Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на съединител Фрилендър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Смяна на съединител Фрилендър

    Първоначално публикуван от RODJER009 Преглед на мнение
    Няма щуцери за обезвъздушаване и на практика системата се самообезвъздушава с помпене и малко хитрина. Някой трябва да задържи вилката на съединителя след като се натисне педала за да не избутва буталото обратно.При следващо помпене буталото излиза още и на няколко пъти въздуха ще се превърти през горната помпа.Може и да се откачи от планката и да се задържа на ръка до като се помпи , после се слага пробва се и ако не отделя съединителя , упражнението се повтаря до като се получи желания ефект.Не става лесно и бързо, а и със сигурност планката е пукната , огледай те я и я заварете или смяна с нова. Свалете кората под двигателя , по-лесен е достъпа.
    Благодаря, утре ще пробвам и ще пиша какъв е резултата.
    МЕРСИ МНОГО ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте !!!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-10-10, 13:12.

    Коментар


    • #77
      От: Смяна на съединител Фрилендър

      Първоначално публикуван от mumbler Преглед на мнение
      И едно малко допълнение към горния пост-флуида в системата не е спирачна течност! Производителя продава двете помпи сглобени и напълнени с течност.При монтажа и при екплоатацията на автомобила няма нужда от обезвъздушаване.
      Съгласен съм с това, но на мен ми се притри тази пластмасова тръбичка която свързва двете помпи педала потъна , а течността на земята. Опирала се е в тръбата на климатика под филтъра, на място където не се вижда. Налях спирачна течност и си работи, обезвъздуших по начина който съм описал.
      FREELANDER 2000 TDI 1999 г.

      Коментар


      • #78
        От: Смяна на съединител Фрилендър

        Здравейте.
        мисля че течноста в хидравличната система си е точно спирачна течност.
        Hydraulic brake system Use: Normal Service intervals:
        Change 60000 km / 36 months
        MAINTAIN DOT 5.1
        MAINTAIN DOT 4


        Hydraulic clutch system Use: Normal Service intervals:
        Check 20000 km / 12 months
        MAINTAIN DOT 5.1
        MAINTAIN DOT 4
        Това е по каталога на Fuchs Europe Lubricant маслата се предлагат от А+.
        Просто обезвъздушаването е по деликатно но не и невъзможно.

        Коментар


        • #79
          От: Смяна на съединител Фрилендър

          Да използвам тази тема, за да не правя нова.
          Дано някой колега може да сподели нещо по въпроса.
          Отскоро имам нещо като стържене, все едно гумата като се върти и стърже в калобрана примерно, така се чува. Чува се при ниска скорост. При една и съща скорост се променя от това дали се подава газ или не. Като че ли се чува отпред отдясно. Не е лагер. Днес ми направи впечатление, че при пускане по инерция на втора, когато натисна съединителя осезаемо започва да стърже по този начин. Ако беше лагер на колело или полуоска нямаше при една и съща скорост да се влияе от съединител или леко подаване на газ. При подадена газ и натискане на съединителя се форсира без да се усеща усилване на това стържене, но при пускане по инерция на скорост се усеща много ясно. Може ли да е от лагера на съединителя и има ли как да се разбере точно?
          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

          Коментар


          • #80
            От: Смяна на съединител Фрилендър

            Развитието по въпроса. Стърженето - от единия висящ лагер. Шума при натиснакена на съединител - долния ляв тампон на двигателя - опираше метал в метал вече.
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • #81
              От: Смяна на съединител Фрилендър

              Здравейте колеги. И аз като вас, за добро или лошо станах собственик на Фри '98 бензин.
              Имам обаче проблем - понякога при изкачване (Витиня примерно или Предел) ми мирише на феродо и мисля че е от съединителя. Също, пак понякога, при потегляне претриса и се чува едно странно малко скърцане от около скоростния лост. Същевременно не мога да забележа че приплъзва - набира си и не ръмжи.
              Та питането ми е, може ли да ми препоръчате някой майстор или сервиз, който да погледне жипката и да каже какво й има и какво трябва да се смени или оправи.
              Благодаря

              Коментар


              • #82
                От: Смяна на съединител Фрилендър

                Колега какво стана с претрисането решили проблема?

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X