Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско 2 td5 проблем TC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диско 2 td5 проблем TC

    Както на много дикавърита ми светеца трите лампи(тримата амигос). След доста зор вчера ги оправих. Проблема ми е, че при вече нищо светещи по таблото ката грешка след потегля е ми се включва тракшън контрола и колата моментално забива, също се чува някакво стържене отпред от дясно. Умишлено като запаля отново тримата амигос, колата си върви нормално. Дайте идеи какво може да става с тракшъна и какво го активира.
    Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

  • #2
    Колега без диагностика трудно е да се каже. Как точно се справи с тримата Амигоса и как ги пускаш умишлено?
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

    Коментар


    • #3
      Оправих тримата амигос със смяна на датчици за АБС. Диагностиката не показва грешки. Мисля, че проблема е механичен. Тримата амигос ги паля принодително с изкарани от мен жички от АБС.
      Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

      Коментар


      • #4
        Датчика на предно дясно отчита по-високи(грешни) стойности на оборотите и компа се опитва да го спре(предно дясно). Аз съм за проблем в датчика. Като извадиш жичките - отчита прекъсната верига(на датчик) , светват лампите и тракшъна не работи.

        Коментар


        • #5
          Изключих заден датчик и лампите светна ха, но въпреки това тракшъна пак сработва и джипа забива. Ще пробвам преден дясен датчик да отскача и ще видим. Благодаря за отговора.
          Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

          Коментар


          • #6
            Случва се и при спукана гривна на АБС.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              Грвната със карето ли върви или отделно?
              Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

              Коментар


              • #8
                Привет,
                гривната е вътре в хъба. Разкачи преден десен датчик откъм купето и ще спре да забива. Задния си го върни обратно.
                "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                Искам България чиста!!!

                Коментар


                • #9
                  Изключих преден десен датчик и пак е същото. Четох в един западен форум, че може да е от гумите( сложих летни гуми, които са по-ниски на 60 височина).
                  Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

                  Коментар


                  • krasimir.n
                    krasimir.n коментира
                    Редактиране на коментар
                    Четирите гуми, еднакви ли са ....т.е с еднакъв диаметър ?

                • #10
                  Диагностиката ми дава непозната грешка 115
                  Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

                  Коментар


                  • #11
                    Аз също имам проблем с Амигосите четя го с делфи диагностика ми го дава заден десен сензор прекъснат/ слаб сигнал какво ще речи това?
                    Нямам време да се държа прилично !

                    Коментар


                    • #12
                      И аз го чета с Делфи. Един от моите проблеми беше същия. Слабия сигнал ми беше от буксата на заден десен датчик (беше поръждясала).
                      Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

                      Коментар


                      • #13
                        И четирите гуми ми са еднакви но са по-ниски 235,60,16
                        Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

                        Коментар


                        • #14
                          Първоначално публикуван от slavibal Преглед на мнение
                          Оправих тримата амигос със смяна на датчици за АБС. Диагностиката не показва грешки. Мисля, че проблема е механичен. Тримата амигос ги паля принудително с изкарани от мен жички от АБС.
                          Колега привет отново. Намери ли проблема ? Би ли пояснил как "палиш" амигосите и с кои жици, защо го правиш и какви са предимствата, както и откъде си го взаимствал. Питам защото има разлика при Д2 в работата на тракшън контрола ако запалиш с вече включен блокаж или ако включваш блокажа след като си запалил двигателя.

                          Поздрави,

                          "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                          Искам България чиста!!!

                          Коментар


                          • #15
                            Отдолу на АБС модула има една плочка на която има две релета, много често тази плочка не работи и за това амигосите светят. В ютуб има клипове как се прави байпас и амигосите си отиват. При мен тази плочка работи, но съм си изкарал въпросните жички. За съжаление моят проблем седи и за да изключва тракшъна включвам тези жици.
                            Nissan Terrano 2 , 2.4 , 12v , 1996г.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X