Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ходова част ЛР Дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ходова част ЛР Дискавъри

    Уважаеми колеги,
    имам проблеми с ходовата част на ЛР Дискавъри 1996г. ТДИ.
    При маневра на място се чува силен удар откъм предната част на колата.
    Имам чувството, че е откъм предния мост. Един майстор реши, че има луфт в предното ляво колело. След като обра луфта, около 10 дни шумът изчезна и след това отново се появи.
    Преди два дни ударих силно спирачки на заснежен път, на прав участък и отпред отново се чу този удар. Колата е без АВС. Автоматик.
    Дайте съвет какво да правя?

  • #2
    До: Ходова част ЛР Дискавъри

    Добре дошъл!

    Като за начало, кажи от къде си, за да те насочим към подходящия човек/сервиз/ иначе диагностиката чрез форума си е гадаене...

    Коментар


    • #3
      До: Ходова част ЛР Дискавъри

      Разклати я силно на място. Ако се чува същия звук, по-тих или същия по сила е вероятно да имаш износен тампон на реактивна щанга - голямата вилка, която хваща моста отпред и отзад и се монтирана към шасито. При мен беше така.

      Коментар


      • #4
        От Хасково съм.
        Тука всички майстори вдигнаха ръце!
        Последният, при когото ходих предполага, че е някаква муфа в раздатъчната кутия, но пък каза, че за пръв път му се случва този удар само при маневра на място, при напълно навит волан.
        Според него, ако е раздатката, би трябвало да се чува този единичен удар и при движение направо.Та общо взето и той е в шах.
        Последно редактирано от Lazar; 27-02-09, 15:02. Причина: сливане

        Коментар


        • #5
          До: Ходова част ЛР Дискавъри

          Пак ти предлагам да направиш това, което ти описах по-горе. Вероятно, след като е обран някакъв луфт в колелото, износеният тампон е променил положението си вследствие вдигането на крик и после се е наместил в "разваленото" положение. Клати силно. Много силно.

          Коментар


          • #6
            До: Ходова част ЛР Дискавъри

            Послушай Вельо! Но няма нужда от клатене. То е за други случаи. Просто притегни болтовете на реактивната щанга, ама сериозно. Ако е от там, ще млъкне веднага. При мен се оправи по този начин, и след това от неудобство, смених всички тампони по окачването срещу скромните 500лв. Не съжалявам обаче и близо 2 години не съм ги пипал, а си я юркам джипката. Успех!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              До: Ходова част ЛР Дискавъри

              Първоначално публикуван от valek Преглед на мнение
              От Хасково съм.
              Тука всички майстори вдигнаха ръце.
              Аз познавам един майстор от Харманли. Той ми смени маслото на скоростната кутия и шарнира на А-рамото. Обикновено се занимава с ГНП, но може и да ти е от полза. Не бива да правя реклама, за това, ако те интересува ми пусни съобщение на grgeorgiev@gmail.com.



              Сега по темата... То аз мислех да пусна тема тези дни за един много подобен проблем. При завой с ниска скорост и също при движение по неравен терен се чува чукане в предно дясно колело. Първо набедих тампоните, но имам съмнения и за лагерите на сферата. Дайде идеи как да тествам. Утре смятам да опитам със силно клатене на място. Другото, което смятам да пробвам е да вдигна колелото на крик, да го подпра стабилно и да опитам да го разклатя.
              Ще се радвам да чуя и други варианти за тестове.

              Между другото някой може ли да сподели как се обират тези луфтове, за които става въпрос по-горе?
              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • #8
                До: Ходова част ЛР Дискавъри

                Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
                Аз познавам един майстор от Харманли. Той ми смени маслото на скоростната кутия и шарнира на А-рамото. Обикновено се занимава с ГНП, но може и да ти е от полза. Не бива да правя реклама, за това, ако те интересува ми пусни съобщение на grgeorgiev@gmail.com.



