Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защита на кормилната щанга и диференциала - Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Защита на кормилната щанга и диференциала - Диско 1 и Рейндж Класик

    Бравос,добра комбинация и изработка,само натягаи здраво гаиките,че я дънерче или камъче-да не се затрие неиде
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • До: Предна броня за Дискавъри

      Извинявам се за каунския въпрос, но ако защитата премине /хлъзне се/ върху евентуалния пън и го прескочи, то същия пън няма ли да удари нещо след защитата в посока отдолу - нагоре? Пак - извинение за каунския въпрос!

      Коментар


      • До: Предна броня за Дискавъри

        И аз съм с "пъпешки" познания относно защитите, но си мисля, че идеята е да усетиш пъна преди удара след защитата. Иначе без нея удря право в целта

        Коментар


        • До: Предна броня за Дискавъри

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          И аз съм с "пъпешки" познания относно защитите, но си мисля, че идеята е да усетиш пъна преди удара след защитата. Иначе без нея удря право в целта
          Е - то ако описаното от мен може да се случи, дали ще го усетиш или не преди това - все тая в общи линии.

          Коментар


          • До: Предна броня за Дискавъри

            Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
            Извинявам се за каунския въпрос, но ако защитата премине /хлъзне се/ върху евентуалния пън и го прескочи, то същия пън няма ли да удари нещо след защитата в посока отдолу - нагоре? Пак - извинение за каунския въпрос!
            Много си е правилен въпроса. Ако я прескочи идва веселата част. Въпросния пън или объл камък се заклещва между защитата и моста. И стигаме до джека. Ако обаче броните са пластмасови........... Ми направете си джелезни бре. Ако нямате джек...........бе я се спасявайте. Аз си имам всичко.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • До: Предна броня за Дискавъри

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Много си е правилен въпроса. Ако я прескочи идва веселата част. Въпросния пън или объл камък се заклещва между защитата и моста. И стигаме до джека. Ако обаче броните са пластмасови........... Ми направете си джелезни бре. Ако нямате джек...........бе я се спасявайте. Аз си имам всичко.
              Това така, но ако пънът не е дебел и мине между защитата и моста какво ще удари и с каква сила? Горе-долу с цялата тежест на предницата кое ще го отнесе? Няма ли да е пак кормилна щанга, защото гледам, че е защитена само отпред, но не и отдолу?

              Коментар


              • До: Предна броня за Дискавъри

                За да удари кормилната щанга, пъна трябва да е доста висок. Като е висок трудно ще прескочи защитата.Ако удари щангата ще я изкриви нагоре и пак ще е управляем. Джипа. Зора ще е докато се откачиш.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • До: Предна броня за Дискавъри

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  За да удари кормилната щанга, пъна трябва да е доста висок. Като е висок трудно ще прескочи защитата.Ако удари щангата ще я изкриви нагоре и пак ще е управляем. Джипа. Зора ще е докато се откачиш.
                  Таргата е много прав. Виж за справка какво ми се случи на мен с кормилната щанга преди известно време.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=53409&page=2
                  Последно редактирано от vladstudio; 29-01-10, 22:38. Причина: редакция естествено
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • Ето ви 2 варианта за защита на задната щанга. Ако не ви мързи да разгледате снимките от Румъния, ще ви хрумнат доста идеи. Що трябва да откриваме топлата вода? На практика се оказва, че задната щанга отнася сопите. Дебела е колкото предната, ама е по-дълга. Предната върви под ъгъл и е добре да остане стандартната. Ако не кара Руси де. И да се изкриви нанякъде, пак може да се кара. Някакси. Обаче като се сгъне задната..До там.
                    Ето ги.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-01-10, 20:11.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • До: Защита на кормилната щанга и диференциала - Диско 1 и Рейндж Класик

                      Наистина, предимно задната щанга отнася сопите. Гарантирам обаче, че докато се прибереш не е никак приятно. Тоест отразява се на управлението по особен начин.

                      Коментар


                      • До: Защита на кормилната щанга и диференциала - Диско 1 и Рейндж Класик

                        Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                        Наистина, предимно задната щанга отнася сопите. Гарантирам обаче, че докато се прибереш не е никак приятно. Тоест отразява се на управлението по особен начин.
                        С крива задна просто не става. Ако говориш за предната...бе луда работа, ама полека лека става.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • До: Защита на кормилната щанга и диференциала - Диско 1 и Рейндж Класик

                          Следя темата с интерес.
                          Дали има развитие по идеята за изработка на предпазител от тръби?
                          Благодаря
                          успех
                          Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                          Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                          Коментар


                          • До: Защита на кормилната щанга и диференциала - Диско 1 и Рейндж Класик

                            Плочата е по-гъзарска и на никой не му се рискува. За състезания тръбната е по-добре, но за нашите условия-не. Плочата по-добре пази от клони и сняг. Особенно за сняг е по-добре, защото не позволява да легнеш по корем на пряспата.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • До: Предна броня за Дискавъри

                              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                              Това така, но ако пънът не е дебел и мине между защитата и моста какво ще удари и с каква сила? Горе-долу с цялата тежест на предницата кое ще го отнесе? Няма ли да е пак кормилна щанга, защото гледам, че е защитена само отпред, но не и отдолу?
                              В такъв случай пусни защитата чак до дифа. Така няма да се наложи да правиш отделна защита и на него.
                              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                              0896 846 246

                              Коментар


                              • От: Защита на кормилната щанга и диференциала - Диско 1 и Рейндж Класик

                                А дали на някой му се занимава да ми спретне и на мен една такваз защита (за кормилната щанга)

                                Мерсаж предварително
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X