Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

    Какво да се обиждаме то на черното бяло ли да кажем.
    Има доста недостатъци, но се свиква.
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

      Лазар е прав, че Диското, Дифендъра и там предните модели са доказани здрави машини, почти като Уазки. Наистина Фрийто създава проблеми/да не викям дявола, моя още не е/ особено свързани с виско муфата. Ако ще взимаш гледай да е след фейслифта 2001, защото се оказа, че са изчистени доста неща. Прочети за нещата, които трябва да гледаш и дано имаш късмет. Само че пак те предупреждавам, ако смяташ да го пържиш на лов или много лоши терени, буксуване, ще съжаляваш горчиво - за тая цел Диско, и тва е. Скоро идва на баща ми едно Диско да го пробвам, че нямам впечатление от него, пък от сума ти време чака да бъде докарано в соц действителността ни.Иначе при добра поддръжка има Фрийта по на 200-300 хил. км. без сериозни ремонти.
      http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
      http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        Всяка кола която не се потдържа се троши това е факт! А и като гледам всички Фрита които се карат в България са закупени втора ръка от Европа и най-вече Италия, та от такива автомобили какво очаквате Кои ще си продаде автомобила ако е потдържан

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Това е малко крайно, доста хора продават. Има хора, които не могат да притежават изрядна и наджипена машина, като я направят и я продават. Всичко упира до късмет, търпение и много хъс за намирането на точната машина...

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Хайде ще попиша в тая тема да не пускам нова. Днес гарнитурата на моя Фрилендър замина. От 10тина дни при първо палене сутрин работеше малко странно първи 20 секунди, а после нищо и при всяко следващо палене също /кабели и свещи са за смяна та не знам от къде беше това/. Преди 4-5 дни забелязах, че съм "поизгубил" вода, като долях към литър, но не бях доливал много отдавна и си викам - жеги, лято може и малък теч да има. Честно казано от тогава не съм гледал водата, но винаги гледам стрелката, като съм сигурен, че НИКОГА не е загрявал. Вчера направих към 200 км извънградско и общо взето нищо/даже имаше малко каране извън пътя/. Днес паля и ми работи едно такова не пресекулки, гледам колекторите, леко излиза пушек/пара/ и влага малко. Изминах към 1 км до сервиза, като през това време колата не загря, но взе да пуши здравата. Там се констатира, че ауспуха е пълен с вода . От там вече сигурната диагноза гарнитура, която ще е при мен някъде след седмица. Поръчах комплект от Англия. Искам съвет за евентуални неща, които са специфични при смяната. Какво да се гледа? Майстор ще я прави, уж добър, ясно че ще се шлайфа главата малко, но има ли нещо друго. И още нещо последно, но не и по важност. От седмица някъде, сутрин при първо палене почва да върти и "цък" спира. Еднака клема на акумулатора ми е леко хлабава и слизам поразмърдвам я, затягам и после пали. Това ми се случи поне 4-5 пъти, като след това съм карал поне 500-600 км. Днес пак го направи, но после запали, а като загасих в сервиза/не беше заграля/ пак го направи. Майстора каза да не го мъча, щото може да е затегнало бутало, я нещо друго. Питам възможно ли е това, при положение, че го прави от седмица и после съм карал яко. Дано да е само клемата, че иначе

            БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКИ СЪВЕТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