                Сега по темата... То аз мислех да пусна тема тези дни за един много подобен проблем. При завой с ниска скорост и също при движение по неравен терен се чува чукане в предно дясно колело. Първо набедих тампоните, но имам съмнения и за лагерите на сферата. Дайде идеи как да тествам. Утре смятам да опитам със силно клатене на място. Другото, което смятам да пробвам е да вдигна колелото на крик, да го подпра стабилно и да опитам да го разклатя.
                Ще се радвам да чуя и други варианти за тестове.

                Между другото някой може ли да сподели как се обират тези луфтове, за които става въпрос по-горе?
                Тампоните на амортисьора, примерно. Хвани аморт. с ръка и го дръпни напред назад. Ще се види.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Ходова част ЛР Дискавъри

                  Здравейте колеги сметнах че е по-добра да не отварям нова тема тъй като в тази се разискват проблеми по окачването.Моя проблем се появи след една офроуд разходка с колеги от Бургас из Странджа планина преди около два месеца.Проблема е при ляв или десен завой в движение гумите(предните) ми суркат в предната броня.Съмнявах се в тампоните но пръв поглед са добре,гумите са ми 235/70 16.Сякаш целия преден мост се е изместил напред с около 2;3см.От къде може да идва проблема?

                  П.П.На въпросната разходка си изкривих и кормилната щанга която свързва двете колела,и задна дясна от купето към задния мост.Изправих ги още на следващия ден така както са си били.
                  Прикачени файлове
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ходова част ЛР Дискавъри

                    Лагерите на сферата маи ще се окажат консуматив,преди 12000км ги смених и от двете страни,в момента от ляво прихлопва луфта се усеща като се вдигне на крик и клатиш гумата.В Падок са 1,75 без ддс ,ама цапането е голямо.Може би помогнах с регенерати Coway 245\70\16 или си е слабо място
                    _[img]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/img]_
                    Disco 200 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ходова част ЛР Дискавъри

                      Първоначално публикуван от clumber Преглед на мнение
                      Лагерите на сферата маи ще се окажат консуматив,преди 12000км ги смених и от двете страни,в момента от ляво прихлопва луфта се усеща като се вдигне на крик и клатиш гумата.В Падок са 1,75 без ддс ,ама цапането е голямо.Може би помогнах с регенерати Coway 245\70\16 или си е слабо място
                      Има нещо гнило. Не мога да кажа, че са консуматив. Преди 2 г. смених на левия шенкел по препоръка на един случаен монтьор. Гледам го - кара Рейндж Класик и си викам "Тоя е голем разбирач". Лъга ме известно време за ремонт и го отсвирих. Отидох на друго място. Като извадихме старите лагери, бяха в същото състояние като новите, та даже и същата марка. Е смених ги и не съм имал никакви проблеми нито с ляв, нито с десен шенкел. А истинският проблем се оказа тампон на реактивна щанга.
                      Има едни пластини за регулиране. Приличат на гарнитура за колекторна тръба. Те са дистанционни. Дали не са неправилна /малка/ дебелина и още при монтажа да има големи луфтове. Потърси във форума една тема на Лазар за смяна на сфера. При завъртане на гавината трябва да има малко усилие. Успех!
                      ПС И аз съм чанчил мулето с регенерати Кобра 7.00R16
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ходова част ЛР Дискавъри

                        И аз имах подобен проблем със щракане, оказа се каре, ако и да не му личеше и да имаше още много ресурс, като гмених се оправи. Може и да е останало без смазка. Пробвайте да си добавите в сверата графитна грес, може и да се смеси с малко диференциално масло. Ако семерингите не го задържат ще си личи де, но ако отдавна е изтекло, може и да няма видими следи. Просто идея

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ходова част ЛР Дискавъри

                          Вчера вдигнах колата, опитах описаните варианти за тестване. Резултат - никакви хлабини. Всичко става все по-съмнително. Утре ще долея масло в сферите да видим какво ще стане. Ако продължава така, нещата отиват към пълно разглобяване...Само да ми дойдат частите от Падок.
                          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ходова част ЛР Дискавъри

                            Оказа се раздатката! Скъсан кардан вътри в нея.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ходова част ЛР Дискавъри

                              Първоначално публикуван от valek Преглед на мнение
                              Оказа се раздатката! Скъсан кардан вътри в нея.
                              Как става вътрИ тая работа в раздатката де.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X