Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

    Здравейте,
    Вече след като съм собственик на Диско, мисля да му излекувам болежките За седалките разбрах всичко и мисля съвсем скоро да си я съживя, защото имам чувство че седя на пода вече (продънена), но и тавана е увиснал. Прочетох че трябва да е 1.6м. Предполагам ще намеря такова нещо като тръгна към панчарево след карулката? Също така предполагам че при мен 300tdi ще се сваля като на Disovery 2 , само където люковете са ми с врътки а не електронни
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
      Здравейте,
      Вече след като съм собственик на Диско, мисля да му излекувам болежките За седалките разбрах всичко и мисля съвсем скоро да си я съживя, защото имам чувство че седя на пода вече (продънена), но и тавана е увиснал. Прочетох че трябва да е 1.6м. Предполагам ще намеря такова нещо като тръгна към панчарево след карулката? Също така предполагам че при мен 300tdi ще се сваля като на Disovery 2 , само където люковете са ми с врътки а не електронни
      Точно там е магазина, след караулката. А и снимките са от Диско1, 300ТДИ, не от Диско 2.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

        Мерси Аз говорих за снимките на "shaterhand" за демонтажа на покрива. Само ако може да кажеш къде да се ориентирам за зашиването? Видях че си от София. Принципно и аз съм с 300ТДИ и мисля тази събота да го демонтирам, но така както гледам и се чудя пластмасите отстрани на колонките на щипки ли са, защото не виждам болтчета, но сигурно ще ми стане ясно когато започна да махам.
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

          На щипки са. Горните, кафявите са на едни големи, страничните на малки жълти щипки. Естествено, половината ще се счупят, така, че в понеделник ще си вземеш.
          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

          Коментар


          • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

            Днес успях да го разглобя и направих няколко снимки + малко миене на пластмаси в банята За учудване нищо не счупи Сега само се чудя дали тези към Панчарево ще продават въженце (ластично) за джобовете че бяха увиснали а сега ще ми е мерак да ги ремонтирам, след като всичко ще стане толкова чисто.

            След малко мъчение го изкарах и стигнах до тук. Малко слабичък(мек) ми изглежда тавана за фибро стъкло и се чудя дали да не го намажа с епоксидна смола или нещо подобно (един слаб слой) за да му подобря качествата (от горната страна- нетапициранта)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-21_14-33-14_312.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5520020

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-21_14-42-27_445.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5520021

            с едната четка беше много лесно на правите участъци, а с другата по заоблените участъци

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-21_20-05-11_226.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5520023

            - това е резултата. Мисля с прахусмукачката да мина и вече няма вата...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-21_16-46-17_259.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5520022

            Джипката следващите дни ще се кара така ;(

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-21_21-02-09_797.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5520024

            а това са изплакнатите(измити с няколко вида препарати чарколяци, станаха доста по свежи.
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-09-13, 21:38.
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

              След опита да го залепя се получи нещо, но не ме устройва. За сега ще изкара зимата така. Поне вече е чисто над мен(старият беше станал черен). Взех плат като оригиналният цвят.
              Широк 1.7м и дължина 2.8м за 30лв и 2 кутии с лепило по 15лв . Бяхме само 2-ма души (аз и приятелката) и което установих е че ще трябва следващият път да го правя на 3 части.
              На 2 части като се опитах докато намажа тавана и плата лепилото почна да съхне и при полагането веднага залепна дунапрена към тавана и при опит за отлепване оставаше по тавана.
              Сега точно под сеника на навигаторското място имам форми от шарпей
              Снимки не съм правил защо беше напечено докато го залепя

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-29_17-21-32_695.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5522894

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-09-29_14-54-06_699.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5522895

              Най ми харесва че свежа вътре в колата.
              Сега си имам гледка на шарпей с която почвам да свиквам. Пред мен поне е равно. Плата е много мекичък на пипане и като го гледам по отблизо изглежда като оригиналните по автомобилите.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-10-13, 16:15.
              LR Discovery 300Tdi 1996
              Subaru Outback 2.5 1998
              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

              Коментар


              • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                Колеги,
                в нашият район не мога да намеря никъде плат за таван. Предлагат ми само сив, но при условие, че колата е цялата бежова просто не се връзва на нищо. Ровя из нета, но и там не намирам нищо.
                Моля ви да помогнете ако ви е удобно за намиране на такъв плат. Широчина 1.6-1.7м дължина 3 метра цвят бежов.
                LZ1AID

