Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

    Можете ли някой да обясни по-подробно какво е това, за какво служи и кога и за какво има смисъл от него.

    Става въпрос за RANGE ROVER 2007, TDV8.

    Благодаря предварително.
    Range Rover Sport 2.7

  • #2
    До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

    Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
    Можете ли някой да обясни по-подробно какво е това, за какво служи и кога и за какво има смисъл от него.

    Става въпрос за RANGE ROVER 2007, TDV8.

    Благодаря предварително.
    Ами това ти е заден диференциал с блокаж, до който ти нямаш пряк контрол. Системата Терейн Респонс го управлява автоматичко така както сметне за добре, а досега не е успяла да се изложи. Този диф е екстра, не всички са с такъв.
    http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
    Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

    Коментар


    • #3
      До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

      Как го управлява.

      Коментар


      • #4
        До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

        Може би трябваше да форумулирам въпроса така: Дали си заслужава да се похарчат близо 1000 EUR за тази опция. До колко е полезна и в какви ситуации може да се види ефекта от това, че машината я има.
        Range Rover Sport 2.7

        Коментар


        • #5
          До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

          Първоначално публикуван от incomis Преглед на мнение
          Може би трябваше да форумулирам въпроса така: Дали си заслужава да се похарчат близо 1000 EUR за тази опция. До колко е полезна и в какви ситуации може да се види ефекта от това, че машината я има.
          Ако няма да го караш в гората по разни кози пътеки, а ще го ползваш предимно за гъзария няма смисъл от него. Ако пък с дискавърито ще изкарваш пари, като возиш богати туристи из планините по недостъпни места за ванове с повишена проходимост, тогава може и да си струва. Ефекта от екстрата няма да я видиш при тестдрайва който ти позволява търговеца. Трябва да се катериш по камънаци, стръмни кални ливади или знам ли какво. Мн рядко диференцяла се блокира.
          http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
          Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

          Коментар


          • #6
            До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Как го управлява.
            Ще те излъжа, но на дифа отгоре има нещо като мотор. До сега не се е чупил такъв да му правим аутопсия. При първа възможност ще видя какво пише в книгите.
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #7
              До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

              Тествах едно ДИско 3 в Стара Загора по стълбите на самарското знаме.. бесхе леко мокро .. в момента в който прибоксува изчурулика и заключи междинния диф. Появи се едно катинар4е на межд. след като продължи да боксува изчорулика и заключи задния и тогава си издрапахме нагоре по стълбите. Само не си спомниам кога се отключи.. май като се спуснахме надолу по калното на HDC. Диското беше автоматик
              LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
              LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
              [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                Благодаря, за отговорите. Една идея по-ясно. Вероятно ще я включва.
                Няма да ходя с него на състезания по off-road, но не мисля да му слагам ниско профилни джанти. Тежко му като дойде... ще се каля.
                Range Rover Sport 2.7

                Коментар


                • #9
                  До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                  На фона на цената на самия автомобил пък и въобще,мисля че си струва парите.По-добре нещо в повече отколкото да го няма когато потрябва
                  M.P.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                    Ясно е че диференциала си го бива, няма спор по въпроса.
                    Аз обаче имам едно такова питане към спецовете в аудиторията:
                    Имам същия такъв диференциал, на който по несъществени причини трябваше да му се смени маслото...
                    И един известен майстор(чието име ще спестя засега) ми го смени, НО МИ НАЛЯ МАСЛО CASTROL SAF-XO 75W90, което е пак за LR, но за дифове без блокировка!
                    И си ме изпрати...
                    И точно след 120 км. ДИФЕРЕНЦИАЛА МИ БЛОКИРА!!!
                    Може и по-рано да е станало, но аз карах само направо и нямах възможност да разбера какво е станало. Разбрах като спрях на бензиностанцията и се опитах да направя завой - УЖАС! Дифа ми се беше заключил и все едно че го нямаше - при завой гумите се плъзгат и всичко трещи... И спрях...
                    Та въпроса е:
                    Ако сменя сега маслото с правилното - ИМА ЛИ ШАНС ДА СЕ ОПРАВИ ДИФА И ДА СИ ГО КАРАМ ???
                    Макар и временно...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                      Честно казано,малко ме съмнява да е блокирал от това...Но пък и не познавам толкова добре модела.Но пък ми звучи по-логично да е "изтръгнат" някой датчик или букса при смяната или някаква подобна магария да е станала и вследствие на това...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Честно казано,малко ме съмнява да е блокирал от това...Но пък и не познавам толкова добре модела.Но пък ми звучи по-логично да е "изтръгнат" някой датчик или букса при смяната или някаква подобна магария да е станала и вследствие на това...
                        За съжаление нищо не е изтръгнато...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                          Не го познавам тоя модел, но само като прочетох "Електронно контролиран" и се замислих, дали не е добра идея да идеш в МПфое на компютърна диагностика.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Електронно контролиран Заден Блокируем Диференциал

                            Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                            За съжаление нищо не е изтръгнато...
                            Би ли уточнил марка,модел и година на производство...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X