Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

    Надявам се в Дару да не са ментаци!

    Коментар


    • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

      Здравейте и от мен!

      Ще ви помоля за компетентно мнение, за следното:
      цена за Land rover Discovery 2.5 tds - 1997 - 9300лв.
      цена за Land rover Discovery 2.5 tds - 1996 - 8300лв.

      Предстои ми покупка на един
      Land rover Discovery 2.5 tds и се чудя дали цените са реални?
      И в какво състояние ще е, за тези пари?

      П.П.Предварително ви благодаря!
      <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

      Коментар


      • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

        Здравей, колега.

        Цял следобед се чудя какво да ти отговоря.

        Цената ще бъде такава, каквато си я спазариш. Тия двете са напълно реални. Миналата година по това време бяха с 1-2000лв отгоре.

        За състоянието трудно бихме могли да ти отговорим, при условие че дори няма снимки...Ако си харесаш нещо не се хвърляй веднага. Направи колкото може повече снимки на двигателя, коша и отдолу на шасито, мостовете... Качи ги тук да разгледаме.
        И най-важното - покарай и виж дали ще ти "пасне" Ей такива неща... Надявам се, че не ти е първата кола която ще купуваш.

        Според мен критичния минимум, под който не трябва да купуваш, щото ще е пълна гробница е 7000лв.
        Как да разбереш дали си заслужава? Ами прочети темата отначалото, защото има доста полезна информация.

        Коментар


        • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

          Аз загледах 1 диско за 4900 на горубляне, но ако и да може още да падне цената, проблемите му ми станаха очевидни веднага. 100% пали и върви. 100% ще му се набутват доста пари и при 5 и при 10к цена. Под 7 наистина ще е доста окаяно. Зависи каква е целта. Аз не си представям да не сменя окачването и гумите, някой друг не би му и хрумнало. Та според нуждите и мераците . 8-9 к за тези години си е нормална цена, би следвало да са в добро състояние, над задоволителното. Гледай за ръжди подкалниците, праговете, пода и шасито, мостовете. Все метални части, които гният доволно, противно на ширещата се заблуда, умишлено потдържана от автотърговците, ЛР не е само алуминиев, да корубата, която се вижда е, но всичко друго не е. Окачването си е уморено 100% и е за смяна на 80% смятам.

          Коментар


          • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

            Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
            Здравейте и от мен!

            Ще ви помоля за компетентно мнение, за следното:
            цена за Land rover Discovery 2.5 tds - 1997 - 9300лв.
            цена за Land rover Discovery 2.5 tds - 1996 - 8300лв.

            Предстои ми покупка на един
            Land rover Discovery 2.5 tds и се чудя дали цените са реални?
            И в какво състояние ще е, за тези пари?

            П.П.Предварително ви благодаря!
            .... а от къде си, може пък да ти се помогне с огледа,от колеги (от Форума)
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

              Така порчел съм почти всичко за този модел.Какзвам почти всичко, защото винаги има по нещо което не знаеш.За това от къде съм, утре ще се придвижа до София с кола по обяд ще съм там.Мога да взема някого за огледа, естествено че ще и почерпя за ПОМОЩА телефон за връзка 0887746224 - Боян.
              Относно за това за какво ще го ползавам.ХЪМ!
              Попринцип съм Геодезист и полето и гората ме влекат, но си мисля че за груби преживявания няма да го подлагам за момента.
              А това е мишената за отстрел:

              http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topme...686&f1=details
              <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

              Коментар


              • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                Днес ходих гледах го тоя дето е на линка, гледах и още много.Цялото Горубляне съм обходил.
                Невидях ното един да е без лек теч на дифовете!
                Малко съм се шашнал за джипката, за тея пари който съм приготвил само накакви с изтормозен интериор и забелешки.Стана ми ясно че няма да е перфектен, но няма да се отказвам.Утре пак по пазарите.Малко помощ за утре няма да ми е излишна или съвети някакви.
                <Land Rover Discovery 300 tdi> <Bearmach/Pro Comp 2"> <Extreme Evolution 32">http://arhangel.run-bg.com/bg/index.pl

                Коментар


                • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                  Къде бяха течовете? Отпред на пробката или отзад от семеринга? В първия случай не е никакъв проблем - просто се натяга пробката. Във втория се оправя сравнително бързо и евтино - семеринга е около 10-15лв, сменя се за около 1 час.