                Коментар


                • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                  Във Варна има магазин за платове. Има каквито искаш.
                  0898/ 713 145; 0899/ 857 773 Ето им ги телефоните. Имат всичко за тавани и седалки. Само не знам как ще се разберете с с цветовете, че има голям избор.
                  Поздрави
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    Колеги,
                    в нашият район не мога да намеря никъде плат за таван. Предлагат ми само сив, но при условие, че колата е цялата бежова просто не се връзва на нищо. Ровя из нета, но и там не намирам нищо.
                    Моля ви да помогнете ако ви е удобно за намиране на такъв плат. Широчина 1.6-1.7м дължина 3 метра цвят бежов.
                    Сашо, днес минах през тапицера има бежов, НО ширина 1,40м.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140317_091659.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5571550

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140317_091754.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5571551

                    Ако вземеш от Варна с тази/нужната ни ширина за L.R Discovery, пиши и снимай!
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                      Ще им звънна. Благодаря
                      LZ1AID

                      Коментар


                      • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                        Няма да намериш ширина над 1,50....
                        Варианта е да го направиш с шев някъде...
                        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                        LZ2РSD

                        Коментар


                        • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                          Днес използвах доброто време да разменя тапицерията на предните седалки, защото шофьорската беше протрита вляво от употребата и височината на колата.
                          реших да разменя само долната част на седалките и така да изкарам още 14 години...

                          Процедурата:
                          - маха се болта на коланите
                          - махат се пластмасовите кори
                          - откачат се кабелите отдолу
                          - развиват се 4-те болта държащи седалката към купето. Внимание !!! - болтовете са всъщност с глава еврейска звезда и се наложи да купя допълнителен камък за гедорето. Освен това задния външен е с контра гайка отдолу под купето - отначало си мислех че е превъртял и затова не се развива....

                          След като се свалят седалките изгледайте този клип как се маха долната част на седалката.
                          http://www.youtube.com/watch?v=PDyG5VUGTdo - Доста зор е да се освободят тези пластмасови контри.

                          След това по обратния ред вече много по-лесно става. Цялата работа около час и половина.

                          И ето резултата - лявата седалка като нова, а пасажерската леко закъсана ама е отвътре и почти не се забелязва.
                          Прикачени файлове
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                            Между другото Exmoor Trim правят доста хубави неща за L.R.
                            Преди коледа ги питах за к-т. калъфи за седалките.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:60_40_seats_pre__4ffd9080d7ed11.jpg
Прегледи:1
Размер:151.3 КБ
ID:5572758

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ext019-19_main_web_logo6.jpg
Прегледи:1
Размер:231.0 КБ
ID:5572757

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ext019-19_ex3_web.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5572756

                            Може и за плат с нужната ширина и цвят, да направим запитване.

                            ... и втора серия от смяната на тапицерията.

                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                              Въпросните калъфи струват 135 паунда без ДДС, а цял кит с пяна, диафрагма и тапицерия изилиза 147 пак без ДДС, естествено само за предните седалки.
                              Нещо не мога да стопля каква е идеята едното да е по - скъпо от другото
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар


                              • От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                                Благодаря на всички колеги, които ми отговориха на въпроса.
                                Позвъних на телефона, който публикува SIMOCOREX. Отсреща ми отговори много любезен човек. Обясни ми какво имат налично. Каза ми, че от по-широките платове има на 1.7м, но при тях дунапрена бил малко по-тънък и трябва повечко внимание при залепването, за да не избие лепилото. След консултация с тапицера купух плат и се започна.
                                За сетен път се обеждавам, че повечето "майстори" са толкова некадърни, че не ли им стоиш на главата могат да ти потрошат колата за секунди. Започнаха свалянето на копчетата с отверка и съответно веднага счупиха още второто. След кратък спор, че така няма да я карат се върнах до Сопот и заех специализирани щипки и щангички за копчетата. След един час колата беше в това състояние


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_142530.jpg
Прегледи:1
Размер:124.9 КБ
ID:5576115

                                Започнаха премахването на старото лепило

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_133635.jpg
Прегледи:1
Размер:120.9 КБ
ID:5576114


                                Аз през това време се захванах да измия пластмасите
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_142537.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5576116


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140326_142545.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5576117


                                На следващия ден отидох да монтираме тавана. Бях малко разочарован, защото на няколко места по ъглите плата не беше залепен хубаво, но както винаги майстора не е виновен, а някой друг ( в случая плата)
                                Както и да е резултата е непровиснал и чист таван.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140403_162142.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5576112


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140403_162147.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5576113


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140403_162112.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5576118


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140403_162128.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5576119


                                P.S. Извинявам се за качеството на снимките, но са правени с телефона.
                                LZ1AID

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X