Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

    И така, джипа вече е готов отвътре. Облепен с 13 милиметра шумо- и топло- поглъщаща материя и отгоро 3 милиметра релефна гума. Ето малко снимки от първия етап от процеса - полагане на изолацията. На първата снимка се виждат отдолу и изкърпените нещта, боядисани с ярко зелена боя на Глазурит. Тенекиджията свърши чудесна работа.

    Изолацията е доста мека и тук се вижда как потъва в нагънатите места по пода на Рейнджа. Но това после се компенсира и изглажда от гумата отгоре.

    На тази снимка се вижда как от оригиналните мокети свалям шаблоните за по-сложните части и по тях режа изолацията

    Ето я и как идеално пасва после по гънките


    Най-сложно беше с калниците, ама се преборихме и там


    Отпред остана част от оригиналната, и то доста добра изолация. Част от нея беше изрязана заради кърпенето и сега допълних липсващото с новата изолация


    Съжалявам за качеството на някои от снимките, но са правени с телефона.
    Знам, че ще има въпроси откъде и колко е тази изолация. Бързам да кажа, марката е Аерофлекс, взех 6 парчета метър на два. Още не съм ги плащал и не знам цената, уреди ми ги приятел. Залепва отлично, има си на нея лепило под хартията. Едно от 6-те парчета и половин от друго ми останаха, та за Рейнджа при тоя размер на листата изолация отидоха 9 кв. м. Скоро ще пусна и снимки от работата с гумата и нейното монтиране отгоре върху тая изолация.
    Последно редактирано от zzlatev; 08-09-11, 19:56.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

      Изолации вече има бол, но ми стана интересно това дето си го сложил отгоре - "релефна гума". Може ли малко повече за нея?
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

        От полагането на гумата имам само 1-2 снимки, не съм ги свалил още. Тази гума е гладка от едната страна и релефна, на дълги райте, като рипсено кадифе, от другата. Масло- и химио-устойчива, купих я от Зебра Нови Искър за без пари, беше на промоция по 6 лева квадрата. Тая е 3 мм. дебела, там на място имат бая видове, и с друг релеф, и гладка, и по-дебела. Всъшност тая е най-тънка и е страхотна за работа. Дори ужким гладката и страна не е идеално гладка, а е като търкана със шкурка, има микро релеф и лепилото хваща от раз. Като сложа снимките, ще пиша още.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Тая е 3 мм. дебела...
          Това не е ли малко тъничко за отпред, особено в краката на водача? Освен ако не ползваш и допълнителни стелки, разбира се.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

            Хич не тънка гумата, доста е твърда и както казах, устойчива на всякакви влияния. Пък и все пак имам стелка отгоре, и то хубави.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

              Колега поздравявам те за мерака с който си правиш джипа. Машината ти е великолепна. Прочетох темата ти на един дъх (не знем как ми е убягвала до сега ). Още веднъж те поздравявам, продължавай все така.
              0885602543- Стефан

              Коментар


              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                При Злати тази машина ще стане по-добра от състоянието и при излизане от завода.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                  По колата има бая напредък, но ето първо обещаните няколко снимки за изолацията и гумата отгоре.
                  На тая снимка доре си личи кое колко е дебело и как седят едно върху друго, на втората се вижда и горната повърхност на гумата


                  Ето и новостите, в петък и събота цял ден се мотах покрай колата в серивиза на Военна рампа. Първо основно я измих отдолу, ето малко снимки от процеса:

                  Тука добре си личи, че колата е в много добро, да не кажа отлично състояние отдолу, вижте колко е чист предния мост, дори измит само с вода. Ето я и рамата, само на вода

                  А на следващата снимка е вече мината със сапун и гореща вода, почти пара, вижда се, че освен съвсем дребна повърхностна ръждица всичко тук е наистина чудесно

                  Ето отново предния мост, вече измит и с обезмаслител, сапун и гореща вода под налягане:

                  Ето го и задния, преди сапуна и горещата вода и със свален дифгард:

                  Следващите няколко снимки показват технологията на миене на кухите ппространства - рама и прагове. Аз показвам как са праговете, технологията при рамата е същата. Та първо тъпчещ вода под налягане, първо малко със сапун, после гореща :


                  После от праговете( и от шасито по същия начин) почва първо да изтича това:

                  После това:

                  И процеса спира като почне да тече това:

