Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Freelander

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

    Първоначално публикуван от toncheff
    не е лош, като изключим десния волан....
    шегувам се, не си видял явно...
    Явно ...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

      Здравейте отново! Вече съм горд собственик на триврат Freelander, и можете да ми честитите! За сега (карам я от седмица) нищо не трака, нищо не ромоли, така , че мисля че съм случил на колица! Обаче имам няколко въпроса! Нека тези които могат да ми отговорят, или да ме препратят към някоя конкретна тема, защото с търсачката не постигнах успех. Първият ми въпрос е за смяната на маслата! Кое масло се сменя, с какво масло да го сменя, в моята книжка пише , че подходящо е 10W40 или 15W40, а на лепинката от предната смяна гледам , че е 5W40 ? Koe от трите вида да си избера и какво да е : синтетично, полу-синтетично или минерално? Също така ме интересуват и маслата на скоростната кутия , диференциалите и раздатките! Май вече станах достатъчно нахален, ама да питам и още нещо, къде мога да си намеря кора за багажника (която го покрива, вътре, зад задните седалки)!
      Благодаря предварително за отговорите!

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

        Не съм спец, за разлика от повечето хора във форума, но за маслото зависи на колко км ти е двигателя и дали гори масло. Имам познат кара Опел Кадет на 18 години с пълна синтетика и казва, че е ок. Доколкото знам обаче след 150 000 км е добре да се мине на полусинтетика и то ако двигателя е ок. Може и до 200 000 и нагоре да караш с пълна, но тряя двигателя да ти е отличен. Доколкото знам колите на старо са между 150 000 и 300 000 реални км от чужбина/квото и да пише на километража/ и там ги въртят вече. Така че полусинтетика трябва да е най-добре. Иначе за кора се обади на 0884 000 340 Жоро. Човека има автоморга до Стара Загора и има 7-8 Фрийта. Така че имаш голям шанс да има кора, ако пък не гледай обяви в мобиле.бг и проверявай в морги предимно в София. Дано съм бил полезен.

        Иначе честито, дано нямаш проблеми, ако не си чел всички теми, те предупреждавам да не го натоварваш супер много извън пътя, да буксува дълго и т.н. Иначе и аз имам такъв от 2 месеца и да чукам на дърво никакъв проблем, даже не съм сменял масло, защото го взех от познат със сервизна книжка и трябва скоро да го сменям. Ако ти кажат от някой сервиз добър вариант за масло за двигател, скорости и диференициал може да пишеш. Иначе сменяш ангренажния ремък и ролки/май е само една ролка/ в сервиз и си ОК. Ако другите 2 са видимо напукани ги смени, те са по 10-20 кинта.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

          Благодаря ти ! Ама аз пак не можах да разбера какво масло да сложа? Двигателя ми е 1,8 бензин, колата е на 130 000 км. гарантирани по сервизна книжка! От това което ми каза, разбирам, че пълната синтетика е за "нови двигатели" - какво означава това, че е с по-малък вискозитет ли? Това не зависи ли, от означенията на самото масло?

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Фрилендър

            Да не те подведа нещо, но според мен полусинтетика или ако двигателя ти е супер пълна синтетика. Пълната синтетика е по-рядко, полусинтетика средна работа и другото вече е доста по-плътно и е по-добро за по-стари двигатели. Питай все пак някой майстор, защото аз не съм, но или пълна или полусинтетика. До колкото знам 5 на 40 е синтетика, 10 на 40 полу и вече 15 нормално минерално такова, но в който и магазин да питаш полусинтетика хубава за бензинов двигател, кажи там 1.8 двувалов, 130 000 км и ще ти препоръчат. Иначе може и пълна, не ти е на много километри, аз също се чудя между пълна и полу, защото моя е на 153 000 км, но двигателя е супер. Ако има някой по-вещ във форума да даде съвет
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • Малко акъл за Фреелендър

              Здравейте,

              от няколко месеца чета форума и се оглеждам за нещо малко по-високо.
              Сега към въпроса. Имам предложение за 1 Фреелендър, 2000, 2.0 дизел, 160 000 км, дълга база. По принцип знам, че е обслужван както и където трябва.
              Попрочетох форума и имам бегла представа какво ме очаква, но ще се радвам ако някой спомене все пак нещо повече за двигателя (четох мнения, че на БМВ бил по-добре, ама на...такъв е), обслужване и т.н.

              Преди мненията Ви, искам само да кажа много ясно, че тази машинка ще се кара 99,99% на асфалт и черен път едва ли ще види. Ще се ползва като по-висока семейна кола и ще се кара 90 % в града (знам, че трудно завива).

              Оставям на Вас да дадете акъл дали да влизам в Матрицата с Фреелендър или да търся нещо друго (моля имейте предвид къде ще го карам)?
              Само да кажа, че след като карах (макар и за малко) 1 Нисан Х-трейл на лека кола нещо не ми се качва

              Благодаря предварително на отговорилите.

              Коментар


              • До: Малко акъл за Фреелендър

                Ми...окачване на Голф с голямо купе отгоре.А пък материала е малко говнолинийски и се чупи...де да знам.Имал съм точно такъв.И не бих си взел повече.
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • До: Малко акъл за Фреелендър

                  Ми Х-Трейла е доста по здрав де.Иначе като визия не е лош.На един приятел,който работи в Мото пфое му бях задал въпрос за тая кола с цел да я придобия,но ми отвърна,че това не е моята кола.

