Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Багажник за Discovery

    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
    ако мен питаш, сложи си един лист рифел, тежи максимум 7-8 кг, но е много удобно с него, можеш да си спиш горе на сянка, да се печеш на слънце и каквото ти хрумне, може даже и палатка да разпънеш (2000х1200) и да не спиш на земята
    Багажникът ще е на 2 нива. Ако реша да спя или ще ми се изметне врата, или ще си насиня коленете Времето ще покаже дали има нужда от рифел. Палаткаджия съм от 29 години. Пък и има фактор обтекаемост и нежелан звук при движение по магистрала или силен вятър. Тези неща ще фокусират интереса ми на първо време.

    Коментар


    • До: Багажник за Discovery

      Нали виждаш на снимките моя как го направих, пода е на едно ниво равен, а горната част на парапета е на две нива и става по - разчупен.
      Според мен ще е голяма грешка да оставиш пода на две нива.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-10, 14:28.
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • До: Багажник за Discovery

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        .............. Според мен ще е голяма грешка да оставиш пода на две нива
        Въпрос на гледна точка, предназначение и личен избор е. Не може да се каже, че е грешка 2-те нива на Вельо - все пак товарене на дребногабаритни опаковки. Грешка ще в моя случай, защото моето изискване е качване на гипсокатрон, плочи ПДЧ, изолации, дървен материал, тенти по 5м и т.н. Така че - кучето скача според тоягата.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • До: Багажник за Discovery

          Да прав си, а с колко най много си го товарил твоя багажник, или по - скоро, с повече от колко кг е вредно да се товари.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-10, 14:28.
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • До: Багажник за Discovery

            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
            Според мен ще е голяма грешка да оставиш пода на две нива
            Суета! Повече ми харесва.
            Последно редактирано от velio; 10-05-09, 21:10.

            Коментар


            • До: Багажник за Discovery

              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
              да прав си, а с колко най много си го товарил твоя багажник, или по - скоро, с повече от колко кг е вредно да се товари
              Значи при старата лоша конструкция-сурови греди от акация /салкъм/ с р-ри 30/30/300см - 2 бр. или около 0.6 куб.м /при тегло според приятел конструктор 500-600 кг/куб/. Става около 300-350 кг полезен товар + 100 кг на багажника и носещата част. Лош избор стана тогава. Рамото беше около 30 см /височина над водобраните/. И лошо захващане.
              Ако се пита за гранично натоварване на водобраните, смятам, че е гранично тегло от порядъка 1 тон на 6-8 точки.
              Съзнавам, че ще има скептици и затова предлагам да пробваме. Усъмнените дават конструкция, а аз я качвам на моето Диско и пробваме. Пари не искам и не залагам за пробата. Даже и мога сам да се почерпя след пробата Просто си имам възможности да извличам емпирични данни и да ги поливам обилно след това .........със грес
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • До: Багажник за Discovery

                Загубих една мечта . Багажникът е на Скитника.






















                И създателят му - Тихомир /Тишо/, телефонът му е по-горе в предишен пост. Каза, че във форума е tisho_lg, но не можах да намеря ника. Опитах различни варианти, но вероятно бъркам някоя буква. Благодаря!!!


                Прогнозирах в предишен пост, довечера нищо добро не ме чака.

                Коментар


                • До: Багажник за Discovery

                  Поздравления, страхотно е станал, бях те питал стълба ще слагаш ли? Гледам че си оставил и стойки за халогени, сподели какви мислиш да слагаш.
                  Аз клона към Wesem, но се чудя кой точно модел.

                  п.п. 3/4 тръби ли си ползвал и колко кг излезе багажника.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-10, 14:29.
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • До: Багажник за Discovery

                    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                    поздравления, страхотно е станал, бях те питал стълба ще слагаш ли? гледам че си оставил и стойки за халогени, сподели какви мислиш да слагаш.Аз клона към Wesem, но се чудя кой точно модел
                    п.п. 3/4 тръби ли си ползвал и колко кг излезе багажника
                    Дебелите са 20мм, като са с 1,5мм стена на тръбата и 2мм. стена на тръбата, за да се пести от тежест. Тънките са малко по-тънки. Може би 15мм. Ако искаш, утре ще ги измеря.
                    Каза ми Тишо, ама кой ти слуша данни при такъв шедьовър. Тежест - не знам, но е между 40-50кг. Качиха го двама души, а Тишо каза, че може да го мести сам.
                    Халогени - представа нямам. По-натам ще му мисля. Стълба няма да има. Шубе ме е да стъпвам на вратата. 100-105кг. съм. Ще стъпвам върху задните гуми и бронята.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-10, 14:30.