                  Тоя процес се повтаря много пъти през всички възможни за пълнене дупки в праговете и шасито. По сметки на Ник Николов за 2 часа от колата паднаха поне 20 кила кали мръсотия. За съжаление нямам повече снимки но процеса продължи нататък с мазане с ръждопреобразователя на Вюрт( след пълно изсъхване) на малкото места, които имаха нужа, а вече в събота и изпръскване отдолу с пистолет с подовата защита на Вюрт. Реално нямаше нужда, но така и така се бях захванал, та го направих. Да не чува дявола, но запечатката на купето отдолу е отлична, затова корозията е тръгнала само на ограничени места, и то често отвътре, от купето, навън. Как и да е, сега имам нова, допълнителна защита. И нещо допълнително, ако се върнете на мнение 135 в тая тема, там сложих нови снимки от изкърпването. На една от тях, вътре в багажника се виждат оригиналните декоративни пластмасови прагове. Вижте колко са пълни с кал отвътре. Направо са огнище на бъдеща корозия, всеки който ги има, му предлагам да ги махне, повече пречат, отколкото помагат.
                  Сменихме с хиляди мъки и задната рамка със все стъклото, тая дето се отваря нагоре над падащия борд на багажника. Няма да Ви занимавам с детайли, но ще кажа че от 4 болта 3 заядоха и ги разпробивахме, за да свалим гнилата рамка, после естествено в новата нарязвахме метрична резба, защото скъсаните болтове бяха инчови. Най-гадно беше факта, че на новата рамка липсваха държачите на амортисьорите, които я държат отворена. Те се хващат за купето с болтове, а за рамаката с малки ябълковидни пъпки, едно цяло с малки метални пластинки. Та се наложи първо да изрежем остатъците от тях от новата рамка( там бяха счупени пъпките, но сотналото беше здраво заварено), да разпробием поп нитовете и да свалим наличните от старата( там всичко беше налично, но заковано) и после пак с поп нитове да ги сложим на новото творение. Пробвах да сменя патрона на ключалката, та да си ходя пак с два, а не с три ключа, но и това не ми се отдаде, та ако някой може да препоръча печен автоключар, да свирка. Как и да е, одисеята отне 4 часа и завърши с успех, имам нова горна рамка на задната врата. Малко беше изкривена и не се затваряше добре( купих я здрава, но леко ударена) та с един специални стеги с Ник я оправихме и сега се затваря и заключва. Имам няколко стари снимки, които ще сложа, за да обясня по-лесно написанто за смяната на тая рамка, че това е слабото място на всички Класици и е важно
                  Сложих и новите си бъмп-стопове, има снимки на телефона от тоя процес и ще ги сложа утре. Преди да приключа, искам да кажа, че всеки, който има нужда от място за ремонт и от добър съвет, може да го намери в работилница Военна рампа. Отлично място, напълно борудвано с всичко, да си работиш и да си пееш. Искренно го препоръчвам на всички. Цените са символични, реално се ползва почти безплатно, да е жив и здрав стопанина му. За днес това е.
                  Последно редактирано от zzlatev; 10-10-11, 11:16.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                    Както обещах снощи, ето и още инфо. Първо за проблемите с рамката със сътклото отзад. Малко снимки на новата рамка по време на обработката и против ръжда. В червено са оградени заварените пластинки с откъснатите пъпки за ухото на амортисьорчето, което държи тая рамка отворена. Реално това трябваше да се отстрани с флекс от там.


                    На тая снимка ясно личи и състоянието на взетата нова рамка, бая ръждясала, но само повърхностно, иначе със здрава структура


                    Тука на втората снимка, макари и наопаки, ясно се вижда къде е скъсана пластинката и е откъсната пъпката


                    Ето и две снимки на старата, изгнила рамка. На първата ясно личи тая пластинка с наличната пъпка и амортисьорчето, захванато за нея


                    А тука ясно личи всъщност каква гнилоч е било досега всичко


                    Продължавам с обещаните снимки за бъмпстоповете, но първо ако някой се интересува, ето точния модел амове на Трайл Мастер за отзад със заводския им номер( това при 2 инча лифт, естествено и с нужните пружини)


                    Ето и оригиналния бъмпстоп на мястото си


                    Ето разликите между оригиналните и новите полиуретанови - към 3-4 сантиметра е поне, да не говорим за масивната и твърда структура на новите



                    Ето и новия на мястото му

                    Това е дотук, засега остава да се сложат и прословутите конуси вътре в пружините и се надявам отзад всичмко да е наред. Като има нещо ново, ще пиша пак. На дневен ред освен конусите са организация на багажното пространство, рокслайдери и нови фарове, че мойте и двата са пукнати.
                    Последно редактирано от zzlatev; 10-10-11, 19:54.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                      Злати - наскоро си поправях моята задна врата и след няколко бири мислене установих каква е единствената причина да гние: ЛИПСА на уплЪтнение отвЪн, между стЪклото и рамката - влиза постоянно вода и... нататЪк е ясно... ДрЪпни един силикон там и вече вода няма да влиза и няма да има от какво да гние... За страничните и долната гуми знаеш откЪде да си ги смениш, ако не покриват плЪтно

