Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Махнете тия ластици и тия въженца. Купувате си лента за ролетни щори, 50м. - около 20лв., от магазин/склад за дограма. С тая лента връзвахме и возехме стъклопакетите и дограмата.

    Понеже не е ясно каква е тая лента, ето я. Може да се купи от "Вайс профил", малко преди "Метро"-Люлин, отляво. Ето и аз как я ползвам:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-06-09, 08:45.

    Коментар


    • До: Багажник за Discovery

      И като допълнение към темата и неволите на Цецо, занимавайки се с ремонти и реставарация на коли не веднъж съм подкарвал с отворен и необезопасен (със свалена блокираща кука) капак на мотора (само за една къса пробичка) Резултата венаги е настъпвал при скорост 65-70км/ч "ПРАС" и предния капак се отваря и огъва по формата на съклото Правил съм го поне 3 пъти. Отделно е "експериментирано" и с листа плексиглас с различна дебелина на горен багажник. Определено мога да твърдя, че над 60 км/ч. става критично за всякакви огъващи се полуукрепени плоскости, дори да си ги вързал с въже добре, скоростния напор огъва ръбовете, започва разрушаване на материала и измъкването му от въжето за това вече ги транспортираме във "сандвич", дъски надълго на колата отдолу на багажника, листовете материал, и пак дъски отгоре, които да застъпват краищата на материала, и се укрепват дъските да "стягат" сандвича и те да не се местят спрямо багажника
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • До: Багажник за Discovery

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Махнете тия ластици и тия въженца. Купувате си лента за ролетни щори, 50м. - около 20лв., от магазин/склад за дограма. С тая лента връзвахме и возехме стъклопакетите и дограмата.

        Понеже не е ясно каква е тая лента, ето я. Може да се купи от "Вайс профил", малко преди "Метро"-Люлин, отляво. Ето и аз как я ползвам:
        Това да не е пластмасовата лента дето едно време опаковаха мебели и .... т.н. с едни пластмасови ъгли с прорез. Ако е такава, според мен е изключително здрава, но много твърда /както казват биковита/ и не може да обере добре.


        Ще пробвам днес или утре да заменя измекярската лента за китайските 300 кг с тапицерски колан. Материал - П/ПЕ. Социалистически!!! От ВПК. Само да не ме хване ДАНС, че е "Тапицерски колан с възможно двойно предназначение", че ще ми засекретят проекта
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • До: Багажник за Discovery

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Това да не е пластмасовата лента дето едно време опаковаха мебели и .... т.н. с едни пластмасови ъгли с прорез. Ако е такава, според мен е изключително здрава, но много твърда /както казват биковита/ и не може да обере добре.
          Според мен не е тази пластмасовата...
          На някои ролетни щори това се ползва за да вдигаш и спускаш щорите ако се сещам правилно.
          A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

          Коментар


          • До: Багажник за Discovery

            ДА. Ние ползваме такива и е много удобно Единствено при вързване е по гърч(все пак е лента), но се преживява
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • До: Багажник за Discovery

              аз използвам също и ластици. Китайски, кръгъл, 8мм с найлонова оплетка. С тях съм прикрепял листове строителен шперплат на стандартния багажник на Диското и поне за транспорт в града са били достатъчно сигурни. Прави са колегите, които казват, че 60 км/ч са пределни, дори 45-50 е по-сигурно според мен. Така или иначе в нашите градове средната скорост рядко е над 20-30 км/ч. Не си струва да се рискува за няколко секунди шофиране с 60 км/ч.
              Генералното решение за мен: закачам си ремаркето и си карам спокойно
              00359893488603

              ....нямам си вече LR...

              Коментар


              • До: Багажник за Discovery

                Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                аз използвам също и ластици. Китайски, кръгъл, 8мм с найлонова оплетка...
                С това ще береш ядове!

                Коментар


                • До: Багажник за Discovery

                  Моето скромно мнение, конкретно за случая е, че инцидента е в следствие на "подпъхването отпред". Не на китайските колани. Не е изключено, при изправянето на листа, усилието да е надхвърлило възможностите на лентата.
                  Аз използвам подобни ленти, закупени от IKEA за 5 евро. Връзвам сгъната лодка (около 60кг) и при 100км/ч. лентата държи. Да, усилията са други, в друга посока, защото лист ламаринТа по никакъв начин не може да се оприличи с цилиндричен пакет с размери 130см/60см, а листа, в един момент е станал като 3 квадрата платно за сърф. Но.......
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • До: Багажник за Discovery

                    Добре, според мен е, да се обърне внимание и на формата на покрива на Диското. При плоча върху равен багажник би трябвало да се получи въздушно налягане в зоната на извивката нагоре, което доста увеличава шанса за евентуална драма. Багажникът на 2 нива, вероятно, не е току-така измислен.

                    Коментар


                    • До: Багажник за Discovery

                      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                      .......................... Багажникът на 2 нива, вероятно, не е току-така измислен.
                      ...... Двуплоскостният багажник е "измислен" заради порива на Диското. Това е факт. И е определено неудобен за българската действителност. Ако е само за багаж за къмпиране-добре, ама за друго е недобре. А за спане става само с подобрения.
                      Последно редактирано от Lazar; 30-06-09, 15:45.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • До: Багажник за Discovery

                        Аз само едно не мога да разбера - защо не искате да сложите спойлер?

                        Днес например, видях бус фолксваген със самоделен багажник, на който предната част следваше наклона на предното стъкло и човека беше сложил плексиглас, който беше с около 10-ина см по-висок от горния край на багажника.
                        Тировете също имат спойлери върху кабината, пред прицепа. Явно помага доста.

                        Коментар


                        • До: Багажник за Discovery

                          Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                          Аз само едно не мога да разбера - защо не искате да сложите спойлер?

                          Днес например, видях бус фолксваген със самоделен багажник, на който предната част следваше наклона на предното стъкло и човека беше сложил плексиглас, който беше с около 10-ина см по-висок от горния край на багажника.
                          Тировете също имат спойлери върху кабината, пред прицепа. Явно помага доста.
                          Напълно подкрепям идеята на Лазар. Обаче, плексигласа не ми се струва добър материал за тази цел. Доста лесно се сцепва, особно ако е стоял дълго на слънце. И освен това ръбовете трябва да се заоблят, за да няма откъсване на потока (което е и основната функция на спойлера).
                          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                          Коментар


                          • От: Багажник за Discovery

                            Колеги, дайте идея какъв багажник да си направя за Диското.
                            Задължително искам да е половинка, а не цял. Става въпрос за нещо подобно на този от снимките. Мисля си да е на едно ниво, горния парапет не влиза много в употреба.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2411680_6_full.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5238289 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2411680_24_full.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5238288
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-12-10, 10:06.
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • От: Багажник за Discovery

                              Поздравления alexstoilov много добре изглежда!Да ти е честит и много да те радва
                              П.П сорри за въпроса ми извън темата ,но ако може да споделите нещо за тези разширения на веждите където ще съм мн благодарен
                              Nissan Terrano 2.7tdi

                              Коментар


                              • От: Багажник за Discovery

                                Някой знае ли телефона на Тихомир (майстора от Княжево)?
                                Благодаря предварително
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X