Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    Че малкия отдавна нещо се ебава.
    Малкият почва да се ебава когато го зануляваш в движение.Май нещо се прецакват колеленцата вътре и не подлежи на ремонт.

    Коментар


    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

      Злати от опита който имам с опелите те съветвам никога да не зануляваш в движение, иначе блокира и айде нов.
      0885602543- Стефан

      Коментар


      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

        Явно съм го прецакал вече, здраве да е.
        Иначе колата е ОК вече, с нов антифриз и днес ще си я взема. Направен и е реглаж на предния мост, проверена е и за оттечки. Такива не са открити и въпреки това ако не я карам повече от 2 седмици, акумулатора пада неясно защо. И преблема не е в акумолатора, вече на втори го прави тоя номер, а аз ползвам 80 амперчасови Банери. Нещо има мътно тук.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

          Злати, аз също си купих Банер 80Ah за Диското и въобще не съм доволен от него. Изкара една година и на втората зима под -10 градуса няма сила да върти, та няколко пъти подавах ток. След като подам ток пали от четвърт - т.е. проблема не е в колата а в акумулатора при мен.
          Още двама другари около мен със същите Банери изкараха по 1-2 години и след това в коша.
          Банера го купих от Дару кар, предполага се че не е менте някакво.

          Сега карам на Exide златен. По колите имам такива от 5 години - всички са дизели. Бетон са тези акумулатори, поне при мен.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

            Явно ще търсим решение с акумолатора. Но при мен са проблем полюсите. Банера има 2 плюса и 2 минуса, което е супер удобно за лебедката. Тия Ексайд дали имат подобни модели и как са като цени? Радо, ти откъде го купи, имат ли накакво официално представителство или нещо подобно?
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              Явно съм го прецакал вече, здраве да е.
              Иначе колата е ОК вече, с нов антифриз и днес ще си я взема. Направен и е реглаж на предния мост, проверена е и за оттечки. Такива не са открити и въпреки това ако не я карам повече от 2 седмици, акумулатора пада неясно защо...
              Злати, най-малкото провери си каква консумация ти прави алармата ( и нещо друго ако има, което смуче ток докато автомобила е в покой). Нищо чудно да се окаже, че е нормално да пада на 2 седмици. При всички положения я припалвай веднъж на 4-5 дена макс и няма да имаш повече проблеми с акумулаторите, гаранция.

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Злати, аз също си купих Банер 80Ah за Диското и въобще не съм доволен от него. Изкара една година и на втората зима под -10 градуса няма сила да върти, та няколко пъти подавах ток. След като подам ток пали от четвърт - т.е. проблема не е в колата а в акумулатора при мен...
              И аз имам този проблем с Банер, но това (по четене навън) се оказа проблеми с определени серии. Иначе са отлични акумулатори.

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              ... Сега карам на Exide златен. По колите имам такива от 5 години - всички са дизели. Бетон са тези акумулатори, поне при мен.
              Exide изглеждат много смислена алтернатива на Optima.

              Коментар


              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                Яро, в сервиза провериха всякакви възможни оттечки - аларма, фарове, лебетка и т.н. Не е оттам, пък и аз като е заключена в топлия гараж не пускам алармата, а само я заклучвам щателно.
                Ще я припалвам и това е.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  Яро, в сервиза провериха всякакви възможни оттечки - аларма, фарове, лебетка и т.н. Не е оттам, пък и аз като е заключена в топлия гараж не пускам алармата, а само я заклучвам щателно.
                  Ще я припалвам и това е.
                  Това че не пускаш алармата ми се вижда проблема. Сега ще ти кажа защо.
                  Когато алармата е в режим на охрана т.е. активирана е, има едно реле, което прекъсва я стартер, я свещи, я ГНП - зависи от монтажника как е преценил или как сте се разбрали. Искам да кажа, че в режим на охрана, алармата има по-малка консумация, защото поне това реле не е включено.
                  Когато алармата е изключена т.е. релето е сработило (и консумира ток) се предполага, че автомобила ще е в движение или за кратко време ще е без включен двигател.
                  Да обобщя - когато алармата е изключена - консумира повече, отколкото като е включена. И това се отнася за голяма част от алармите. Конкретно за твойта не-знам, но това може да се установи чрез един амперметър.

                  Правилната аларма (мойта) консумира еднакво и в активно и в неактивно състояние, обаче съм я направил с поляризовано реле т.е. релето остава в позицията в която е било последно, без да се захранва. Управлява се с импулс.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                    Я гледай ти какви интересни неща казваш Ще ти звънна да поговорим подробно, че може и това да е проблем, но преди с включена аларма пак така падаше тока и ме посъветваха да нея включвам, че да не консумира.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Я гледай ти какви интересни неща казваш Ще ти звънна да поговорим подробно, че може и това да е проблем, но преди с включена аларма пак така падаше тока и ме посъветваха да нея включвам, че да не консумира.

                      Прав е колегата. И при мен е така. Вариант е да се прекара през скрит ключ, като е в гаража. Аз бих потърсил акумулаторджии - да го тестват. Моя замина със подобни симптоми на 3 месеца. Смениха го гаранционно.

                      Коментар


                      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                        И да не е скрит, една ключ-маса си е полезно нещо.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          И да не е скрит, една ключ-маса си е полезно нещо.
                          Аз съм с ключ маса,но тогава казваш чао на алармата.

                          Коментар


                          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                            Здравей Злати,
                            и аз бях на Диското с Банер. И на мен както при теб с времето взе да ми пада акумулатора. При теб е за около 2 седмици, при мен беше за 5 дена.
                            И аз се съмнявах за отечки и какво ли докато един ден започна и да не работи двигателя като хората, После си взех много тънко един акумулатор Монбат... въпреки че всички много не ги хвалят и всичко се оправи-и централното взе да заключва докрай и радиото не губеше станции и колата взе да пали като нова и всичко. Според мен си вече за нов акумулатор.
                            Поздрави
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                              Здравей Злати,
                              и аз бях на Диското с Банер. И на мен както при теб с времето взе да ми пада акумулатора. При теб е за около 2 седмици, при мен беше за 5 дена.
                              И аз се съмнявах за отечки и какво ли докато един ден започна и да не работи двигателя като хората, После си взех много тънко един акумулатор Монбат... въпреки че всички много не ги хвалят и всичко се оправи-и централното взе да заключва докрай и радиото не губеше станции и колата взе да пали като нова и всичко. Според мен си вече за нов акумулатор.
                              Поздрави
                              И от мен един глас "антиБанер". Особено серията УниБул (тази с двойните клеми). Някъде из форума съм описвал преживелиците ми с един такъв и перипетиите, докато успея да получа удовлетворение на гаранционната претенция. Тогава го смениха в крайна сметка (след повече от месец разправии) с такъв от по-високия клас, като разбира се си доплатих разликата. Този, вторият, се държи добре.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар


                              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                                Здравей Злати,
                                ...................... Според мен си вече за нов акумулатор.
                                ..............
                                Леко да допълня:
                                Монбат 95-100 а/ч!
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X