                      Иначе ме кефи как си го правиш - качествено и с мерак... Де да имах и аз времето...
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                        Тая, дето купих за смяна явно за това не е загнила, защото имаше там силикон. Но сега, като ми казваш, ще взема да го подсиля внимателно и готово. А уплътнение си имам оригинално от старата рамка, но новата приляга бая плътно и без него, та още съм в размисъл дали да го слагам. А и при гаражна кола като мойта това са бели кахъри. Мястото за занимавки вече е ясно, ти само намери време като спрат тия дъждове и ще си поиграем задно там с твоя и моя звяр, кеф си е верно, и то голям, сам да си чоплиш колата бавно и спокойно с всички налични инструменти наоколо.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Мястото за занимавки вече е ясно, ти само намери време като спрат тия дъждове и ще си поиграем задно там с твоя и моя звяр, кеф си е верно, и то голям, сам да си чоплиш колата бавно и спокойно с всички налични инструменти наоколо.
                          Мдааа - може бавно да правиш нещо, може ремонтите да са малки и пипкави, но това ми е най-разтоварващото занимание (е - след офроуда)
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                            Браво Златидобра работа,кога ли моя щте стане
                            878511557

                            Коментар


                            • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                              Събота пак си повисях цял ден при Ник на Военна рампа. Та ето какво правихме.
                              Първо отново многострадалната рамка отзад. Какато писах, е здрава, но крива от удар и не се затваряше добре. Наложи се ремонт и по всеобщо мнение най добрия начин беше чрез умерено огъване с натиск, че да не счупим стъклото. Ето как стана:



                              От снимките е видно, че колана с тресчотка оказа точно нужната сила в двата края, а подложената в средата дъска играеше ролята на опорна точка. С двукратно повтаряне на процеса с различен център на опората и леко почукване на гумения чук главния изправяч Митко Бонев отстрани кривината. Последва и отремонтиране и смазване на пантите и заключващите механизми, благодарение на което отварянето и затварянето става съвсем леко, но нещо бравата не държи добре и ключалките се отварят сами, та ще трябва да се намеси и автоключар по тая част.
                              Следващото е обработката на рамката против корозия. Първо по идея на Пин Мастер отстраних голямата част от стария и разяден силикон

                              Под него и около него се беше натрупала бая мръсотия и гняз.
                              После последва отстраняване на надулия се кит и боя и остъргване до здрав метал

                              Отгоре ръждопреобразувател на Вюрт и докато чакаме да действа, попълване с топъл силикон между стъклото и рамката

                              Ръката ми бая трепери и накриво нацваках всичко, но след изстиването с ножче отстраних излишното и подравних линията, стана чак красиво.
                              Накрая залепих и оригиналното гумено уплътнение от старата рамка, но се оказа, че за тази е бая дебело и пречи на затварянето. Та ще търся нещо по-тънко

                              През наличните отвори на някои болтове рамката е напълнено доволно с вюртовски восък против корозия отвътре и окончателно запечатанал
                              После се заех основно с кухините в праговете и шасито. След измиването отвътре преди 2 седмици и те имаха нужда от восък, в случая на Боди 900. С новия пистолет на Ник се захванах да пръскам във всяка дупка.




                              Изпърсках 2 кила восък и сега съм убеден, че доколкото е възможно, рамата е защитена отлично. за праговете, след поставяне на рок слайдерите, допълнително ще бъдат запушени дупките, останали от прикрепването на старите декоратвин пластмасови прагове и ще останат само оригиналните с цел отводняване и предотвратяване на конденз.
                              И накрая смених отпред оригиналните и доста повредени при мен декоративни прагове отвътре, там където се затварят вратите. Ето оригиналните, които останаха отзад

                              Ето и единствената и отвратителна снимка на новите отпред, които са всъшност пластмасови преходни лайсни за между паркет и плочки, купени от Бриколаж. Но по цвят и ширина идеално паснаха.

                              За тези, които не се сещат, това са всъшност вътрешните прагове, те държат и натискат заедно оригиналните постелки, изолация и пластмаси под седалката отвътре към контура на рамката на вратата. При мен, след полагане на новата, лепена изолация с гума отгоре, нещата се надуха и освен че старите прагове са начупени, са и с неприложим вече профил и не ставаха пак за полагане. Иначе на място си има дупки за винтовете, само трябваше да взема по-дълги и да нагодя нови дупки на пластмасовата лайсна, които да паснат за наличните в пода на купето места.
                              Това е засега, чакайте скоро още новини, първо за нова организация на багажното пространство, после и евентуално за рок слайдери.
                              Последно редактирано от zzlatev; 24-10-11, 20:41.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Еволюцията на един Рейндж Ровър Класик

                                Мераклийска работа!Поздравления.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X