            МЕЖДУ ДРУГОТО ПОНЕ АЗ НЕ ВИДЯХ ТЕМА ЗА ГЛАВА НА ФРИЛЕНДЪР, ТАКА ЧЕ АКО МОДЕРАТОРИТЕ ПРЕЦЕНЯТ НЕКА НАПРАВЯТ САМОСТОЯТЕЛНА, ЗАЩОТО Е ДОСТА АКТУАЛНА. АКО ПЪК ИМА НЯКЪДЕ ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН ДА МИ ПОКАЖЕТЕ КЪДЕ.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
              Хайде ще попиша в тая тема да не пускам нова. Днес гарнитурата на моя Фрилендър замина. От 10тина дни при първо палене сутрин работеше малко странно първи 20 секунди, а после нищо и при всяко следващо палене също /кабели и свещи са за смяна та не знам от къде беше това/. Преди 4-5 дни забелязах, че съм "поизгубил" вода, като долях към литър, но не бях доливал много отдавна и си викам - жеги, лято може и малък теч да има. Честно казано от тогава не съм гледал водата, но винаги гледам стрелката, като съм сигурен, че НИКОГА не е загрявал. Вчера направих към 200 км извънградско и общо взето нищо/даже имаше малко каране извън пътя/. Днес паля и ми работи едно такова не пресекулки, гледам колекторите, леко излиза пушек/пара/ и влага малко. Изминах към 1 км до сервиза, като през това време колата не загря, но взе да пуши здравата. Там се констатира, че ауспуха е пълен с вода . От там вече сигурната диагноза гарнитура, която ще е при мен някъде след седмица. Поръчах комплект от Англия. Искам съвет за евентуални неща, които са специфични при смяната. Какво да се гледа? Майстор ще я прави, уж добър, ясно че ще се шлайфа главата малко, но има ли нещо друго. И още нещо последно, но не и по важност. От седмица някъде, сутрин при първо палене почва да върти и "цък" спира. Еднака клема на акумулатора ми е леко хлабава и слизам поразмърдвам я, затягам и после пали. Това ми се случи поне 4-5 пъти, като след това съм карал поне 500-600 км. Днес пак го направи, но после запали, а като загасих в сервиза/не беше заграля/ пак го направи. Майстора каза да не го мъча, щото може да е затегнало бутало, я нещо друго. Питам възможно ли е това, при положение, че го прави от седмица и после съм карал яко. Дано да е само клемата, че иначе

              БЛАГОДАРЯ ЗА ВСИЧКИ СЪВЕТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

              МЕЖДУ ДРУГОТО ПОНЕ АЗ НЕ ВИДЯХ ТЕМА ЗА ГЛАВА НА ФРИЛЕНДЪР, ТАКА ЧЕ АКО МОДЕРАТОРИТЕ ПРЕЦЕНЯТ НЕКА НАПРАВЯТ САМОСТОЯТЕЛНА, ЗАЩОТО Е ДОСТА АКТУАЛНА. АКО ПЪК ИМА НЯКЪДЕ ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРЕН ДА МИ ПОКАЖЕТЕ КЪДЕ.
              Преди демонтажа на главата проверете гарнитурата на всмукателния колектор.След демонтажа на колектора инспектирайте състоянието на алуминия за "язви" около 1ви и 4ти цилиндър.

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                Преди демонтажа на главата проверете гарнитурата на всмукателния колектор.След демонтажа на колектора инспектирайте състоянието на алуминия за "язви" около 1ви и 4ти цилиндър.
                Благодяра ти много. Ако има язви или недай боже изкривяване на блока, как се процедира? Аз не разбирам много, но защо преди демонтажа? Нали сваляме главата и се гледа всичко. Аз поръчах гарнитура комплект, което трябва да включва всички тия другите дреболии, но да видим. Като се оправи колицата при първото ми идване в София ще ти се обадя вече за бира и да обучим другото дистанционно, че винаги минавам за по 4-5 часа и бързам, но най-малко за всичките ти мнения заслужаваш бира и то много
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                  Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  планирам да закупя скоро (колко е разтегливо това, не е истина ) FreeLander. Харесал съм такъв с 5 врати, около 1999-2001 г. и двг. 1.8i или 2.0D.
                  Бате ти си МАЗОХИСТ
                  Mazda N1

