Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

    Така е, каза ми, не оспорвам твоето мнение. Просто търся най-доброто решение.
    Щото - колкото майстори - толкоз и мнения
    Като се зачетох в тази тема бих казал, че съм доволен от ВМ-а (като изключим тази повреда) - държи се добре на ниски обороти - турбото включва на около 1800, не съм забелязъл сериозни проблеми с какви ли не товари, разхода от около 10 на сто ме удоволетворява...

    Най-добрият вариант за мен ще е ако е възможно това турбо да се ремонтира или да се смени.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #92
      От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

      Ако се сменя VM в случая с 200тди, заигравката не е чак толкова голяма. Правено е и в онези години, когато всичко за Ленд Ровър тука беше кът, камо ли кола донор. Всички Рейнджове, Диско 1 и Дифендър са с едно предавателно число на диференциалите - 3.54.

      Коментар


      • #93
        Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

        Здравейте,
        Опрях и аз до смяна на ВМ-ският мотор
        И стигнах до въпроса за избора на нов мотор. Джипа не сменям! Нека първо да дефинирам как го използвам:
        - на асвалт съм железно спокоен шофьор, по-клонящ към старец с жигули
        - Често правим дълги преходи предимно по асвалт и с малко офф
        - аз се се бутам в софтаджийте и ако не са редките ми изцепки съм си за там
        - не обичам да карам бързо - случвало ми се е само по състезания, но това са изключения, по-скоро мога методично да се заровя в калта и да си копам докато излезна
        - свалих кайманките и в момента съм на 235/85/16 - МТ - където не минавам - има лебедка.
        - задните блокаж и полуоски са АРБ, някой ден и отпред може да станат таквиз.

        Цели 2,5 години ВМ-а ми е служил вярно, рядко съм чувствал липса на мощност и винаги ми е помагал големият му въртящ момент.

        Това, което очаквам от новият ми мотор е да се справя или както старият или по-добре.
        Най-близките решения са 200д и 300д, но те имат само едно предимство пред ВМ-а - ремонто-пригодни са. Доколкото знам са им малко повече кончетата, но са с по-нисък въртящ момент и не са хич динамични. Опцията с ТД5 също е вариант, но засега ми е над бюджета...

        V8 3,9 бензина като чели най-се доближава до изискванията ми, но май смяната му ще е доста трудоемка. А и не съм почитател на бензина (пък бил той и газифициран).

        Опцията с други мотори (дизели) е още по енергоемка и въпросителната с нагласянето на скорости-раздатка е съвем под въпрос.

        Има ли сериозни технически пречки да се монтира 200/300д на място, където е стоял ВМ? Естествено, двигателя го взимам комплект с прилежащите му радиатор, алтернатор, турбо и т.н.
        Ще се радвам някой, който юрка повече такъв двигател (независимо от начина) да сподели опита си с тях.
        Всякакви други предложения за мотори също са добре дошли
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #94
          От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

          За 200tdi мога да ти кажа. Малко е куц кон откъм вървене на асфалт, но за там си имаме други коли. Мен ме удовлетворява за гората но пък съм софтаджия. Досега не е правил проблеми /това за две години и малко и около 43хил.км./, гори масло по около 100-150мл. За 1000 км. което го дават за нормално. Моето мнение е, че за софт неща става и е лесен за обслужване. И в същото време е слаб за асфалт и хард изпълнения. Td5 се кара в пъти по-динамично /при Дефендера де/, и е и по-скъп за поддръжка.

          Коментар


          • #95
            От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

            Наско според мен трябва да се качиш и да пробваш различните двигатели и сам да си прецениш какво искаш като двигател. Другото е лесно защото няма невъзможни неща

            Коментар


            • #96
              От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

              Здравей колега,
              имам впечатление и от 200тди и от V8. Според мен на това което си описал най- добре 200 или 300 тди.
              Може доста да се пипа по тях и да се извади добра мощност. В най-бруталния случай с много намеса англетата са стигнали до към
              220 коня на 200 тди. Нормално ако вземеш двигател от Диско може да го докараш до около 140 коня което си е добре. Слага се голям кулер
              и може и по голяма турбина. Провери из нета,но най бруталния кит с турбина с променлива геометрия стига до около 1500 лири, но според мен до там няма нужда да се стига. Аз съм за 300 тди и малко да се пипне, ще е най-евтино и с много добър резултат.
              Поздрави
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #97
                От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                Това с пипането ми харесва, но като по-нататъшни възможности
                Сега гледам, че има (може би още и се продава) 3,5 V8 - и понеже е пълна окомплектовка, барабар с газовата - той как ви се струва?

