Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Въпрос за джанти?

    Обмислям лифт на Диското. Но както го гледам сега е много тясно и ми се иска да го отворя малко за стабилност. Размера който мисля да сложа е 235/85/16. Насочил съм се към Модулара 7х16, но не знам дали ще е достатъчно. Гледам колегата CHICO е сложил такива и добре изглежда, но тои е с гуми 265/75/16.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #62
      До: Въпрос за джанти?

      Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
      Обмислям лифт на Диското. Но както го гледам сега е много тясно и ми се иска да го отворя малко за стабилност. Размера който мисля да сложа е 235/85/16. Насочил съм се към Модулара 7х16, но не знам дали ще е достатъчно. Гледам колегата CHICO е сложил такива и добре изглежда, но тои е с гуми 265/75/16.
      Напълно достатъчно е. ЕТ или оффсета е +8, което значи, че е с 25мм. по изнесена от оригиналната джанта на модела. Предназначена е за гуми с диаметър до 33" и ширина до 11,5. Спокойто можеш да вкараш гуми с размер 285/75/16. Гумите за които пишеш са с диаметър 32" , само че 235/85/16 са по тесни от 265/75/16. И двата размера си влизат без проблем.
      Модуларките 10х6 и 10х15 са с офсет -32 и са предназначени за по-големи гуми от 33". Повече инфо при Девън 4х4
      http://www.devon4x4.com/products_a/c...-wheels/0.html

      Коментар


      • #63
        До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery 1?

        Даже 235/85/16 е под 32", около 31,8", не че е от значение де, зависи и от шарката и модел, марка... Нормално около 80+ см, моите са МТ/Р и са 82 см монтирани /когато бяха нови, сега трябва пак да премеря/. Не нестабилност, а здраво триене в предните носачи при пълно навиване на волана, аз съм с оригинални джанти все още и след бая корекция и куц радиус на завиване пак е малко. Имам чувството обаче, че 25 мм може и да не стигнат при мен, незнам...

        Коментар


        • #64
          До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery 1?

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          ... Имам чувството обаче, че 25 мм може и да не стигнат при мен, незнам...
          На мен с 245/75/16 също ми опира и ограничих радиуса,но купих си фланци 30мм ,само за прабата ги сложих, че още не съм го сменил окачването,и пробвах колко ще е максималното завиване освободих максимално болтовете и при навит волан има около 10-15мм до носачите. Аз съм със стандартни за РР класик алуминиеви джанти.

          При условеи че самата джанта ще изнесе с 25 мм на вън, не би трябвало да опира в носачете, поне до 245 ширина на гумата ,ако е по широка вероятно е да не стигнат.
          [SIGPIC][/SIGPIC]
          RR Classic

          Коментар


          • #65
            До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery 1?

            Би трябвало, чувства...
            С модулари +8мм, 265/75 не опират. НО не това е най-важното.
            Най-важното е, че на асвалта и извън него поведението и возията на автомобила се подобряват значително.

            Коментар


            • #66
              До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery 1?

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              Би трябвало, чувства...
              С модулари +8мм, 265/75 не опират. НО не това е най-важното.
              Най-важното е, че на асвалта и извън него поведението и возията на автомобила се подобряват значително.
              Най важното е! Не опират, и 33" пак не опират, хората производители са го сметнали , и за това е с това ЕТ - за да не опират. Произвели са го за този джип , а не за някой друг дето само болтовете пасват по случайност.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-08-09, 19:58.

              Коментар


              • #67
                До: Офсет и Размери на джантите на Land Rover Discovery 1

                Да, просто останах много по-приятно изненадан от "возията" и стабилността, отколкото от това, че гумите не стържат

                Коментар


                • #68
                  Офсет и размери на джантите при Discovery 2

                  Здравейте Колеги,

                  Покрай зимната подготовка и търсенe на втори комплект джанти за моето Диско 2, посъбрах малко информация и сега я споделям с Вас.
                  Както се вижда от табличката джантите за RR и Discovery са съвместими. Аз между другото точно това и направих. Купих си 2-ра употреба от колега с RR 4 бр. 16-ки на които си метнах едни M+S Cooper Discoverer 235/70/16. Летните останаха на 18 цола.
                  Прикачени файлове
                  Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                  Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                  Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                  Коментар


                  • #69
                    ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                    От няколко дена ме гризе един въпрос на който не можах да намеря отговор в необятния Форум. Може и да не съм чел където трябва, но пусто мързел. Положих усилия, но не успях да си отговоря лично за себе си какви джанти да сложа на диското. В момента мога да избирам между оригиналните стоманени 7J и същите но алуминиеви. Колицата се кара постоянно, Диско 1 е 200 Тди и заради карането в оффпътя бях избрал стоманените. От известно време имам избор за смяна, но той ще бъде еднократен - слагам едните на моя, а другите заминават по предназначение с друга кола. Гумите са Малатеста, НТ трак, следващите ми пак ще са кални и т.н.
                    От известно време един колега ме убеждава, че специално алуминиевите джанти на ЛР са доста по-здрави от стоманените. Но дали това е така и дали в гората е по-добре алумин от стомана ????
                    Приемам съвети Секакви, но по-бързи по възможност, защото времето е пари.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #70
                      До: ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                      И двете ми джипки са с халумин. Никакви проблеми. А на ферозата алминиевите джанти с регенератите според баща ми са по-леки от стоманените джанти с АТ-тата (които се слагат крайно рядко, най-често зимата).
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        До: ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        И двете ми джипки са с халумин. Никакви проблеми. А на ферозата алминиевите джанти с регенератите според баща ми са по-леки от стоманените джанти с АТ-тата (които се слагат крайно рядко, най-често зимата).
                        Тук в тази тема ще бъде много ценно мнението на състезателите. Особено на тези с ЛР.
                        Но засега 1:0 за халуминката. /справка Спарки/.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #72
                          До: ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                          Аз съм с оригиналните алуминиеви на ЛР. Търкалям ги вече година и малко. Наистина са здрави. А джипа го карам САМО по черно. Така, че 2:0
                          LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                          Коментар


                          • #73
                            До: ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                            Лично се возих при Руси като изкриви чисто нова желязна. Модулар. След кратко пцуене реши, че няма да слага други освен оригинални. Алуминиеви.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #74
                              До: ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Лично се возих при Руси като изкриви чисто нова желязна. Модулар. След кратко пцуене реши, че няма да слага други освен оригинални. Алуминиеви.
                              Недей така, не са толкова рехави. Ако помниш Руси след като ги изкриви погледна моите и видя, че са доста по масивни от неговите. До този момент не съм ги кривил на състезания. По принцип алуминиевите държат повече, но се оправят много по-трудно или се изхвърлят след като ги изкривиш или пръснеш.

                              Коментар


                              • #75
                                До: ДЖАНТИ, стомана или алуминий

                                Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                                Недей така, не са толкова рехави. Ако помниш Руси след като ги изкриви погледна моите и видя, че са доста по масивни от неговите. До този момент не съм ги кривил на състезания. По принцип алуминиевите държат повече, но се оправят много по-трудно или се изхвърлят след като ги изкривиш или пръснеш.
                                Току що коментирахме темата с колега с фрилендър, та според него оригиналните ЛР джанти /алумин/ били от някакъв по-специален материал, който бил много по-здрав и устойчив от "обикновените" алуминиеви джанти.
                                Имали нещо вярно в това твърдение или е лендроверски фолклор ?
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X