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                    Благодяра ти много. Ако има язви или недай боже изкривяване на блока, как се процедира? Аз не разбирам много, но защо преди демонтажа? Нали сваляме главата и се гледа всичко. Аз поръчах гарнитура комплект, което трябва да включва всички тия другите дреболии, но да видим. Като се оправи колицата при първото ми идване в София ще ти се обадя вече за бира и да обучим другото дистанционно, че винаги минавам за по 4-5 часа и бързам, но най-малко за всичките ти мнения заслужаваш бира и то много
                    Преди да свалите главата проверявате за следното:
                    Демонтирате всмукателния колектор,инспектирате гарнитурата и след това задължително я сменяте(гарнитурата на колектора)При демонтиран колектор проверявате повърхостта на главата в участъка където уплътнява горепосочената гарнитура като внимателно оглеждате алуминия около 1ви и 4ти цилиндър (само там циркулира вода) за "язви" причинени от по "агресивен" или неоригинален антифриз.В 60% от случаите проблема с консумацията на антифриз при К серия мотори се дължи именно на лошо уплътняване на всмукателния колектор към главата причинено от въпросните "язви" или деформирана и загубила с времето еластичноста си гарнитура на въпросния всмукателен колектор.Дано съм ти спестил ненужно разглобяване.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                      Първоначално публикуван от marchinov Преглед на мнение
                      Бате ти си МАЗОХИСТ
                      Извинявам се за оффтопика:
                      А ти явно си археолог, щото това ми мнение е от преди 2 години

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                        И от преди 200 години да е пак ще си е актуално

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                          Първоначално публикуван от marchinov Преглед на мнение
                          Бате ти си МАЗОХИСТ
                          Ъъъъъъъъъъ.........., по голЕм регистър нЕма ли?

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          И от преди 200 години да е пак ще си е актуално
                          То корените на мазохизъмът май идват от средните векове / като дефиниция/. А иначе са си изконни и първични. Възраждане на мазохизманта се наблюдава при създаването на П38 /чийто фен съм аз/ и стига ренесансовия си апогей при създаването на модела Фрилендър /едно недоразумение, пак според мен/
                          Много моля:
                          -обидените - в дясно
                          -много обидените и възмутените - в ляво.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                            Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
                            Преди да свалите главата проверявате за следното:
                            Демонтирате всмукателния колектор,инспектирате гарнитурата и след това задължително я сменяте(гарнитурата на колектора)При демонтиран колектор проверявате повърхостта на главата в участъка където уплътнява горепосочената гарнитура като внимателно оглеждате алуминия около 1ви и 4ти цилиндър (само там циркулира вода) за "язви" причинени от по "агресивен" или неоригинален антифриз.В 60% от случаите проблема с консумацията на антифриз при К серия мотори се дължи именно на лошо уплътняване на всмукателния колектор към главата причинено от въпросните "язви" или деформирана и загубила с времето еластичноста си гарнитура на въпросния всмукателен колектор.Дано съм ти спестил ненужно разглобяване.
                            Благодаря ти много. Ще кажа всичко това на майстора. Да не ставам нахален, но да питам още нещо. Ако има "язви" по главата как се оправят? И второ - това означава ли, че ако е там проблеми имаш предвид да не сваляме главата, а да ремонтираме само тоя участък? Пък и се надявам да ги има всички тия гарнитури, щото уж поръчах комплект, ама да видим.

                            До тези, които обиждат модела. В офроуд форум, наистина колицата би трябвало да отнесе много критики, но като нормално СУВче върши работа. Аз въпреки тая гарнитура продължавам да защитавам модела, защото това си е една от "детските болести". Виж ако след това проблемите продължат минавам в групата на хейтърите. Пак повтарям, че имам познат в Англия, който си е сменил гарнитурата преди време и колицата му е вече на около 160 000 мили без сериозни други проблеми. Не знам само дали е пипал виско.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                              Не се обиждайте момци, железарията си е железария. Мислена е от хора...А хората грешат, естествено състояние...Всяка марка и модел си имат плюсове и минуси.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

                                Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                                Не се обиждайте .....
                                Ти много си омекнал бе. Като рибарски прът. Е това е,.................. когато хардлайнера се напои с ............ /ракия, мастика, бира, етилов спирт и т.н./. Май не бях много изчерпателен? Ааааааааааааааа, сетих се:..... и с Аромати
                                То к'ат се надруса човек, Фрилендъра си е мезе, малииииии заприлиах на Кинекса.
                                ПС Лазаре,ти не ми обръщай внимание, Нали ме познаваш?
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X