Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

    Привет колеги,

    Сложих комплект пружини и амове 2 инча на Терафирма TF229 (medium duty+ 2" амове) на моето Диско 2, но задните пружини ми изглеждат странно. Принципно задните са прогресивни, но ми прави впечатление, че първите 3 по-близко навити витки се свиват и допират една в друга, което не ми изглежда много нормално. Вярно е това е идеята, в тази част да са по меки, но защо се допират? Моля колеги с такива прогресивни пружини да кажат при тях така ли е?
    Колега shaterhand, знам, че ти също си с такива, как е при теб положението?
    Тарга, ти също какво ще кажеш по въпроса? Вярно, че все още не съм ги карал много, но едва ли ще улегнат и нещо ще се промени! Сега отзад в това положение на събрани витки, джипката рита като кон след като мина през някоя гърбица и ми се пренарежда багажа отзад. Да не говорим, че децата ако не са вързани ще си удрят главите в тавана!


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:getimg.jpg
Прегледи:1
Размер:18.0 КБ
ID:6022277


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.jpg
Прегледи:1
Размер:134.7 КБ
ID:6022276

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0024.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:6022275
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-08-13, 07:45.
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

  • #2
    От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

    Гледам, че май е удряла в тампона... не ми се струва нормално, още повече, че си оригиналните тампони, а не с дългите. Ако искаш, като прибера довечера крантата в гаража на равно мога да поизмеря при мен кое-как.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

      Лифта след слагането стана ли 2''? Ако да, то какъв да е проблема. Всъщност не им ли се измъкваха на тези Дискота пружините и имаше едни китове против изпадането им. Като гледам точно това май са се стремили да предотвратят, пък и малко ход да добавят....
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Гледам, че май е удряла в тампона... не ми се струва нормално, още повече, че си оригиналните тампони, а не с дългите. Ако искаш, като прибера довечера крантата в гаража на равно мога да поизмеря при мен кое-как.
        Удрянето в тампона е от преди с възглавниците! Ти с какви пружини си?
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #5
          От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Лифта след слагането стана ли 2''? Ако да, то какъв да е проблема. Всъщност не им ли се измъкваха на тези Дискота пружините и имаше едни китове против изпадането им. Като гледам точно това май са се стремили да предотвратят, пък и малко ход да добавят....
          Хода на възглавниците е точно 2", така че в момента трябва да стои като в най-вдигнатото положение на възглавниците, ама не ми се вижда да е така. А пружините изскачат на единицата. Двойката не може да се разчекне толкова отзад понеже носачите са различни.

          Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
          Удрянето в тампона е от преди с възглавниците! Ти с какви пружини си?
          Аз съм с +250кг +50мм на RAW(самите пружини май са Добинсън), че и с подложки плюс това. Ама ако приемем че подложката е колкото разликата в дължината на тампона (а то е точно така), трябва от моста до върха на тампона разстоянието да е едно и също. Сега не мога да го измеря, щото нямам къде да я сложа на равно.
          Последно редактирано от stargazer; 07-08-13, 16:55.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Лифта след слагането стана ли 2''? Ако да, то какъв да е проблема. Всъщност не им ли се измъкваха на тези Дискота пружините и имаше едни китове против изпадането им. Като гледам точно това май са се стремили да предотвратят, пък и малко ход да добавят....
            Да, лифта стана два инча! Проблемът не е в това дали ще се измъкнат а в това, че уж меката им горна част трябва да си върши работата а в момента тя е събрана на едно и пружината работи само на останалата част, което доста втвърдява нещата! Иначе относно ваденето, точно отзад няма да се извадят (пробвах), но отпред определено се вадят като падне целия мост долу с двете колелета във въздуха. В ситуация обаче на артикулация, когато едното колело е високо, стабилизиращата щанга държи другото и не му позволява да слезе толкова, че да се извади пружината (също пробвано).
            Може би за това неслучайно предлагат и кит който е с 2 инча пружини а стандартна дължина амове, води се TF227 (моят е TF229). Но аз имам стандартна дължина амове (също на терафирма) и мога да ги сменя ако преценя или се наложи.
            В момента ми е любопитно всички ли Терафирма пружини отзад стоят така или аз съм карък и съм попаднал на пиян индиец, който ги е закалявал!?
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #7
              От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Хода на възглавниците е точно 2", така че в момента трябва да стои като в най-вдигнатото положение на възглавниците, ама не ми се вижда да е така. А пружините изскачат на единицата. Двойката не може да се разчекне толкова отзад понеже носачите са различни.
              Така стои, дори още един пръст нагоре от най-високото ниво на възглавниците! Проблем с двата инча няма, просто ми се виждат странни тия прогресивни пружини!
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #8
                От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                Да, лифта стана два инча! Проблемът не е в това дали ще се измъкнат а в това, че уж меката им горна част трябва да си върши работата а в момента тя е събрана на едно и пружината работи само на останалата част, което доста втвърдява нещата! Иначе относно ваденето, точно отзад няма да се извадят (пробвах)...
                Значи всичко е наред. Това че няколко витки са плътно допрени в спокойно състояние, не значи че не работят при артикулация.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                  Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                  Така стои, дори още един пръст нагоре от най-високото ниво на възглавниците! Проблем с двата инча няма, просто ми се виждат странни тия прогресивни пружини!
                  Значи просто ти трябва време да свикнеш с поведението - определено е различно от възглавниците. Между другото и мойта тресеше здраво, докато не и откачих биалетките... после разкарах и целия АСЕ.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                    Значи просто ти трябва време да свикнеш с поведението - определено е различно от възглавниците. Между другото и мойта тресеше здраво, докато не и откачих биалетките... после разкарах и целия АСЕ.
                    Ти не каза с какви пружини си?
                    Ще свикна, но ме гложди, че нещо не е в ред с тия задни пружини, не е нормално да са така събрани тия витки и да тракат като карам. А иначе Терафирма пружините са доста популярни, дори в щатите много ги хвалят. А там си имат къде по-популярни марки. Може пък с времето да поулегнат знам ли. Иначе за сега ще съм с Ace-a. След четене в чуждите форуми се оказва, че артикулацията на мостовете е по-добра с Асе отколкото стандартни щанги. Тествах я и не е никак зле. А не бих се решил да откача всичко и да остана без стабилизиране.
                    LR Disco II 99 - TD5
                    www.lre-bulgaria.org

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                      Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                      Ти не каза с какви пружини си?
                      Казах бе - няколко поста нагоре. Мойте нямат сгъстени навивки, въпреки че пак се водят variable rate.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Казах бе - няколко поста нагоре. Мойте нямат сгъстени навивки, въпреки че пак се водят variable rate.
                        Не бях го видял!
                        LR Disco II 99 - TD5
                        www.lre-bulgaria.org

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                          Някой пружини се държат странно,ако се обърнат.Предполагам,че твоите са в правилната посока.
                          Последно редактирано от B58; 07-08-13, 21:34.
                          0888 364 731

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                            Доколкото мога да видя на снимката са обърнати . Плоската част на пружината трябва да е горе , има малка разлика в дебелината на предни и задни . Задните са по дебелите , при правилен монтаж надписите на пружината са обърнати . Има ли доволни от това окачване , че се колебая между Tf229 i Tf 230 - уж хеви дюти .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нови пружини Terrafirma TF229 - изглеждат странно

                              Радо, извинявай, че чак сега се включвам ама много работа и т.н..
                              При мен почти не усетих разлика с пружините и с възглавниците.. Въобще не мога да кажа, че колата рита и децата си удрят главата в тавана. Мога да кажа, че вози много балансирано при всякакъв терен.
                              Утре ще легна да видя как са при мен - имам предвид дали изгледат така свити като при теб.
                              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                              LZ2РSD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X