Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

    Първоначално публикуван от landyfan
    Мерси колега Аз се сетих,че май в гаража имам някъде едно като швейцарско ножче,с такива звезди различни размери.Ако го намеря ще е добре,ако не ще пиша тук и когато ти е удобно ще дойда да ми услужиш тамън ще се запознаем
    Междудругото под мойте седалки няма такива като малки жабки ..под мойте си е празно и се виждат само железата на седалките
    Болтовете със звезди се отвиват трудно. Малките комплекти (отвертка + битове + няколко гайчни вложки) не вършат работа, а и нямат такъв размер звезда. За шв. ножче съм краен песимист, че ще ти е от полза.

    Коментар


    • #47
      До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

      Какво стана със седалката?

      Коментар


      • #48
        До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

        Не ме е останало време все още да я сваля иначе си намерих черен такъв колан ( в подлеза на Емил Марков и България има кинкалерия за 90 стотинки метъра) и си взех 10 метра.Отделно един приятел ми услужи временно с негов комплект такива звезди (изглеждат читави),където най-голямото е т50,и утре се надявам да успея да я сваля и поправя

        Коментар


        • #49
          До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

          Здравейте колеги! Днес с един приятел свалихме седалката и решихме да го направим да надживее камиончето Та аз го оставих за малко да свали седалката,и той явно я е разкачил от някъде другаде,защото свалил някви 4 гайки с винтове ,гаиките били под купето та били ръждясали...Та не разбрах точно ма като погледнах джипа нямаше и следа от седалка отпред Та както и да е,свалихме дунапрена,тапицерията и тази мрежа.Съединихме двете парчета от ластик точно както са били с телбод,след това изрязахме 5 или 6 ленти от този колан тапицерския по и ги закачихме отново с телбод за по здраво,и останалите около 9 метра навихме по начина,показан от вас на снимките Според мен стана доста стабилно и най-важното е че в момента ми е адски удобна седалката Освен това си намерих поне 10 монетки останали за спомен от предишния собственик в Германия
          Та благодаря на всички колеги,отзовали се в темата и за снимките и за мненията,без тях нямаше да се справя Поздрави колега и със здраве да си карате камиончетата

          Коментар


          • #50
            До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

            Първоначално публикуван от landyfan
            Освен това си намерих поне 10 монетки останали за спомен от предишния собственик в Германия
            Още едно доказателство, че са уникални машини! Ти ги ремонтираш, те ти пълнят джоба.

            Коментар


            • #51
              До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

              Клега,
              При следващото избушване ела в махалата (Надежда 5) в блока преди колелото на трамвай № 6 има перфектен авто-тапицер. Казва се Боби. Много точен пич. Ще ти направи седалката както си трябва и не взима скъпо.
              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

              Коментар


              • #52
                До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                Първоначално публикуван от Barbaron
                Клега,
                При следващото избушване ела в махалата (Надежда 5) в блока преди колелото на трамвай № 6 има перфектен авто-тапицер. Казва се Боби. Много точен пич. Ще ти направи седалката както си трябва и не взима скъпо.
                Можеш ли да попиташ този Боби какви пари ще иска в тая криза за претапициране на моето любимо Диско 1 200ТДи ? Както се вижда от горните постове тапицерията му се съблича лесно като мургава кака край шосето. Каквато и да я направи поне ще бъде нова, че тук там вече ми е прокъсана. Държа да бъде все пак хубава и ефтина.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #53
                  До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                  Първоначално публикуван от vladstudio
                  Можеш ли да попиташ този Боби какви пари ще иска в тая криза за претапициране на моето любимо Диско 1 200ТДи ? Както се вижда от горните постове тапицерията му се съблича лесно като мургава кака край шосето. Каквато и да я направи поне ще бъде нова, че тук там вече ми е прокъсана. Държа да бъде все пак хубава и ефтина.
                  Няма проблем. Ще говоря с човека, но предполагам за крайна цена, че ще се разберете след като види колата, а и след като се разберете с какви материали ще работи. Предполагам, че става въпрос само за седалките?
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #54
                    До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                    Първоначално публикуван от Barbaron
                    Няма проблем. Ще говоря с човека, но предполагам за крайна цена, че ще се разберете след като види колата, а и след като се разберете с какви материали ще работи. Предполагам, че става въпрос само за седалките?
                    Е да де. Само за седалките. Две отпред и две отзад. Тия в багажника няма, на кучоците им е все едно на какво стъпват.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                      Привет!
                      Много благодаря и аз за полезната информация, която сте споделили тук. И моята седалка се изтърбуши и ще трябва да я правя... Сега, благодарение на вас и на този форум - знам как!
                      Поздрави...
                      LR Disco I 300tdi
                      Nissan Pathfinder
                      Honda VF 750
                      Suzuki GSXR 750