                  Коментар


                  • До: Малко акъл за Фреелендър

                    Има няколко слаби звена характерни за модела, според това дали е бензин или дизел.
                    За дизела виж раздатъчната кутия, провери дали от нея излиза кардан Обърни внимание и на турбокомпресора за луфтове, виж дали двигателя хвърля масло.
                    За мен Free е удачно съчетание що се отнася до икономичност и начално капиталовложение за придобиване. По другите параметри не е кой знае колко конкурентен.
                    Нека и колегите споделят, но досега не съм видял гнилостни процеси по шаси и купе при този модел.
                    Недостатъците за TD4 са по-малко - по-мощен е и не се ,,пържи" излишно. Ако си го караш според предназначението не би следвало да имаш кой знае какви проблеми.
                    Е, късмета трябва да е с теб при покупка на кола втора ръка...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • До: Малко акъл за Фреелендър

                      Колега за това за което ще го ползваш това е добър иазбор по отношение цена и практичност.

                      Като цяло несмятам че този които казваш ще е с двигателя на БМВ за него ако не се бъркам важат буквичките ТД4 и е по скъп.

                      За плюсовете : малък разход на гориво ( моя дава 7 )
                      доста по ефтини гуми от останалите джипови (ЛАССА КОМПЕТУС 120лв)
                      доста комфортен и компактен
                      ТС (тракшън контрол) което си е хубаво нещо, спасява те от интересни моменти
                      карал съм го по доста гаден път и не ме предава (все пак 90 % от офроуда е техника на шофиране)

                      Минуси: смяна на ангренажен ремък под 550лв няма
                      смяна на диск с притискател под 700лв няма
                      за сервиз за електрониката да неговорим досега никои не ми оправи задния прозорец
                      слаба динамика за моделите с 97 коня

                      Но като цяло доста ъабавен автомобил особенно варянта тарга със сваляем покрив

                      п.п Няма къса и дълга база на фрилендър варянта с 5 врати е само с около 5см по висок заради комфорта на задните пътници

                      това е от мен за сега ако го вземеш ще помагаме

                      Коментар


                      • До: Малко акъл за Фреелендър

                        Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
                        Доста по ефтини гуми от останалите джипови (ЛАССА КОМПЕТУС 120лв)
                        Понеже не мога на лични - въпросните гуми има ли ги зимни и какви са размерите - 16
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • До: Малко акъл за Фреелендър

                          Благодаря на всички за коментарите.
                          По принцип като гледам и другите теми - всичко е на късмет, обаче малко като че ли ме плашат проблемите, които могат да се появят (аз тема без проблем с Фреелендър тука не съм срещал .
                          Това, че не е каран оффроуд го знам със сигурност и се надявам да не излизат неща като кардани и т.н. (в следствие опит за преодоляване на невъзможното). Аз също не мисля да надценявам проходимостта му. На мен ми е достатъчно да е добре на асфалта и за това се чудя Фреелендър или някоя кола за същата сума. (сърцето сочи Ланд Ровер-а де, ама акъла ...).
                          Все още не съм взел решение, а вдругиден трябва да дам отговор...

                          Все пак ще се радвам на още мнения по върпоса.

                          Коментар


                          • До: Малко акъл за Фреелендър

                            Обективна справка за шосейна кола - в друг форум
                            Не очаквай да се държи и да позволява отношение като седан Максимална, неувреждаща двигателя скорост поддържана за по-дълго време 135-140 km/h - лично мое мнение за Free. Аз лично исках икономична шосейна кола с възможност за забежки извън пътя (не по дерета и пресечен горски терен разбира се - за там УАЗ, Нива и пр. от по-евтините за поддръжка модели). Освен това живея в град където offroad-а по улиците е почти неизбежен...

                            Отново - за мен Free има предимство като икономичност по отношение на разхода за гориво (дизеловия вариант), комфорт на возене за дълъг път и възможност за леки забежки извън него. Да не забравяме сравнително ниския начален капитал при покупката му. По останалите показатели не е конкурентен с други SUV-ове. Това е моето мнение.

                            За мен колата изпълнява зададените параметри от които имам нужда - всеки сам решава за своите си необходимости. Помисли добре точно какво ти трябва, а и не е зле да се качиш на някоя и друга кола преди да решиш окончателно.

                            p.s. по отношение на сервизната поддръжка - вероятно още бих се колебал дали да го взема ако не беша с нова раздатъчна кутия (сменена от предишен собственик в МотоПфое с гаранция).
                            Последно редактирано от emanuilis; 09-10-08, 17:33.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • До: Малко акъл за Фреелендър

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Понеже не мога на лични - въпросните гуми има ли ги зимни и какви са размерите - 16
                              Колега! води се всесезонна 30/30/30 асфалт/кал/сняг така ми казаха от сервиза но аз съм доволен (наскоро имах премеждие - със скорост от 80 км/час навлезнах в S завои при пороен дъжд, поднесе ме жестоко, ТСто и 4те нови гуми ме измъкна )

                              Коментар


                              • До: Малко акъл за Фреелендър

                                Първоначално публикуван от toko_bk Преглед на мнение
                                Колега! води се всесезонна 30/30/30 асфалт/кал/сняг така ми казаха от сервиза но аз съм доволен (наскоро имах премеждие - със скорост от 80 км/час навлезнах в S завои при пороен дъжд, поднесе ме жестоко, ТСто и 4те нови гуми ме измъкна )
                                С какви джанти си (какво пише на гумите като размер)?
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X