Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е нормален черния пушек?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко е нормален черния пушек?

    Здравейте колеги! След първоначалното доставяне на удоволствие от карането на новата ми машинка дойде време и да и обърна внимание . Смених един ремък, защото виеше и гарнитура на капака на клапаните, че течеше масло от там и мотора заспа. Това, което ми прави впечатление е, че ако подавам газ постепенно няма видими проблеми, но ако по-рязко и продължително натисна педала , над 1800-2000об./мин. отзад излиза чисто черен пушек така, че колите зад мен изостават и палят фарове, че не виждат нищо в тази тъмница . От темите тук, които прочетох, разбрах, че белия и сивия пушек-лошо, черен-нормално. Ама въпросът ми е колко нормално е да излизат отзад яки облаци чернилка. Виждал съм как пуши дизел, ама то това мойто не го бях . Като вървене не мога да преценя как върви колата, защото нямам база за сравнение, леката ми кола е 193к.с. и сравнението е безсмислено , но тук четох постове, че след поправка на двигатели, колегите имат чувството, че могат да изправят джипката на задни гуми, което при мен е ужасно далеч от действителността . Иначе с нея вдигнах 110км./ч. макар и доста бавно, но ги докара до толкова, въпреки рошавите гуми, с които не е много приятно това. Къде в София мога да отида на добра диагностика на двигателя за да се отърва евентуално от страховете си или да се почне една......?

  • #2
    До: Колко е нормален черния пушек?

    Чисто теоретично, дизела пуши черно при недостиг на въздух или пикаещи дюзи. При много износен дизел май пак така, но щом ти пали сутрин май не е това. Чак толкова да пуши нафтата не е нормално май.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      До: Колко е нормален черния пушек?

      Гориво-нагнетателна помпа- ГНП. Като гледаш ГНП от страната на десния калник, в лявата и страна има едно дълго винтче с пружина - при навиване или отвиване се променя подаването на въздух и съответно се променя горивната смес, което променя и цвета на пушека. Това е най-елементарното. От тук нататък почваш да изваждаш /пари-доста/. Настройка и сервиз на ГНП - Сервиз Бош в Дружба до Технотест или Дизел Сервиз на Околовръстното близо до разклона за Драгалевци. Там могат да ти проверят и дюзите. Между другото ГНП е една от най-скъпите части на автомобила.
      Успех
      Владо Рангелов
      Land Rover Discovery 1-300tdi

      Коментар


      • #4
        До: Колко е нормален черния пушек?

        Благодаря Ви за отговорите колеги. Между другото забравих да спомена, че на километража пише 225 000 км.

        Коментар


        • #5
          До: Колко е нормален черния пушек?

          Първоначално публикуван от Бай Гуджан Преглед на мнение
          .............. Иначе с нея вдигнах 110км./ч. макар и доста бавно, но ги докара до толкова, въпреки рошавите гуми,...................?
          "Вдигнах 110" ми се струва малко. Аз с кобри си карах със 140-145 / което е еквивалентно на около 150. И това с 200 тди.
          Сменен ли е въздушен филтър? Да не е стиснат мотора за гушата?
          За диагностика - Лукас на ул."Житница". Компресия и дюзи-около 80 лв. Смяна на разпръсквачи още толкова горе-долу. /това за М 207,307/
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            До: Колко е нормален черния пушек?

            Въздушния филтър е нов, като го проверих го изтръсках даста добре за всеки случай, така че не би трябвало да е от него. Карах със 110, но мисля, че имаше още малко ресурс, но не посмях да го натискам докрай. Все още не съм и свикнал на джипката

            Коментар


            • #7
              До: Колко е нормален черния пушек?

              И аз миналата година имах притеснение от черния пушек.
              По съвет на приятели и колеги от форума смених въздушния филтър и, о чудо- облаците изчезнаха
              Дори това да не ти реши проблема като за начало е най-евтиния вариянт.

              п.п. Писали сме едновременно.
              Последно редактирано от Tiger-D; 09-03-09, 09:17.
              [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

              Коментар


              • #8
                До: Колко е нормален черния пушек?

                Ами нали казах, че е нов филтъра, но ще взема да го сменя пак

                Коментар


                • #9
                  До: Колко е нормален черния пушек?

                  Занеси да проверят дюзите, след като си сменял филтъра. Ако си ги свалиш сам ще ти струва 10ина лева.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко е нормален черния пушек?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    .............. Ако си ги свалиш сам........
                    Отговрът се крие тук . Нямам представа какво и как да сваля, за това ще се доверя на някой сервиз .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко е нормален черния пушек?

                      После напиши къде си бил и най важното кво му е на добичето,че и аз съм тръгнал по този път/ 280 хил./

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко е нормален черния пушек?

                        Някой знае ли какви са цените на нови дюзи за 200ТДи и съответно откъде ?
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко е нормален черния пушек?

                          http://www.land-rover-parts-shop.com...0/8/23/585/756

                          http://www.lrseries.com/shop/product...OR-200TDI.html

                          http://trekk4x4adventure.com/shop/pr...oducts_id=2380

                          Казвам ти аз, че не са евтини, ама не вярваш

                          Всяка цена по-надолу от горе посочените е за рециклирани или с неясен произход.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко е нормален черния пушек?

                            Казвам ти аз, че не са евтини, ама не вярваш
                            Точно на теб, о Ювиги Лазе, за тия а и за други работи, много, ама наистина много ти вервам !!! Просто въпроса ми бе подкрепен с мъничка надеждица някъде в някой квартален магазин да седят на рафта няколко никому ненужни дюзички. И някой да ги забележи и да ми прати сведението.
                            Тази земя, по която тъпча сега,
                            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                            тази земя – не е моя земя,
                            тази земя, простете, е чужда.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко е нормален черния пушек?

                              Според мене неправилно зацепен ангренажен ремък,но преди това проверете горивен филтър.

                              Успех
                              [SIGPIC][/SIGPIC]
                              DISCO 1-200TDI-бял...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X