Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover - Какви са тези работи под таблото ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover - Какви са тези работи под таблото ?

    Здравейте!Някои можели да ми обясни тези две неща за какво служат!Дискавъри1
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Въпрос??

    1вото ми мяза на алармата...
    2рото сякаш контрол панел за печка, но малко няма фокус и не съм сигурен.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос??

      Ако има печка как да разбера къде е и как работи?

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос??

        Трябва да е някаде под капака при двигателя. Ако е печка и това и е таблото, от там трябва и да се пуска. Но не съм сигурен, че е това, само догатка. Има шанс да е печка де. Нещо става ли като цъкаш копченцата или несмееш преди да разбереш какво е, да цъкаш?

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос??

          Има аларма за замръзване, и копче което я пуска на лампа и със звук.
          Другото не мога да прочета добре. Ако направиш една сника още и една-2 под капака, предполагам трябва да е от същата страна или кадето има малко повечко място. Ако можеш щракни от различни ъгли под капака...

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос??

            Като дам на контакт исписква!сега се вижда по добре!
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос??

              Или е печка или е температурен дадчик за незнам и аз какво + аларма.
              Трябва да се види за нещо нетипично под капака... Ако си с 300тди лесна работа. Малко е сгъчкан де, но ще си личи кое е добавено и кое си е от там.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос??

                ето малко снимки от двигателя!
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос??

                  На 2рата снимка има откачен мъркуч, от какво е?
                  Пак там под него има нещо непознато за мен, там като място що годе е монтирана моята печка, но аз съм с 200тди и не се ориентирам добре от толкова близо как е при 300тди. Има шанс това и да е печка, но може и да не е, ще ми се смее някой

                  Печката топли водата => трябва да е закачена с мъркучи към двигателя, парното или радиатора.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос??

                    Маркуча е от скопен клапан към помпата ,нещо към имобилаизера беше ,постояно ми спираше притока на нафта!печката обемна лие?има нещо към монтирано към блока и влиза маркуч към купето!отивам пак да снимам!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос??

                      Ми зависи от модела и дали е нафтова, суха и изобщо...
                      Може да е колкото шише от вода 1/5 литър... може и малко по-голяма да е. Мъркуч към таблото би трябвало да е към парното. Принципно може да греят малкиия кръг и като го затоплят отваря термостата, а отделно и парното, абе зависи. Има бая решения, някои добри, други не толкова. Вероятно е обаче да имаш печка, щото много хора парното на 200/300 тди, че и тд5 не ги устройва.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос??

                        Толкова голямо нещо няма!но пък много бързо стопля ,има страхотно парно!!а възможно лие да е нещо свързано със климатика????
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос??

                          Най добре снимай целия кош.До тук по снимки видяхме че имаш-ГПП,вакуум помпа,дехидратор,маркучи....сега чакаме и обща снимка на целия кош.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос??

                            Според мен това е най обикновен термометър, който показава вътрешната и външната температура. Ако го отвориш ще видиш кабел който отива на някъде, накрая му е датчика, който мери външната температура.


                            П.П. печката е достатъчно обемен агрегат, който прави впечатление, трудно ми е да повярвам, че ако има досега не си я видял....а и управленито... аз не съм виждал печка с подобно управление, за мен това е дисплея си е термометър.
                            LZ1PER

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос??

                              И аз все повече се убеждавам, че е термометър. Защо има аларма само незнам. Може би да те буди в буря ако си затрупан и почне да става - в купето

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X