Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

    От снощи съм с Малатеста Кайман 235/70/16 , по 215 лв бройката, с отстъпка от дилъра. Купих ги от Видин. (Благодарности на Киро ) Ето и първи впечатления - много по-твърди страници от обикновените, с които бях досега. Гумаджията сериозно се изпоти, докато ги сложи. Едната изобщо не можа да се балансира, другите три успяха, с по около 300-400 грама на гума. Сместа е не много твърда, поддава при стискане с ръка. Като тръгнах да се прибирам към Белоградчик, когато излязох от Видин и почнах да вдигам над 30-40 км/ч, започнах да се оглеждам дали около мен няма хеликоптер или нещо такова. После установих, че това е звукът от гумите. Наподобява рев на реактивен самолет. Но като че ли само това им е кусурът, щото при 100-110 км/ч колата си се държеше съвсем нормално, даже спира по-стабилно, отколкото със старите ми галошки. А валеше и дъжд. Няма тресене на волана. Но при навит крайно наляво волан, даже преди крайно положение, лявата гума опира някъде. Също и задна дясна, кодато друсне по-силно, жули някъде в подкалника. А уж за този размер не трябвало лифт, даден е в книжката като фабричен. Предполагам, че е заради големия грайфер, който стърчи встрани. Като се прибрах, веднага тест в една голяма тиня. Резултатът е много окуражаващ. Преди не можех да мръдна там, а сега върти яко, но излиза. Ама и тинята е много. В една-две дълбоки локви, в които преди съм закъсвал, сега минава без проблеми. Така че като за първоначални впечатления от няколко часа съм доволен. Няма да тръгна на дълъг път с тия гуми, но аз джипа го карам само в града и по черни пътища, така че предполагам, че ще ми вършат добра работа. Остава да видя и как ще се представят зимата на снега.
    Land Rover Discovery 200TDI

    Коментар


    • #47
      До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

      Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
      Аз в неделя си извадих от задната гума (BFG MT) един пирон от онези, дето коват подковите с тях

      Ето го резултата - гумата не издиша...
      Еми, видяло Диското, че подковават вола, и то вдигнало крак.

      И аз съм с Федима. Пълно копие на Yokohama Geolander M/T. Много агресивна и мека гума. За балансиране на всичките гуми отиде към кило, кило и малко олово, но при 100-120 км/ч гумите се държат стабилно. Шум има, но това е неизбежно.
      Единична цена: 168лв. с ДДС.
      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

      Коментар


      • #48
        До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

        Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
        ........... но при 100-120 км/ч гумите се държат стабилно. Шум има, но това е неизбежно.
        Единична цена: 168лв. с ДДС.
        Обаче при 145-150 км/ч Ела да видиш. Ни'къф шум /от гумите де/-то е вой на скорости и дифове. Обаче върви. Гумите бяха Малатеста-кобра, за малко под 190лв./бр. от Голди преди по-малко от 4г. Да кажа: Много съм доволен от тези гуми. Нема БФ, нема гудрич. Това яде месеца. Много мека гума. Нищо, че е регенерат.
        Обаче на лед.................. Травиата в три части......... без ДДС.
        Последно редактирано от c_gul; 10-09-09, 22:00.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #49
          До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
          ...Сега на сухо карам Lassa-ta, капне ли дъжд, за 30 мин ги сменям с калните гуми. ....
          1+2+3 ++++++

          Първоначално публикуван от начинаещ Преглед на мнение
          ...
          Иначе съм се ориентирал към Генерала, но кога ще ги купя още не знам.
          Бегай далече от "генерала". Човекът пуснал темата си беше купил такива. Проследи търсенията му
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #50
            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

            Сложих БФГ АТ 235/70/16 втора употреба от един колега от форума. Учудващо малко олово отиде, даже гумаджията не ми го таксува.
            Още един път благодарности на колегата!
            Не съм я карал и не мога да споделя впечатления, само на пръв поглед ме притеснява опасността от аквапланинг заради затворените контури на каналите.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #51
              До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

              Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
              От снощи съм с Малатеста Кайман
              ...
              при 100-110 км/ч колата си се държеше съвсем нормално, даже спира по-стабилно, отколкото със старите ми галошки. А валеше и дъжд.
              ...
              уж за този размер не трябвало лифт, даден е в книжката като фабричен.
              ...
              Остава да видя и как ще се представят зимата на снега.
              Не знам какви са ти били старите "галошки", обаче имай предвид, че тази шарка НЕ е правена за асфалт, а почти изключително за каране по черно (кал), а освен това си имаш работа с регенерат.

              Т.е. имай си 1-2-3 на ум при по-бързо каране, както и на мокър асфалт. Представянето на тази гума на сняг, поне по моя опит, е катастрофално.
              За утъпкан сняг и заледено да не говорим ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                гуми на дискавъри 1 ?

                Привет колеги,
                пускам питането тук тъй като нямам право да поствам в категорията с обяви.
                Та възможно ли е да монтирам на Дискавъри 1 гуми с размер 265/75/16.
                Колата ми е с 16 цолови джанти и не е коригирана по никакъв начин.
                Благодаря предварително.
                успех


                Горе в дясно има бутон търсене, опитайте с него,има доста информация.
                И изреченията започват с главни букви.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-09-09, 21:27.
                Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                Коментар


                • #53
                  До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Не знам какви са ти били старите "галошки", обаче имай предвид, че тази шарка НЕ е правена за асфалт, а почти изключително за каране по черно (кал), а освен това си имаш работа с регенерат.

