и в Черокито има най-много комфорт, като за ежедневна употреба. Фрилендъра, макар и по-нов е прекалено... пластмасов вътре.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover Freelander въпроси

      Изчетох темата с интерес тъи като преди 2 дни случаино станах собственик на Фреелендер 98г бензин с газов инжекцион.
      По принцип се занимавам с Витари,но какво ме накара да купя фр-а.Добрата цена която платих за технически перфектна но със забележки по външния вид машина.И по важното,много доброто впечатление което ми е направила машина от същия клас а именно Тоиота рав4.Мисля че този клас машини обути с гуми АТ за по добро сцепление и не много по-голям размер от оригиналните за да не се натоварва съединителя, в комбинация с силните им мотори 120-132кс и малката им маса ги прави добри за нормална оффроуд употреба.

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-01-12, 11:20.

      Коментар


      • #33
        От: Land Rover Freelander въпроси

        Изчетох всичко до тук и какво установих! Всеки хвали това което кара!!!
        Аз карам от 3г. фри. за проходимост на сняг няма равен, да няма бавни и тежкият офф е табу за него, но ме хваща яд, че вчера нямаше кои да снима как дърпам киата по баира. Всяка кола си има плюсове и миноси!!!

        Коментар


        • #34
          От: Land Rover Freelander въпроси

          Честито autoextreme - дано те слуша жипката и по-малко по сервизи!
          Не използвай тук изрази "нормална офроуд употреба" - това за всеки значи различно
          Преди време имаше едно Фри, което идваше и на "по-ненормални" офроуд разходки
          Карай си жипа с кеф и се подсмихвай на разбирачите тип "само П2 е жип", "по-яко от патрула нема" и т.н.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X