Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нов член и то доста объркан :-)

    Привет и от мен приятели. Наи-после се прибрах от големи обиколки по столичните автоборси и т.н. Този Р.Р наистина е Лимитирана версиа както подхвърли и модератора по-горе.Капарирах го вече и ще го мина през лизингова къща във вторник. Няма едно петънце ръжда.Движи се адски прилично и е доста тих и мощен. Ако е наистина 3.0 кубика ТДИ колко коня е модераторе? В Италянския талон пише също 2.5, никъде не видяхме 3.0. Но предполагам щом казваш така значи си запознат. Много добра машина. Като я взема ще сменя абсолютно всички консумативи. Накладки,ремъци,масла,филтри. Е то може и друго да изкочи но... ще видим.

    Коментар


    • До: Нов член и то доста объркан :-)

      Спокойно не е 3.0 а е 2.5 турбо с интеркулер.
      Двигателят се казва 300 ТДИ - това е модела, няма нищо общо с кубатурата.
      Двата двигателя на LR - 200 ТДИ и 300 ТДИ са 2500 см2, единия (200 ТДИ) е по-стар, 300 ТДИ е модифициран с разни гусъвършенствания по него, но като кубатура и конски сили са еднакви, както и като консумация на гориво мисля.

      Успех
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • До: Нов член и то доста объркан :-)

        Първото, което трябва да направиш е ВЕДНАГА да го застраховаш против кражба! Скоро един колега от форума изгоря с джипа си. И го купи пак от Горубляне.....
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • До: Нов член и то доста объркан :-)

          Първоначално публикуван от VIVA-HIT Преглед на мнение
          Едва ли продавач от Горубляне ще ми даде да закарам стоката му до сервиз не мислисш ли? Според мен ще каже: "Плати го и си го карай където искаш" И После връщане назад няма Ами бих платил на някого да дойде с мен и да го погледне но кой ли ?

          няма такива филми! най-много да ти иска 20-ина лв "за бензин" - ако ти откаже преглед в сервиз 100% е гнила работата...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • До: Нов член и то доста объркан :-)

            Първоначално публикуван от VIVA-HIT Преглед на мнение
            Едва ли продавач от Горубляне ще ми даде да закарам стоката му до сервиз не мислисш ли? Според мен ще каже: "Плати го и си го карай където искаш" И После връщане назад няма Ами бих платил на някого да дойде с мен и да го погледне но кой ли ?
            Колега,
            Много си ентусиазиран, ама не бързай! Натисни продавача да свали цената. Закарай го в сервиз на твои познати или в сервиза на колегата Vladi333 или Митко Fulda, смени за твоя сметка маслото и тогава на студен двигател (преспал една нощ в сервиза) му премери компресията. Направи обстоен преглед на окачване, сферите на предения мост, предавките. Ще дадеш стотина лева. Ако машината е дабра дал си ги за твоята кола, ако пък не - по - добре да изгориш със 100 отколкото 12000
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • Нещо повече за Диско 1 ?

              Здравейте колеги! Продадох си старата джипка и купих Диско1 94-та 2.5ТД.Дето се казва още на черно не съм го искарвал,пуснах го да се продава,защото не съм сигурен дали това е правилният избор за каране на преходи със среда трудност.От друга страна за тези пари които мога да си позволя около 8000лв май нямам голям избор.Честно казано не познавам колата,да не е кекава т.е.да се чупи лесно,то естествено всичко се чупи,но разбирате въпроса ми,да не сбъркам като го продам?С други думи идеята ми е ако някой,а тук сигурно има хора с опит по въпроса моля дайте мнения и отзиви.Благодря!

              Коментар


              • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                Не си писал за какво ще го ползваш. За тежъл офроуд не става. Стандартно е с блокировка само на междинен диференциал. Няма подходящи места за хай джек. За сметка на това вози комфортно и гори малко. Ресурсът му е огромен... при нормална експлоатация. Двигателят е около 115 к.с., но пък "бавните" са му много бавни и осигуряват добър въртящ момент.
                Последно редактирано от giorgio; 27-12-07, 17:48.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                  Четене му е майката, има толкова много написано че едва ли някой може да каже нещо повече, колега ползвай търсачката. Джипката си е чудесна и в ръцете на опитен водач може да прави чудеса.

                  Коментар


                  • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                    Не го продавай ако:

                    1. Не му е изгнило шасито.
                    2. След смяна на маслото, компресията на двигателя е в допустимите норми.
                    3. След смяна на маслата, няма вибрации и неприятни звуци от скоростите и раздатката.
                    4. Управлението на ГНП-то е механично т.е. без компютър(EDC- electronic diesel control)

                    Ремонтира се в гаражни условия. Има сравнително евтини резервни части и ремонтни комплекти.

                    Коментар


                    • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                      OK, но реално погледнато за 8.000лв. какво смислено може да се вземе въобще? От другите марки се сещам за дълъг Патрол 260 (ресорен), като на icerunner-a или Чероки (по-добре бензиново). За дълги Витари, Фронтери нямам представа. Говорим за кола съизмерима на Диско-то. Ясно е, че два Самурая и един за части почти ще се вземат.

                      Проблем с двигателя на това Дискавъри едва ли ще има. Освен ако не е с оригиналното масло. По-скоро луфта м/у скорости и раздатка, течове от раздатка, курмилна кутия, състояние на мостове - това да се погледне.

                      Лазаре, аз за изгнило шаси на ЛР (не говоря за Сериите) не съм чувал. Обикновено ръжда има по купето, където се срещат желязо и алуминии (врати, капак), пода на багажника...

                      Коментар


                      • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        ...Лазаре, аз за изгнило шаси на ЛР (не говоря за Сериите) не съм чувал.
                        Аз видях няколко, по-точно 3, на два Рейнджа и едно Диско, докато си търсех моето...

                        Коментар


                        • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Първоначално публикуван от Yaro
                          ...Лазаре, аз за изгнило шаси на ЛР (не говоря за Сериите) не съм чувал.
                          Аз видях няколко, по-точно 3, на два Рейнджа и едно Диско, докато си търсех моето...
                          И къде, предполагам отзад?

                          Коментар


                          • До: Нещо повече за Диско 1 ?

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            И къде, предполагам отзад?
                            Точно! При това чак до кръглата напречна греда, към която се държи A-рамото.

                            Коментар


                            • Ланд Ровър Дискавъри с двигател 2.0 16 клапана 136к.с.?

                              Здравейте ! Искам да попитам, защото май не е много разпространен.
                              Какво ви е мнението за този двигател на Ланд Ровър Дискавъри 94г ?
                              Хонда 2.0 16 клапана 136к.с.
                              С газова уредба.
                              Поздрави!
                              LZ5ZI qth HASKOVO
                              Pajero II GLS 3000 V6

                              Коментар


                              • До: Ланд Ровър дискавъри двигател хонда 136к.с. 16V мнение ?

                                Здравейте, не знам като цяло но двигателя е железен. Имам хонда с такъв двигател на които съм навартял над 100 хил.км. без никакви проблеми. Поздрави.
                                [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X