Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

    Явно само ще погледна нивото. Ако е слагана грес, нека си седи. Сферите не текат от никъде. Идеално сухи са че да тръгвам да ги разглобявам да сменям греста. А ако има от one shot grease явно ще трябва като на кола да се обслужва карето Тамън исках да си точа и наливам масълце. Ако са здрави уплътненията и не изпуска не виждам причина да не се слага масло. То ако са заминали уплътнения и грес да има вътре тя пак ще стане гадна.
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
      ... Идеално сухи са ...
      Сферите не трябва да са сухи. Имаше една тема някъде, където на Краси постоянно му натрупваше лед по сферите и му късаше семеринга. Това, ако има маслен филм по сферата няма как да се случи. Пък вие си правете сметка какво трябва да наливате в сферите.

      Коментар


      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

        Ето така ми изглеждат лява/дясна сфера.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-11-02_11-08-23_743.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:5531937Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-11-02_11-08-39_703.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5531938

        това което се вижда не е ръжда (в края на сферата), а медна грес.

        а и изрових ето това:

        http://www.landroverclub.net/Club/HT...velHousing.htm

        Some guys living in colder areas have reported problems with that grease in long periods of low temperatures. If I'd live in such a part of the world I'd also keep to the usual 80W90 stuff.
        но ще го преценя днес като видя през пробките какво се случва....
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

          Фащате се за думите!
          Като казвам грес - имам предвид тази, която се продава за това - всички казват, че е полу-течна... Но че е грес
          Мисля, че имаше и бюлетин за това - да не е с ЕП80/90 а с едиква си грес.
          Сферите са ти идеални - не ги пипай - аз бях така 3 години и после реших (от куртуазия) да сменя всичко.
          И почнах - 2 месеца - пусна семеринга, 3 месеца, изкривих ринга, дет го натиска...

          Туй лъскавото - кат прекараш пръст по него трябва да е лееееко мазно - значи семеринга държи мазното вътре, а прахта - вън.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

            Малко споделени съображения, от собствен опит:

            а) маслото маже по-добре сферите и през зимата не замръзват.
            б) маслото, когато се пресече с вода (а то рано или късно се пресича, независимо масло ли е или греес), се източва през пробката и се налива ново.
            в) само маслото маже адекватно горния щифт на шенкела (за тези, които са с щифт, а не с лагер). Там има проход за мазане и търкалящ се лагер под щифта.
            г) нивото на маслото трябва периодично да се проверява. Това за мен е плюс, защото се забелязват евентуални проблеми и се сменя на време.

            Плюс на греста, е че сипваш и забравяш.

            Всеки сам решава как си експоатира колата и кой подход да поеме.

            И не се дърпайте като ощипани девойки, само защото по въпроса има две мнения.

            Със здраве.

            Коментар


            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Сферите не трябва да са сухи. Имаше една тема някъде, където на Краси постоянно му натрупваше лед по сферите и му късаше семеринга. Това, ако има маслен филм по сферата няма как да се случи. Пък вие си правете сметка какво трябва да наливате в сферите.
              Е те това е . При мен е нещо между масло и грес.Някъде четох че зависи от температурите се сипва масло , масло и грес или само грес.

              Коментар


              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                Днес реших да видя само от горната пробка, но не стана да я развъртя. С какво развъртате пробката за пълнене на грес? Пробвах с 17мм от гидорето което имам но ще я заобли и се чудя от къде да намеря такъв инструмент:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:walden_12dr_125_socket_4pt_straight_f_cropped_inset_w300_h210.jpg
Прегледи:1
Размер:8.4 КБ
ID:5533771

                както предполагам нещо такова, но мъжко ще ми трябва за диференциалите(май него съм го срещал по магазините за инструменти). От къде мога да си ги купя?
                LR Discovery 300Tdi 1996
                Subaru Outback 2.5 1998
                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                Коментар


                • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                  С квадрата на среден камък и шестограм.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                    А ако ги нямаш тия хуйовини с гаечен ключ

                    Коментар


                    • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                      Да попитам пак. В предния ми диференциал има сложено нещо подобно на много гъсто масло. Предишния собственик ми каза, че са му слагали някаква добавка на Castrol. Възможно ли е да са сложили течна грес като в сферите. И ако е така, защо са го направили? Дали и тръгнал да си "заминава" и по този начин са искали да скрият някакви шумове? С две думи, да сменям ли течността с масло или не?
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                        А дали е възможно при теб от сферите да са изпуснали уплътненията(семерингите) и да са вкарали течната ти грес и в диференциала и за това да е гъсто и сиво? Поне някъде из темите май бях срещал за подобен проблем.

                        П.П. а отностно това с ключа ще провбам. Квадрата на средното гидоре е по-малък от това на пробката. Моето е 1/2 и 1/4. . Сигурно с 3/4 може и да стане, но нямам. При мен се води Super lock камъка и май това е причината да изпуска. Ако опитам с обикновен камък може и да стане Поне така няма да си взимам специален инструмент. Ще ги продвам всички варианти и дано не се прецака(не изглежда да е развивано последните години)
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-11-13, 08:36.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          Да попитам пак. В предния ми диференциал има сложено нещо подобно на много гъсто масло. Предишния собственик ми каза, че са му слагали някаква добавка на Castrol. Възможно ли е да са сложили течна грес като в сферите. И ако е така, защо са го направили? Дали и тръгнал да си "заминава" и по този начин са искали да скрият някакви шумове? С две думи, да сменям ли течността с масло или не?
                          Ами свалете дифа и го прегледайте - няма скрити части в него
                          След оценката на състоянието решете какво да сипвате.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                            Здравейте
                            Изтече масло с много гаден вид Подмених го и ще следя дали тече. Стана идеално с гаечен ключ 14мм за пробката за наливане, 11мм за другите 2 ... Обаче понеже още не съм много наясно искам да попитам този големият болт до пробката за нивото е се води lock stop bolt. Каква му е функцията? Ограничава хода при завои? Понеже чета в ръководството, но малко ми бяга по тъч линията английският и немога точно да си го обясня. Мерси за съветите.
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                              Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                              Здравейте
                              Изтече масло с много гаден вид Подмених го и ще следя дали тече. Стана идеално с гаечен ключ 14мм за пробката за наливане, 11мм за другите 2 ... Обаче понеже още не съм много наясно искам да попитам този големият болт до пробката за нивото е се води lock stop bolt. Каква му е функцията? Ограничава хода при завои? Понеже чета в ръководството, но малко ми бяга по тъч линията английският и немога точно да си го обясня. Мерси за съветите.
                              Да!

                              Коментар


                              • От: Възли за гресиране и смазване, видове масла и греси - Land Rover Discovery

                                Здравейте,
                                утре мисля да си направя профилактика на стартера (май затягат втулки) и да подменя маслата в дифовете, раздатката и скоростите. Вече 3-ти път гледам темата и се обърквам. Има постове където пише 75w90 за дифовете и раздатката, а в книгата гледам EP80W90 . Като гледам цените 80w90 е по-евтино, но не ми е до това. За 5л няма значение. Въпроса ми е кое от 2-те да поръвам ? 75w90 или 80w90. За скоростите си имам ATF масълце (около 5л). Също така ако не съм се заблудил бях срещал че не е хубаво да е гъсто маслото в раздатката (то я убавало/доубивало). 80w90 e по-гъсто, нали така? Също сигурно зависи и от климата. Аз карам 10-15к км годишно. Така че ми трябва да покрива жегите (40градуса) и студове от -25 (по планините зимата )
                                Последно редактирано от bestbg; 21-11-13, 11:42. Причина: малко допълнения
                                LR Discovery 300Tdi 1996
                                Subaru Outback 2.5 1998
                                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X