                      Коментар


                      • #56
                        В досегашната тема снимките са само от петврато Диско, а на тривратото предните седалки са по-различни /заради механизма им за повдигане/. Стигам до извода че в тоя /тривратия/ вариант седалките се свалят много по-лесно. За пода на купето ги държат само 4 болта, два от които са с гайки под автомобила и два са със закрепени за купето гайки. С ключ 10 отгоре и ключ 13 под купето. Двата външни болта са с гайка и шайба, а вътрешните само болтове. При моя 19 годишен Скитник седалките се свалиха без никакъв зор.
                        Повода за свалянето им беше ремонт на самата седалка навигаторска /задника на навигатора взе да опира някъде в дъното на купето/ и същевременно и смяна на тапицерията им.

                        След свалянето на седалките, първото и най-трудно нещо от процеса е да се свалят пластмасовите "подглавници". Преди време бяхме дискутирали по темата, но лично на мен нещата ми се изясниха едва сега.
                        За да се свалят въпросните пластмаси най-напред трябва внимателно да се подвади плата на тапицерията на 3-4 см под мястото дето влиза подглавника в самата облегалка и да се оголят пластмасовите втулки в които влизат шпилките на подглавника. Това става с много зор, споменаване на английските мадъри с любовен акцент и изпотяване и по гъза на действащия по проекта. Добре е извършващите тая дейност да са двама, за да си помагат в работа и пцуене. Като инструменти стигат една две по- малки до средни отвертки и сносни клещи да се извадят стоманените скобички когато с помощта на действащите като лостчета отвертки се стигне до тях, които влизат в улея на шпилката на подглавника и му пречат да излиза нагоре.
                        За да не съм голословен ето малко илюстративен матрЯл.
                        Прикачени файлове
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

                          След като се измъкнат подглавниците се сваля платовата тапицерия. Тя е закрепена със разни пластмасови сгоди и няколко метални щипки, но общо взето се сваля доста бързо, почти като обелване на бонбон.
                          Идва ред на дунапрените и арматурата на седалката лъсва пред вас като цметанката на Цецо /Господ здраве да му дава и нови лагери/.
                          Прикачени файлове
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Смяна на тапицерията на ДИСКО 1

                            На снимките от предния ми пост ясно се вижда къде е била проблемата.
                            Просто някои метални шини и профили не бяха издържали на некъф зор и се бяха малко попотрошили.
                            С помощта на негово величество "телоподаващото" потрошените джунджурии бидеха приведени в ред подобаващ на добрия английски тон /заварени, понамазани и т.н./.
                            След всичко това платовите неща бяха повъртяни в пералнята със съответните препарати и светнаха като нови, при което установих, че основният им цвят е бил кафяв, а аз бях приготвил нови сивочерни калъфи.
                            Както и да е позакърпих ги и ги нахлузих на местата им. Върху тях нахлузих новите калъфи купени за 15лв от кварталната бакалия, които с малко конец, една игла и доста мерак паснаха перфектно.
                            Пластмасовите подглавници ги нахлузих естествено без фиксиращите скобета, щото само като си помислих, че след още 19 години пак трябва да се потя над тях и ми се изпари всякакво подобно желание. Паснаха си без грешка. Който не вЕрва да дойде да го повозим !
                            Прикачени файлове
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #59
                              Помощ за сваляне на шофьорска седалка на 300tdi

                              Опитвам да сваля шофьорската седалка и да я дам на тапицер за добре познатата болка на всяко старо Discovery. Обаче ударих на камък, двата болта от вътрешната страна се развиха, но другите два откъм вратата се въртят без да се развиват. След обилно киснене с WD40 и повдигане с щанга подпъхната до предния болт той се разви с около 4мм. , и само толкова. До колкото успях да видя без канал, отдолу май няма възможност да се държи контра. Някой може ли да даде съвет за разрешение на проблема.
                              [B]Land Rover Discovery 300 tdi , 1995[/B]

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ за сваляне на шофьорска седалка на 300tdi

                                Доколкото помня 2-та болта са със заварена гайка/над рамата/, а другите 2 - със свободна. Демек требе си контра.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X