Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет при избор на масло - Дискавъри 3 TDV6

    Дори при малък пробег, маслото на мотора се сменя през 12 месеца
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • landyfan преди да поръчваш от другаде филтри провери си цената на оригиналните , аз съм със Диско 2 и се оказа че смяната на маслото ми е най- евтино точно в Мото фое. Дават 20 процента отстъпка на резервните части ако ползваш тяхния сервиз и така оригиналния маслен и роторен ми излиза под цената на филтър Mann-filter / можеби едни от най-добрите/.Ето ти един сайт в който цените са най-ниски в България: mister-auto.bg
      Колкото до маслото от сайта на Кастрол ти дават това Magnatec 5W-30 A5 може и А1
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-04-14, 19:10.

      Коментар


      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

        EP 80W90 - пълна синтетика ли е или не? По чуждите форуми масово започнали да слагат пълна синтетика на диференциалите и имало било голяма разлика.
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          Така, стана ми ясно, че 80W90 е минарално, а 75W90 синтетика. Въпросът ми е, кое е по добре да сложа на дифовете и скоростите? Синтетиката била по тънка и по лесно се въртели дифовете и по леко вървял джипа, така поне разправят...
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
            Така, стана ми ясно, че 80W90 е минарално, а 75W90 синтетика. Въпросът ми е, кое е по добре да сложа на дифовете и скоростите? Синтетиката била по тънка и по лесно се въртели дифовете и по леко вървял джипа, така поне разправят...
            На дифовете и раздатката може би, за скоростите е друго.

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

              В момента съм със синтетика на IGAT навсякъде (без СК), преди бях с Кастрол. СК пак е с Кастрол. Не знам каква е разликата в цените с минералните, но според мен не си струва циганията.
              Нямам база за сравнение за да кажа с кой вид масло върви по - добре.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                сто - техническа грешка
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                  Ex, писна ми да давам тоя сайт за справки къде-какво масло и колко трябва да се налива... Тука май "Чукча-писател ... Чукча-не читател"
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                    Е хубаво де, но в този сайт за Д1 за скорости дават 75W80, това равнозначно ли е на ATF или MTF 94?
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                      За Д1 или за каквато и да е друга кола,виж тук.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                        Точно там гледах и там пише за скорости 75W80. Както и да е, много взех да се задълбочавам Сипвам някакво масло, колкото да маже и това е! Те хората в Италия карат по 200 000 км без да сменят нищо, ние тук 3 дни четем, докато решим какво масло да сложим
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          ...........Както и да е, много взех да се задълбочавам Сипвам някакво масло, колкото да маже и това е! Те хората в Италия карат по 200 000 км без да сменят нищо, ние тук 3 дни четем, докато решим какво масло да сложим
                          Алекс, слагай тези и си карай без да се притесняваш.
                          Стига си го умувал.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:333.jpg
Прегледи:2
Размер:162.4 КБ
ID:5607794
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            Аа, спрях да умувам вече, че ме заболя главата Взех EP 80W90 на Texaco. MTF 94 не мога да намеря тук в Севлиево, за това ще слагам 75W80.
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                              Здравейте. Смених маслата по дифове и кутий. Дифове и раздатка – I.G.A.T. 75W90 , скоростна ръчна кутия - Granville 75W80 GL4. Колегата Ivan_J обаче написа следното което ме притисни:
                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Защо ли ми се струва, че пак ще сменяш масло!
                              На снимката не виждам ATF или MTF, каквото се налива в кутията.
                              Ако си сипал 75W, сменяй го веднага, докато не е умряла.
                              Сега не знам какво да правя, а съм минал около 200 км.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12033742_10204885120708274_2005019866_n.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5683524
                              L.R. Discovery 2 TD5
                              Suzuki SV1000

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                                Карай спокойно. Сипал си каквото трябва.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X