                Радо - кво разбирам аз от джипове - качвал съм се на малко, а като е чужд - не смея да го бухам като моя си
                ВМ-а много хора мислят, че е куц, после като сме заедно някъде или като гледат клипове - цъкат с език...
                Затова търся мнения - особенно тук - от първа ръка
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #98
                  От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                  Е откога го чакаме твоя ВМ да почине ХИХИХИ... бог да го прости бих казал че доста изкара в "СОФТА"
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #99
                    От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение

                    Радо - кво разбирам аз от джипове - качвал съм се на малко, а като е чужд - не смея да го бухам като моя си
                    ВМ-а много хора мислят, че е куц, после като сме заедно някъде или като гледат клипове - цъкат с език...
                    Затова търся мнения - особенно тук - от първа ръка
                    ВМа е кекаф в никакъв случай куц !

                    Коментар


                    • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                      Един пиятел скоро разглоби един бензинов Рейндж и мисля че продава двигател скорости и т.н.т ако имаш интерес мога да питам по подробно

                      Коментар


                      • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                        Интересувам се от всякакви оферти
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                          200 или 300 ТДИ са по-тромави от ВМ-а, разхода на гориво ще е еднакъв.За да сложиш такав двигател на мястото на ВМ е най-добре да го вземеш заедно със скоростите и задължително с Р380 скоростна кутия(по лесно се превключват скоростите от ЛТ77 и била по здрава),защото камбаната и амбиажната ос са различни(за оста не съм сигурен),стойките на шасито също се местят за да се захванат лапите на двигатела на ТДИ-то.Има разлика и в водния радиатор между 200 и 300,ВМ-ския мисла бе като на 200.

                          За V8 е разлика в камбаната и оста на скорастите,те са различни и от на 200 и 300 ТДИ.Стойките на шасито за закрепяне на двигатела съвпадат с тези на ВМ(поне при мен на 2.4ВМ).Водния радиатор се сменя с по-голям.
                          Като разход за гориво ако осмака е на газ при спокойно каране по асвалт, цената излиза еднаква като на дизела(15-16л газ спрямо 8л дизел),за гората осмака си вдига доста разхода 30-35 газ при софт каране(наблздението ми е от Диско V8 автомат ) за по сериозно каране в гората незнам колко ще харчи,не съм подкарал Рейджа с осмака.

                          Избора е труден много зависи от това колко навъташ като километри в гората дали де е дизел или бензин.За вървене осмака си набира много добре и от ниски обороти.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]
                          RR Classic

                          Коментар


                          • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                            Ако ще караш осмак то нека да е 3.9 3.5 не си струва или ако е 3.5 то да е инжекция.
                            Според мен ако искаш да е по бюджетно 300 тди и после да се пипа когато имаш възможност
                            а през останалото време ще си го караш нормално.
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
                              Е откога го чакаме твоя ВМ да почине ХИХИХИ... бог да го прости бих казал че доста изкара в "СОФТА"
                              ХИХИХИ - Ники, не чакаш ли да хвана и шестица от тотото?

                              Какви са тогава предимствата на 200д и 300д пред ВМ-а? Освен, че са ремонто-пригодни, английски и следователно - с евтини части?
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Смяна на двигател на Рейндж Ровър Класик

                                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                                ...Това, което очаквам от новият ми мотор е да се справя или както старият или по-добре.
                                Най-близките решения са 200д и 300д, но те имат само едно предимство пред ВМ-а - ремонто-пригодни са. Доколкото знам са им малко повече кончетата, но са с по-нисък въртящ момент и не са хич динамични. Опцията с ТД5 също е вариант, но засега ми е над бюджета...
                                Това не е единствения плюс на тези два двигатели пред vm-ма.
                                Минуса им е, че са по-тромави. Плюсовете са:
                                - нямат проблемите на VM-а, като цяло нямат ясно изразени проблеми. Здрави мотори са.
                                - евтини, намират се лесно.
                                - подлежат, макар и на минимален (като за дизел) ъпгрейд, до/в рамките на 130-150к.с.
                                - икономични са.

                                Иначе параметрите на 200/300tdi и VM са сходни, ако не и еднакви, като въртящ момент (около 260-те нютона) и коне - 11* коня.

                                При изложените изисквания по-горе, аз на твое място бих помислил за 300тди (по възможност с R380 скорости), в последствие може и леки подобрения по мотора. Най-лесно, бързо и евтино ще е тази интервенция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X