                    Коментар


                    • До: Багажник за Discovery

                      Нарочно накарах един мой авер (около 120 кг) да се качи по моята стълба, никакви проблеми, според мен сложи стълба пък като те е страх не се качвай по нея, но без нея някак си няма завършен вид (лично мое мнение).
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-10, 14:30.
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • До: Багажник за Discovery

                        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                        нарочно накарах един мой авер (около 120 кг) да се качи по моята стълба, никакви проблеми, според мен сложи стълба пък като те е страх не се качвай по нея, но без нея някак си няма завършен вид (лично мое мнение)
                        Мисля я стълбата, но не искам да е на вратата на багажника. Ще ми се да е нещо извратено. Напр. - от едната страна и да се подпира на гумата, а прибрана да е отстрани на багажника. Нещо такова, а ако може - повече.

                        Коментар


                        • До: Багажник за Discovery

                          Първоначално публикуван от alexstoilov

                          п.п. Velio ние с тези багажници сме готови за експедиция вече
                          Лято иде. Трябва километри да се навъртат, спомени да се трупат, че утрешният ден не е обещан никому.

                          Коментар


                          • Преосигурявайте товара !!!

                            В тая тема смятам, че е мястото на тоя пост. Вчера можех да убия човек/хора. На модифицирания багажник качих лист шпертплат с дебелина 6мм. Подпъхнах го отпред в надвеса на багажника и отзад фиксирах с колан за 300кг ???/КИТАЙСКИ/ Понеже не отчетох дебелината на материала и гъвкавостта му, при едни 80-85 км/ч по "Цар Борис", листът се обърна, скъса колана с жесток пукот и отлетя назад. Духаше и вятър, което помогна, на иначе леката плоча, да отлети на 70-80 м от мястото ми на спиране. Зад мене имаше само едно Паджеро-2, защото минах на жълто. Човекът успя да избегне летящия лист. Благодаря му, въпреки че мина на червено. Не ми се мисли какво можеше да стане. Челен удар с ръб, с цяла страна, удар в гръб на кола от нарещното платно. Еле пък на водач с малък стаж и/или със слабо сърце.
                            Знам, че много от хората тук правят багажници, заради оптичен тунинг, но моля тези, които ги ползват по предназначение: Укрепвайте товара добре, преосигурявайте, не ползвайте само колани и ластици. Много добро закрепване дават капроновите въжета за простор. Няколко парчета по 10 м. върша чудесна работа. Мога да се хвана на бас с всеки, че ще направя по-добро укрепване на товар с такива въжета, отколкото някой с колани с тресчотка. Справка - Иван/Hil/ и дърения материал за Ком.
                            И трябва мислене към всеки отделен товар. Няколко дни по-рано карах плоча OSB, по-голяма, по-дебела и неколкократно по-тежка със същото закрепване. Но тя беше по-дебела и по-малко еластична. И нямаше проблем.

                            И така: Мислене и здраво укрепване и фиксиране. Безкомпромисно!!!
                            Помислете какво щеше да се случи на магистрала, примерно в отпускарския сезон.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • До: Багажник за Discovery

                              О Ужас! А аз честичко возя тръбите на тентата отгоре, вързани само с 2 ластика, почвам да се психирам. Това какви въжета са, тея телените облечени с гума?

                              Коментар


                              • До: Багажник за Discovery

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                О Ужас! А аз честичко возя тръбите на тентата отгоре, вързани само с 2 ластика, почвам да се психирам. Това какви въжета са, тея телените облечени с гума?
                                Не, обикновено капронено въже. Продавт се по 10,20 и 30м. Според мен, могат да се позват 3-4 години без проблем. Просто по-бавно връзваш, но разликата в согурността на закрепването е в пъти.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X