Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ходова част ЛР Дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ходова част ЛР Дискавъри

    Първоначално публикуван от valek Преглед на мнение
    Оказа се раздатката! Скъсан кардан вътри в нея.

    Вътре няма кардан. Вервай ми.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      До: Ходова част ЛР Дискавъри

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Вътре няма кардан. Вервай ми.
      Много знаеш ти.... Майстора от февруари насам направи диагностика и каза - КАРДАНА В РАЗДАТКА. Точка по въпроса.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #18
        До: Ходова част ЛР Дискавъри

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Вътре няма кардан. Вервай ми.
        Да бе, да .....
        Ти ще ми кажеш.
        Човека си го е оправил ... и няма ядове вече ... ти ..... приказвай .....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #19
          До: Ходова част ЛР Дискавъри

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Много знаеш ти.... Майстора от февруари насам направи диагностика и каза - КАРДАНА В РАЗДАТКА. Точка по въпроса.
          Що му викаш майстора? Забрави му името ли?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            До: Ходова част ЛР Дискавъри

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Да бе, да .....
            Ти ще ми кажеш.
            Човека си го е оправил ... и няма ядове вече ... ти ..... приказвай .....
            Много ми е интересно, къв кардан е сменил? И сега ме е яд, че в мойта раздатка няма. И на Симо няма. И на Тони. И мойта старата. И една има резервна. И тя няма. Ще се побъркам. Дайте един кардан бре.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Ходова част ЛР Дискавъри

              Някой знае ли от къде мога да си поръчам маншончета за кормилните накрайници на Дискавъри 1?След каране през трънкалаците все имам по някое скъсано маншонче.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #22
                От: Ходова част ЛР Дискавъри

                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                Някой знае ли от къде мога да си поръчам маншончета за кормилните накрайници на Дискавъри 1?След каране през трънкалаците все имам по някое скъсано маншонче.


                Track Rod End Rubber Boot

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:321.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5325621
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #23
                  От: Ходова част ЛР Дискавъри

                  Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                  Track Rod End Rubber Boot

                  [ATTACH=CONFIG]391736[/ATTACH]
                  Благодаря за бързия отговор,но имам напредвид за България преди взимах едни прозрачни.Сега в магазина ми казаха,че са ги спрели от производство.
                  0885719173-Красимир

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ходова част ЛР Дискавъри

                    И моите всичките са скъсани.
                    Измери им диаметрите и височината и ще отида да взема.
                    Колко бройки искаш?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ходова част ЛР Дискавъри

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      И моите всичките са скъсани.
                      Измери им диаметрите и височината и ще отида да взема.
                      Колко бройки искаш?
                      В сервиза имам свалени,но утре имам друга работа и няма да ходя до сервиза.Ще ми трябват 10 бройки.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ходова част ЛР Дискавъри

                        И аз имам същия проблем на моя скраб.
                        При завой и неравност, се чува по-силно или по-слабо еднократно чукане откъм предно ляво колело. Звука е като силно металическо прещракване.
                        Сменил съм тампони на амортисьори, регулирах хлабините на лагерите на сферите и на главините, смених кормилен накрайник, за който се съмнявах, каре на предния кардан, напълних сферите с молибденова грес и масло. Тампоните отпред са проверени и са наред.
                        Още един кормилен накрайник е за смяна, тея дни ще го сменя, но чукането сякаш е по-силно, от на накрайник.
                        Имам и странни вибрации и стържене при каране с ниски обороти - от 1500 надолу, дори при моторна спирачка. Мисля че е предна полуоска, като ритна яко гумата, вътре кънти. Диското е от първите, с дългите капачки с шлици.
                        По майстори не ходя, така че и аз нямам кардан в раздатката, който да се разбие

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ходова част ЛР Дискавъри

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          И аз имам същия проблем на моя скраб.
                          При завой и неравност, се чува по-силно или по-слабо еднократно чукане откъм предно ляво колело. Звука е като силно металическо прещракване.
                          Сменил съм тампони на амортисьори, регулирах хлабините на лагерите на сферите и на главините, смених кормилен накрайник, за който се съмнявах, каре на предния кардан, напълних сферите с молибденова грес и масло. Тампоните отпред са проверени и са наред.
                          Още един кормилен накрайник е за смяна, тея дни ще го сменя, но чукането сякаш е по-силно, от на накрайник.
                          Имам и странни вибрации и стържене при каране с ниски обороти - от 1500 надолу, дори при моторна спирачка. Мисля че е предна полуоска, като ритна яко гумата, вътре кънти. Диското е от първите, с дългите капачки с шлици.
                          По майстори не ходя, така че и аз нямам кардан в раздатката, който да се разбие
                          И при мен го има подобен проблем от дясното колело.Описанието отговаря и на моите симптоми,но сега не мода да видя какво е че имам един разглобен Транзит и гаража ми е зает.Аз си мисля,че имам заминал тампон,но не съм поглеждал.
                          0885719173-Красимир

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ходова част ЛР Дискавъри

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            И моите всичките са скъсани.
                            Измери им диаметрите и височината и ще отида да взема.
                            Колко бройки искаш?
                            Аз си реших проблема с маншончета от накрайници на Жигули само трябва да се изрежат с макетно ножче едни метални талерки с които завършват в широката си част.В Русе ги има на всеки магазин за Руски авточасти и струват по 50ст.
                            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                            0896 846 246

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ходова част ЛР Дискавъри

                              Ето още една рядко срещана,но възможна диагноза-износен болт или ухо за захващане на "панхарда".В този случай дори с нови тампони,щангата ще има луфт.Най-добър начин за диагностика е да се разкачи щангата и да се провери какъв луфт има съответния болт в ушите на шасито и моста.Като "лечение" в чуждите форуми предлагат-да се сложат здрави шайби и да се "прикапят" върху ушите с разбити отвори и нови болтове.
                              п.п. Тавите,които предпазват предните спирачни дискове(при 300 ТДИ)обичат да "хапват"камъчета и да стържат с километри.При мен се е случвало ,15-20 км след като съм излязал от калта да почнат да стържат.
                              Последно редактирано от B58; 10-01-12, 19:51.
                              0888 364 731

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X