                  Т.е. имай си 1-2-3 на ум при по-бързо каране, както и на мокър асфалт. Представянето на тази гума на сняг, поне по моя опит, е катастрофално.
                  За утъпкан сняг и заледено да не говорим ...
                  Ще внимавам, колега. Наистина имам предвид, че това е гума за черен път и най-вече за кал. А старите бяха корейски А/Т, Conqueror или нещо от сорта, доста изтрити, даже бяха различни отпред и отзад. Кайманите вече ги тествам яко в дълбока кал, засега се справят отлично. Разликата е огромна. В кални локви, в които преди закъсвах, сега минавам без блокаж, без джипа да се замисли даже. Но ми прави впечатление, че с тях набира по-трудно, например ако трябва да лашкам напред-назад в калта, ако включа директно на втора, не може да вдигне обороти веднага, затормозява се двигателят. Дали тия гуми не товарят трансмисията прекалено много? И по асфалт видимо й е по-тежко на колата, не ускорява като преди. Не че ми пречи това, но ме притеснява да не повредя нещо. Пък за снега... докато не се уверя сам, все си мисля, че има шанс да драпат А това, дето лявата предна опира при извит докрай волан наляво, го установих какво е - ограничителният болт ми е навит повече, отколкото отдясно. Вчера карах по тежък маршрут с 5 човека и задна дясна не опираше вече никъде, явно си е направила място.
                  Land Rover Discovery 200TDI

                  Коментар


                  • #54
                    До: гуми на дискавъри 1 ?

                    Първоначално публикуван от dimow Преглед на мнение
                    Привет колеги,
                    пускам питането тук тъй като нямам право да поствам в категорията с обяви.
                    Та възможно ли е да монтирам на Дискавъри 1 гуми с размер 265/75/16.
                    Колата ми е с 16 цолови джанти и не е коригирана по никакъв начин.
                    Благодаря предварително.
                    успех


                    Горе в дясно има бутон търсене, опитайте с него,има доста информация.
                    И изреченията започват с главни букви.
                    Мисля, че няма да стане без лифт. Те ще са доста по-високи от моите (235/70/16), а тях, като ги гледам, едва се вместват.
                    Land Rover Discovery 200TDI

                    Коментар


                    • #55
                      До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                      Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
                      ... Кайманите вече ги тествам яко в дълбока кал, засега се справят отлично. Разликата е огромна.
                      ...
                      Дали тия гуми не товарят трансмисията прекалено много? И по асфалт видимо й е по-тежко на колата, не ускорява като преди. Не че ми пречи това, но ме притеснява да не повредя нещо. Пък за снега... докато не се уверя сам, все си мисля, че има шанс да драпат
                      ...
                      Тази шарка точно за кал е мислена. И не случайно е една от най-копираните за агресивни кални гуми.

                      Гумите наистина товарят трансмисията повече. Един път заради теглото си, и второ заради агресивната шарка. И наистина с тях можеш доста по-лесно да счупиш нещо, така че малко по-внимателно боравене с газта няма да навреди.

                      Примерно в ситуации, когато имаш някоя яко развъртяна гума във въздуха при падането й обратно на земята, агресивният грайфер може така яко да захапе, че я каре, я полуоска да не издържат внезапното ударно натоварване.

                      А на сняг естествено, че ще ги пробваш и ще придобиеш лични впечатления. Моите са крайно негативни - на мизерна гънка в терена (не заслужава и думата малко баирченце) при 15-20 см сняг върху суха трева джипът с 2 включени блокажа върти 4-те гуми и стои на място ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        До: гуми на дискавъри 1 ?

                        Първоначално публикуван от angel_drakata Преглед на мнение
                        Мисля, че няма да стане без лифт. Те ще са доста по-високи от моите (235/70/16), а тях, като ги гледам, едва се вместват.
                        Благодаря за мнението.
                        Аз също в момента съм с ''твоя''размер, но ми се струваше, че има достатъчно място.
                        Питах защото в обявите има добро предложение, а на склад тази гума в момента не се поддържа.
                        Успех
                        Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                        Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                        Коментар


                        • #57
                          До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                          От вчера вече съм с BF Goodrich AT 235/70/16 . Първи впечатления - много добри. Като че ли малко по-твърдо возят от Кобрата(Малатеста) и са по-безшумни . Други впечатления - по нататък ...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                            Sorry за офтопика но все някъде трябва да се похваля .
                            Уредих се със 140 процентови гуми за Диското
                            Преди няколко дена сменях гумите на колата и по време на монтажа собственика на сервиза чинно ми обясни че тия гуми ( BF Goodrich A\T )
                            всъшност са 70% офроуд и 70% асфалт .Нека се пукнат от завист всички собственици на Гудрич АТ защото техните са едва 100 процентови
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Съвет при избор на гуми за LR Disco

                              Първоначално публикуван от bigcat Преглед на мнение
                              Аз съм се спрял на тези http://cgi.ebay.co.uk/2-NEW-4X4-TYRE...d=p3286.c0.m14
                              Някой ползвал ли ги е да каже мнение.Благодаря предварително.
                              Колега, аз съм с такива. Размера е 225/70/16. Перферктни АТ гуми: т.е. 80% асфалт + 20% офф роуд. Като всички АТ гуми. Японски са. Карам и през зимата с тях, но не в гората, не са за сериозна кал и сняг отгоре. И през лятото над 10 см. кал се окопаваш. Но за това си има МТ гуми. http://www.offroaders.com/tech/AT-MT...-Dueler-MT.htm
                              В Англия се намират и по-евтино.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от ivied; 23-09-09, 20:36.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Съвет при избор на гуми за ЛР Дискавъри

                                Аз пък това лято го изкарах с Пирели - Скорпион АТR, и съм доволен. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=53119 /пост 17/ Не са шумни, вървят си 140-160 , драпат по черно и в калчицата минават. А за зимата си имам чисто зимни за смяна.
                                [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X