Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигателя на Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Смяна на двигателя на Range Rover

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Явно обичате да ви е трудно.200 и 300 тди са в пъти по-лесни за присаждане на класик.Пък са и доста по-надеждни от тдс а на бмв.
    Успех и искаме да видим крайния резултат.
    Руси,
    Тази тема я бях открил в далечната 2004-та когато бяхме има няма 100 човека тука. А и тогава да намериш 200 или 300тди в България беше малко по-лесно от това да намериш похитителите на изчезналия кивот. Някой някъде бе чувал, че... И бай Иван (тогава в Дару) бе насадил всичко на всичко един 200тди от Диско на един класик (на един Митко от Самоков). Та така.

    Сега всичко е друго. И съм напълно съгласен с теб.

    Коментар


    • #62
      От: Смяна на двигателя на Range Rover

      Благодаря за редакцията,от София съм поправих се вече.Вече спуснах двигателя в коша ,но сега ми трябва секторна кутия от Р38.Всичко е заснето,ще кача снимките когато приключа.Има хора които са правили замяната но си правят пас.За информация 200 или 300tdi са по 1500-2000лв голи мотори. Ако някои знае за секторна кутия моля да пише.

      Коментар


      • #63
        От: Смяна на двигателя на Range Rover

        Намерих всичко каквото ми трябва,цял P38 на части.Взимам всичко каквото ми трябва и тези дни ще го палиме .... само жицата да си свърши работата???

        Коментар


        • #64
          От: Дизелови двигатели на Рейндж Ровър и Дискавъри

          А може или да се сложи мотор200тди на Класик.Може да се намери двигател за добри пари,а Ренж за 2-3хил.И разликата само в двигателите ли е?

          Коментар


          • #65
            От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

            Аз извърших успешна конверсия на 200 тди на ВМ Класик. За съжаление имах много работа последните месеци и не успях да отделя време за снимки, и споделяне на опит.

            Коментар


            • #66
              От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

              Първоначално публикуван от lubobunker Преглед на мнение
              Аз извърших успешна конверсия на 200 тди на ВМ Класик. За съжаление имах много работа последните месеци и не успях да отделя време за снимки, и споделяне на опит.
              Като оставим проблемите на ВМ, каква е разликата в поведението на пътя, динамика и мощност, на 200 тди спрямо ВМ
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-06-10, 19:35.
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              RR Classic

              Коментар


              • #67
                От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                Никава, даже май ВМ-а превъзхожда другите по динамика.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #68
                  От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Никава, даже май ВМ-а превъзхожда другите по динамика.
                  VM-a в ниските е мъртвец. Идва му силата като надуе турбината.
                  Ако Английския мотор е по зле ...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                    И английския е същия. Кото всеки малолитражен дизел с турбо.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      И английския е същия. Кото всеки малолитражен дизел с турбо.
                      Не вярвам! Мислех че няма такова недоразумение като ВМ-а. Четирима човека и малко багаж, не може да тръгнеме на 1-ва, на лек баир. Вярно, като го надуе турбината над 2500 върви, ама до тогава е мъка.
                      Знаеш че съм карал и Паджеро и Патрул, но няма нищо общо. Не вярвам да е от бързи дифове. Според мен това си е типичен двигател от лека кола.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                        Извинявам се, че може би се изказвам неподготвен, но от лично наблюдение върху поведението на VM,
                        идеята за неговата подмяната с каквото и да е друго, не е ли просто за да се избяга от ненадежноста му, а не да се търси мощност?
                        Поне според мен, 200тди е много по-надежден от VM, не че имам опит с 200тди, но някак си вътрешно имам усещането,
                        че всеки друг дизел е по-надежден.
                        Както казва колегата Andro 160, в ниските е мъка, но пък при този, който карах, когато надуе турбината - вярно, върви,
                        ама се започва с едни проблеми...... ,а бе не си е работа - добре, че тогава поддръжката не бе за моя сметка.
                        Поздрави
                        "Bis dat qui cito dat"

                        Коментар


                        • #72
                          От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                          Английските дизели в ниските са по-добре от VM-a, но VM-а е малко по-пъргав, Руси е прав.
                          Карал съм и Патрули. Малкия 2.8 НЕ е по-добре в ниските, напротив. За TD42 не говоря, там можем да замълчим и сведем глави...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            ...
                            Карал съм и Патрули. Малкия 2.8 НЕ е по-добре в ниските, напротив...
                            Това трябва да някакъв майтап. Вероятно се дължи на често срещания проблем с главите на този мотор, след една преклонна възраст. А тоя проблем, всъщност не е проблем, тъй като се решава сравнително евтино и двигателя живее втори живот. Като цяло, след този елементарен ремонт джипа запазва изключителната си надеждност. Това е част от понятието "ремонтнопригодност" на автомобилите.
                            От друга страна да напомня, че този мотор е от 89 г. и не се сещам за по добър и вървящ от това време, като изключим екзотиките 4,2.
                            В една друга тема ти казах, че подкарвам ТД-5 и с него мога да направя директно сравнение. Моя Патрул върви Повече от прехваления помпа-дюза ТД-5. За 200/300 тди нямам база за сравнение, но не ми се иска да е вярно, че върви по лошо от ВМ-а.
                            Съществува една инерция да се гледа максимален въртящ момент, като безпогрешен показател за качествата на дадена машина извън пътя. Според мен трябва да се гледа този момент до към 1000-1500-2000 об. Тия обороти ни касаят, за да не силим и блъскаме машината в екстремите. VM-а в това отношение има много неприятна черта - въобще го няма, турбината му дава сила далеч след 2000. На Патрула турбината надува от 1500 и на 1800 е в силата си. Отделно и без турбината си върви доволно (правил съм експеримент с байпасната турбина). Това също е много важно извън пътя - джипа да не се нуждае от турбо-надув.
                            Ако кажете, съм готов за сравнения.
                            Последно редактирано от Аndro 160; 19-06-10, 08:08.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                              Андро, чудя се да плача ли какво ли? Не ми се спори повече с теб, живей с митовете за RD28T. Вървял повече от Td5. Добре....
                              Колко му е точно великия въртящ момент? 260 нютона, които ги правят и всички останали от неговото време, дори и с по-малки кубатури (2.5).
                              Не разбрах какво общо има въртящия момент с хроничните проблеми в главата при 2.8 на патрула, които не са проблеми, той просто така си прави, но нищо де, нали е култов...

                              И последно за да не звучи като заяждане.
                              Не е никакъв майтап. Всеки, който знае за какво говоря, ще се съгласи, че RD28T развърта доста нагоре. Далеч над 2000. Но трябва да надживееш фенството си, за да го признаеш. Както и да е. Темата е за двигатели на Рейндж Ровър Класик, не за Патрул.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-06-10, 20:06.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Смяна на двигателя на Range Rover Classic

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                ...
                                Но трябва да надживееш фенството си, за да го признаеш...
                                Яро, няма "фенство". Не вярвам да имаш съмнения, че мога избера за себе си най доброто (говорим за машини за гората с близки парични параметри). За съжаление виждам само компанията на 3,0тд на Тойота и Ге-то. Там пък, за мен има други недостатъци, както и обратното, и за съжаление баланс не мога да намеря.
                                Ако Патрула развърта далеч над 2000, значи на моя турбината е дала фира. Представям си ако беше в ред.
                                Отделяй в друга тема и да си говорим без лоши чуства.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X