                  Коментар


                  • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                    ....................ХЪМ!
                    Попринцип съм Геодезист и полето и гората ме влекат, но си мисля че за груби преживявания няма да го подлагам за момента
                    Не може да си геодезист по принцип / или си - или не/ - аз вече съм само по документи. Относно колата - тя си плаче за грубо и кално отношение.

                    http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topme...686&f1=details[/QUOTE]

                    Първоначално публикуван от Mortum Преглед на мнение
                    .............Малко съм се шашнал за джипката, за тея пари който съм приготвил само накакви с изтормозен интериор и забелешки.Стана ми ясно че няма да е перфектен, но няма да се отказвам.Утре пак по пазарите.Малко помощ за утре няма да ми е излишна или съвети някакви.
                    Интериорът и козметиката за джип са като да гледаш на жена обувките и цвета на косата - винаги може да се сменят. Не се шашкай. Не може да намериш перфектна кола на а-йсе години. Замижи на козметиката и гледай състоянието на основните агрегати. Остави се на усещането. Така и така ще кихаш после. " Кеш енд кери" не важи при коли 2-ра употреба в часта си за добро състояние. Но после удоволствието е УДОВОЛСТВИЕ.
                    Успех, и бъди артист при избора.
                    Последно редактирано от c_gul; 03-08-08, 00:17.
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                      Не съм специалист по джиповете, но понеже карам /и ремонтирам/ едно Диско-1996 вече втора година, споделям някои съвети какво да се гледа :
                      1. Добре е ако можеш да го покараш - наравно със скорост / следи за загряване/ , на стръмно с включени бавни - дали бавните дърпат и има ли странни шумове , на-пресечен терен - за странни звуци по окачването. Ако е възможно пробвай и блокажа на диференциала - трябва предницата да се вдигне и едно от двете колела не трябва да може да се върти.
                      2. При пълен десен и ляв с малка скорост - дали каретата в главините не щракат.
                      3. Течове от кормилната кутия/хебела/.
                      4. Дали скоростите се сменят мазно и плавно - особено втора и задна.
                      5. Дали двигателя е омаслен особено между главата и блока.
                      6. Огледай въздухосборника на виско-перката за счупени елементи.
                      Прижуни, амортисьори, тампони, шарнири - всичко това впоследствие вероятно ще си ще си смениш с ново, така че на първо гледане не са важни.
                      Ако нещо съм сбъркал, моля за извинение.
                      Поздрави и успех
                      Владо Рангелов
                      Land Rover Discovery 1-300tdi

