Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия Discovery I 200Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростна кутия Discovery I 200Tdi

    Изронени зъби на първи (входящ вал) и междинен вал, както е показано на снимката долу.
    Съдейки по остатъците на местото на зъбното колело на входящия вал, които не са стомана, а по-скоро някакъв полимер, стигам до извода, че зъбните колела са лепени към валовете.
    Опитите ми да намеря здрава скоростна кутия, за сега са напразни.
    Не съм проверил дали се внасят валовете, но вероятно цената им ще е неприемлива.
    Чудя се дали да не опитам да ги изработя и залепя към валовете.
    Някой правил ли е нещо подобно?
    Прикачени файлове
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

  • #2
    ...ако успееш да го произведеш и работи поне 1000км веднага те взимат в бокса на Ферари...
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
      ...ако успееш да го произведеш и работи поне 1000км веднага те взимат в бокса на Ферари...
      май ще ми се наложи да успея...
      просто ще отнеме най-малко две седмици, а резултатът ще е съмнителен...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        Зъбните колела не са от никакъв полимер а са от СТОМАНА (ама мяза на кашкавал)
        Такова нещо като на снимките не виждам за първи път и ще ти кажа от какво най-вероятно се е получило- каране без масло и са изминали пробег така около 250 км. В дару кар и МП могат да ти ги доставят. Само ми кажи от каква кутия са- R380 или по-старите и до колко пари даваш за 2-та вала, един познат може и да има .
        Последно си спомням че на един със същата картинка му беше поръчана нова скоростна кутия, сега може да има и рециклирани. Иначе в Англия гаранция че има рециклирани цели кутии.
        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

        Коментар


        • #5
          ...разбира се, че не са от полимер, предполагам, че главината със зъбния венец е лепена към вала (по който липсва каквото и да е зъбно колело, а има някакви "пластмасови" остатъци), но това изобщо не е важно толкова, колкото необходимоста да реша проблема възможно най-бързо...
          Кутията вероятно е LT77 (задна до първа)
          Приемам всякакви предложения.
          Благодаря предварително!
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
            ...ако успееш да го произведеш и работи поне 1000км веднага те взимат в бокса на Ферари...
            Няма начин да няма начин, все пак хора са го произвели някога. Успех.

            Коментар


            • #7
              Re: ПОМОЩ скоростна кутия Discovery I

              Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
              ...ако успееш да го произведеш и работи поне 1000км веднага те взимат в бокса на Ферари...
              Хей, Giorgio, ти колко километра измина с лично изработените зъбни колела?
              В България ли си още или замина за Италия?
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                Re: ПОМОЩ скоростна кутия Discovery I

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Чудя се дали да не опитам да ги изработя и залепя към валовете.
                Някой правил ли е нещо подобно?
                Малко е късно вече, но относно лепенето знам че е имало опити това да се приложи масово в машиностроенето. Получава се така че валът 'плува' в слоя лепило и точността си отива.
                Танки грязи не боятся!

                Коментар


                • #9
                  Re: ПОМОЩ скоростна кутия Discovery I

                  в троян са ми правили зъбни колела.но за мотоциклет.не мисля че са по слаби от тези за кола.50лв броя.карат още.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ПОМОЩ скоростна кутия Discovery I

                    Идеята за "лепене" ми дойде от една история от преди... май станаха 25 години. Като млад инженер имах затруднения със залепване на лента от високовъглеродна стомана върху поцинкована повърхност. Колеготе от тогавашното Машиноекспорт, след запитване до разни водещи фирми, наред с многото каталози, ми препратиха един цветен луксозен на Локтайт, при това на български, макар и с доста правописни грешки. В него освен всичко останало се предлагаше и революционна за онова време технология за лепене на зъбни колела към валове, сглобки които се разглобяват с нагряване до температура около 200-220 градуса. Твърдяха, че въртящия момент, който се предава от лепилото е с пъти по-голям от този, предаван чрез шпонка.

                    Зъбните колела си ги дешифрирах (разбира се бяха цолови с наклонени зъби), начертах си ги и дадох да ми ги изработят и закалят. За съжеление не можах да намеря къде да шлифовам зъбите, след закалка. Не се доверих на "революционната технология" и си ги направих със стегнатост около 50 микрона спрямо валовете.

                    След монтаж, очакванията за шум не се оправдаха. скоростната кутия работи относително тихо при различни скорости и обороти на двигателя.

                    До момента съм изминал около 3000 километра и се замислям, дали не е време да сменя маслото в скоростната кутия. Пропуснах да залепя магнитче на пробката на скоростната кутия, но ще го направя при предстоящата смяна на маслото.

                    Следващата седмица ми предстои командировка до Италия, но не е това което си мислите , все още нямам покана от бокса на Ферари.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #11
                      Скоростна кутия за Диско 1

                      търся скоростна кутия за Ленд Ровър Дискавъри - 91-ва година, 2,5 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Скоростна кутия за Диско 1

                        Това трябва да свъши работа....

                        продавам скоростна кутия за
                        land rover discovery 97г.
                        Благоевград
                        тел.: 0894307181
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-03-08, 09:14.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Скоростна кутия за Диско 1

                          Няма да свърши работа, Петре, ако четем правилно годините. 91-ва е LT77, 97-ма година е R380. Принципна разлика има в двете кутии.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Скоростна кутия за Диско 1

                            В сервиза на Рам Партс скоро куплираха такива скорости към 200тди ако не се лъжа.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Скоростна кутия за Диско 1

                              Щте станат ли тези от 97го и имали други с които може да ги комбинираме ако не намерим то4ната година

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X