Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на Диско 1 300Tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик на Диско 1 300Tdi

    Искам да попитам нормално ли е при включване на климатика да се усеща спадане в мощността на двг?
    M.P.

  • #2
    До: Климатик на Диско 300

    Да!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Климатик на Диско 300

      Съвсем леко, на мойто LR 300 TDI (122 к.с), едва се усеща. На магистралата в посока Пазарджик - София поддържа спокйно 135-140.
      При мен климатика ми прави друга неприятност - след 40-50 мин. пълна газ започва да грее колата. Виско муфата леко си е тръгнала, та затова.
      Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
      Discovery 2.5 TD5 2000 EX
      Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

      Коментар


      • #4
        До: Климатик на Диско 300

        A да те попитам в баир пак ли върви, защото при мен в баир нещо много се усеща загуба на мощност?
        M.P.

        Коментар


        • #5
          До: Климатик на Диско 300

          По асфалта - магистрала или хубав път няма разлика. Най-се кефя извън асфалта. Малкия лост на „бавни“ и си карам по козите пътеки...
          Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
          Discovery 2.5 TD5 2000 EX
          Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

          Коментар


          • #6
            До: Климатик на Диско 300

            Понеже въпросът ми е сроден , не пускам нова тема - на 300тди като пусна климатика напоследък тече конденз в краката на пътника . Четох в сервизното ръководство , че имало някакъв датчик за лед на вътр. радиатор , който при обледеняване спирал системата , после пак я пускал. Мисля си , че може би има и запущен канал за оттичане на конденза ( ако изобщо има такъв канал).
            Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели решение , че да разглобявам табло , за да търся несъществуващ отточник не е най-желаното занимание за неделя следобед.

            Коментар


            • #7
              До: Климатик на Диско 300

              Задължително на всички климатици има ваничка за конденз с една или две тръбички (на LR Discovery 200 TDI са 2 тръбички в двата края на ваничката) в краищата за оттичане извън купето.
              Търси проблема там ...
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #8
                До: Климатик на Диско 300

                Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                A да те попитам в баир пак ли върви, защото при мен в баир нещо много се усеща загуба на мощност?
                Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                По асфалта - магистрала или хубав път няма разлика...
                А размера гуми еднакви ли са ви? Chico е с 32", Barbaron-e ти?

                Коментар


                • #9
                  До: Климатик на Диско 300

                  Намерих десния канал (вдясно от колонката , под мокета и дунапреноподобната изолация) , имаше разни боклуци вътре , изчистих ги , сега чакам да изсъхне и да пробвам пак. Ама доста ще почакам.
                  Дано да е конденз , а не антифриз...Не мога да го определя на пипане.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Климатик на Диско 300

                    То се определя на вкус, антифриза сладни. Ако ти хареса не се увличаи да пиеш , че е доста отровен (от близване нищо не може да ти стане).

                    Коментар


                    • #11
                      До: Климатик на Диско 300

                      Знам , ама не ми се ближат отрови. И мирисът му е различен , ама от три дни мажа кучето с някакво катранено лекарство и ръцете ми миришат на дърт въглищар , няма измиване. Ако не успея да накарам някой друг , ще трябва аз да го ближа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Климатик на Диско 300

                        За близване - близнах , ама не сладни , а нагарча. Обаче се сетих за по-елегантен начин за проверка : във фризера . Стига в охладителната система да не е чиста водица.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Климатик на Диско 300

                          Щом не сладни със сигурност не е антифриз. То със кучетата и котките е най-голям проблем вкусен им е и го пият, за съжаление съм виждал отровена от антифриз котка. А и при тоя теч дето описваш със сигурност ще забележиш намаляване на антифриза. При тия жеги особенно ако се кара в кофти режим или не е съвсем изправен климатика произвежда голямо количество вода направо съм се учудвал.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Климатик на Диско 300

                            Ура , замръзна !

                            Коментар


                            • #15
                              До: Климатик на Диско 300

                              При мен се появи и друг проблем - като пусна климатика и след това искам да го загася,той не гасне или гасне за малко и после пак се включва сам абе все едно е жив.
                              А и колата почва да загрява като откачи климата.Единственич начин с който го лекувам е изваждане на буксата.
                              Некви идеи как да го излекувам?
                              M.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X