                      Коментар


                      • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Интериорът и козметиката за джип са като да гледаш на жена обувките и цвета на косата - винаги може да се сменят. Не се шашкай. Не може да намериш перфектна кола на а-йсе години. Замижи на козметиката и гледай състоянието на основните агрегати.
                        С това не съм съвсем съгласен. Забелязал съм, че често състоянието на интериора и състоянието на агрегатите е много силно свързано. Рядко човек, който е запуснал всичко друго се грижи добре и за двигателя и ходовата част. От друга страна гледаната и глезена кола често е така навсякъде. И докато добавки, които да вдигнат компресията се слагат лесно, то смяната на тапицерията и таблото за N-годишна кола рядко се практикува. Естествено съм далеч от мисълта, че перфектно изглеждаща от вътре кола, задължително ще е и с читави агрегати, но съсипана от вътре, се оказва, че в повечето случаи е със скапани или закрепени.
                        Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 14-08-08, 10:53.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          С това не съм съвсем съгласен......................
                          Абе така е, ама аз мога за под 200 кинта да облека Диското с кожа и да сменя гуми на педали и маншони на лостовете. Да не говорим, че гумата на съединителя ми е адски износена за 70000км., в т.ч. много градско. А пък джипката е с много добра ...кулация.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Абе така е, ама аз мога за под 200 кинта да облека Диското с кожа и да сменя гуми на педали и маншони на лостовете. Да не говорим, че гумата на съединителя ми е адски износена за 70000км., в т.ч. много градско. А пък джипката е с много добра ...кулация.
                            Така е, но ще се самоцитирам:
                            Естествено съм далеч от мисълта, че перфектно изглеждаща от вътре кола, задължително ще е и с читави агрегати, но съсипана от вътре, се оказва, че в повечето случаи е със скапани или закрепени.
                            Т.е. запазената козметично кола, пак трябва да се прегледа основно, защото нищо не се знае, но при не запазената козметично, прекалено често се оказва само загуба на време да го правиш, а и риска нещо да е само закрепено е значително по-голям. Но всеки сам си преценява колко свободно време има и какъв риск е склонен да поеме.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                              Здравейте,
                              Изчетох всичко до тук с особено внимание и сега имам нужда от конкретен съвет относно покупката на едно Диско 300tdi в mobile.bg.
                              На външен вид колата е добре, със сменен цвят, вътре е още по-добре, в смисъл салона е запазен, видимо, обаче е на много над показаните километри.
                              Та молбата ми за съвет е следната(има следните забележки):
                              1. Двигателя е омаслен. Целия. Дали това е нормално за дизела???
                              2. Има омаслявания по всички главини, диференциал, скоростна кутия (четох някъде по-горе, че ако не тече, значи няма масло... ама...)
                              3. Когато го карах и пуснах педала на газта се чува лек шум на 4-та, от скоростната кутия или от диференциала е... не разбрах.
                              4. Нормално ли е толкова да тече от сферата на предна дясна главина, в смисъл има капки чак по гумата и ако не е дали е особено скъп този ремонт.
                              5.http://mobile.bg/pcgi/main.cgi?topme...=0&f18=1&f19=0,
                              Те това е колата.
                              Имама спешна нужда от помощ и отговор на тези въпроси.
                              Б
                              лагодаря Ви предварително!
                              Поздрави!
                              Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                              if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                              Коментар


                              • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                                Да тече наистина не е добре, но пък омаслен двигател означава, че не е ремонтиран скоро, което не е чак лошо.
                                Щом тече начи има масло, да това е добре
                                Като цяло може да тече от гарнитурата на капака на клапаните, тя е ефтина и лесно се сменя. За сферата обаче не е добре, смисъл, не че е опасен проблем, но погледни самата сфера дали не е назъбена и пукнатини, щото това означава, че дори и да смениш семеринга, който трябва да държи вътре греста, пак ще го скъса и трябва да се смени самата сфера, тя е около 250-300 лева от бг и предполагам доста по-малко от падок. Възможно е и някой глупендир да е сипал вътре не грес ами някакво масло, тогаз то ще си изтича.
                                Мостовете трябва да прегледаш добре дали не са загнили, инак омасляването няма как да е от друго, освен при наливане да са омазали. То си личи, ако е омазало от пробката надолу, значи е от наливането, ако има омазано и другаде, особено заден мост, няма какво да го омаже другаде освен около пробката, освен теч. Преден мост може да е омазан от ДВГ теч и прочее. Виж си и секторната кутия дали не омазва. Ако са само течове може и да е само от семеринги и гарнитури, но аз те съветвам с 1 здрава отверка да изръчаш подкалниците и навсякаде по пода и изобщо да търсиш ръжди по пода, мостовете и шасито, щото не са алуминиеви и си гният доволно .
                                За тез пари трябва да е перфектен мен ако питаш, тея течове или трябва да са проформа или бягай надалеко, вече диското не е така скъпо.
                                А и още нещо, ако е на тези километри и не е правен ремонт на скоростите, в рамките на 10-20 000 е нормално да трябва ремонт на вала на скоростите, е може би не чак нормално, но е срещано явление за около 180 000 да заминат шлиците, та скоростите може и да са проблем. Инак може да има луфтове из дифовете и раздатката, също нормално за тез километри, все пак това е фул-тайм машина. Най добре някой колега по морето да го огледа, Ивайло предполагам е най-наясно с дискаваритата...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X