Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

    Не съм се изразил правилно... ако терена е “пресечен” и ще породи само клатушкания и нужда от внимателно минаване няма да го включвам, но ако трябва да катеря стръмни баирчета или да минавам през кал(бе терен с голяма вероятност от загуба на сцепление) ще го включвам. А за ходовете какво може да се направи? Предвиждам лифт на окачването, ако трябва да се барне още някъде ще съм благодарен ако ме просветлите, че темата ми е чужда.

    Коментар


    • #47
      От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

      Лифт само ако ще го товариш с лебедка, броня и багаж. По големи гуми пак няма да влязат без рязане.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #48
        От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        Лифт само ако ще го товариш с лебедка, броня и багаж. По големи гуми пак няма да влязат без рязане.
        Извинявам се, че в темата на колегата пиша, но ето какво стана с нашето диско и гуми 235/85/16 което си е към 32”
        вижда се, че сме окастрили предната броня иначе друго не съм рязал, пък не опират (не съм го и чекнал достатъчно де, но скоро и това ще направя). И въпрос - как да разбера има ли лиф и колко е той? Окачването е жълто на цвят и се предполага да е +2” но не съм сигурен.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #49
          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

          Дебелината на телта на пружината и отстоянието до тампона. Сравни с друго Диско. При ударно натоварване на едното колело, вероятно ще стържат. Много вероятно.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #50
            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

            Колеги нечипнато тд5 колко гр/ кг/ч трябва да прави? Смених дебитомера с делфи и тапани по 650 на трета в критика.

            Коментар


            • #51
              Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
              Колеги нечипнато тд5 колко гр/ кг/ч трябва да прави? Смених дебитомера с делфи и тапани по 650 на трета в критика.
              При обороти 600-800 би трибвало да е около 50-60, при високи обороти до към 500,
              ще проверим дополнително.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-02-18, 08:45.
              o89 sedem sedem 33 986

              Коментар


              • #52
                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                Хайде ако имаш възможност провери. Вчера гледах едно чипнато... вади почти същите стойности като моето, дано не съм се прецакал с тоя дебитомер.

                Коментар


                • #53
                  Land Rover Discovery 2 Td5 размер на говорителите

                  Колеги решил съм да позасиля малко музиката в диското. Разрових се в нета и уж говорителите по вратите са 16.5см и купих предна линия херц за проба. Обаче стандартен говорител не се побира на оригиналното място. Предполагам, че някой от вас ще си е блъскал главата на тази тема и ще може да удари едно рамо. От къде мога да намеря адаптери за тонколоните?

                  Коментар


                  • #54
                    Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                    Хайде ако имаш възможност провери. Вчера гледах едно чипнато... вади почти същите стойности като моето, дано не съм се прецакал с тоя дебитомер.
                    You can make a simple test to see if your air flow meter is faulty with a very basic multi meter!. If you measure the voltage output from pin2 to chassis GND, a working maf should have near to 2 volts+ out when the engine is at idle speed which equates to 60kg/hr of air.
                    If you do not have within a small amount of 2 volts output then the air flow meter could be faulty or totally failed and needs replacing.
                    https://bellautoservices.co.uk/store...ir-flow-meter/
                    o89 sedem sedem 33 986

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                      Днес с приятел направихме опит за ремап на диското... Оказа се че съм с фейсовата електроника и чипването става пре обд порта. Пича рови доста, но някъде нещо се закучва и не можем да накараме турбината да надува над 1.2 бара. Та някой от южната част на страната с чипнато фейсово диско ще бъде ли така услужлив и да позволимда му изчета софта? Няма да копи/пействам на моя, а го искаме за да разберем къде какво сме пропуснали...

                      Коментар


                      • #56
                        Re: От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                        Днес с приятел направихме опит за ремап на диското... Оказа се че съм с фейсовата електроника и чипването става пре обд порта. Пича рови доста, но някъде нещо се закучва и не можем да накараме турбината да надува над 1.2 бара. Та някой от южната част на страната с чипнато фейсово диско ще бъде ли така услужлив и да позволимда му изчета софта? Няма да копи/пействам на моя, а го искаме за да разберем къде какво сме пропуснали...

                        Мисля че трябва да развиете малко болта на wastegate. Фабрично би триабвало да се вижда 11 разби но при мен са 14 резби и успиавам да стига налиагане до 1.31 бара. Виж на линка последни 2-3 страници http://www.alivetuning.com/wp-conten...tion-Guide.pdf и на втория линк први пост хубаво описва основен "тунинг" на тд5 http://www.4x4community.co.za/forum/...-tune-up-guide
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-02-18, 11:36.
                        o89 sedem sedem 33 986

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                          �� До тук какво установих...
                          Викнах приятел с чипнато тд5 със старото ецу(това на което се сваля чипа и се запоява цокъл) и го гледах на живи данни. Реално неговия чип се изразява в това, че колата пуща повече нафта, а бууста го дига до 1.2. Или иначе казано дал е едни пари на вятъра. Определено трябва да се пипа клапана на гейта и да се гони налягане 1.4-1.5 защото само с подаване на нафта не става. Лошото е че ако искаме повечко коне(съответно по-голямо налягане) трябва да сменим MAP сензора.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Първоначално публикуван от til Преглед на мнение
                            Благодаря ви много. Ето две клипчета в които се опитах да хвана звука... сега май започва да го прави и при натиснат съединител и включена скорост... започвам да се ориентирам към лагер...

                            https://youtu.be/C-kDyBiy9Yg


                            https://youtu.be/FsXBnSc07B8
                            Втулка.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Момчета как да действам? Задна дясна врата не се отваря. Като отключвам/заключвам с дистанционното се чува звук от бравата, следователно стига ток, но палчето не се вдига. Вдигам палчето ръчно, пробвам да отворя от вътрешната дръжка... няма резултат.
                              Как да я отворя тая врата и да сменя бравата?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нов с Land Rover Discovery 2 Td5

                                С рязане ..............

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X