Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

    Добре де, брава да е.
    Няма схема, защото не е разглобяема, според ЛР.
    Според мен е, но не съм снимал, защото и аз не знаех какво правя, но се справих.
    От няколко месеца дясната врата иска да оправям и нейната пружинка, но няма да е точно сега.
    Друг проблем с вратите - централното заключване понякога отказва на някоя врата. Понякога работи. Различно, само си избира коя да седи отключена.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

      Тук съм снимал механизма за заключване на Диско 2 http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=103141
      Land Rover Discovery II 3,9 V8
      Лада Нива 21214 1,7i

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
        Ей това точно ме мъчи на дясната врата. Имаш ли идея къде да разгледам снимки или схеми на ключалката, че да реша дали мога да си сменя сам пружината без да се налага после да си търся ключалка? Ще черпя бира, обещавам.
        Цените варират от 4.50 - 13.99.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:47.jpg
Прегледи:1
Размер:66.3 КБ
ID:5433226
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

          На едното Диско се появи нов проблем - замръзват дръжките на вратите. С какво ги мажете против замръзване?
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

            Поне на черокито пръскам със силиконв спрей и няма грижи, незнам дали при диското ще има проблем, ама на дали .


            Поздрави !

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

              Пръскай в ВД смело, лятото - тънко масло навсякъде.
              Който пръска със силикони да направи кратка равносметка на формулата силикон+прах+кал+време=камък.
              Тънкото масло (и ВД-то също) полепват по метала и не оставят на водата тя да полепне по метала и после да замръзне.
              Същото и за ключалките.
              Ма се прави на топло още...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                Здравейте! При моето Диско 1 (300) се появи друг подобен проблем с шофьорската врата - отвън в повечето пъти се отваря, но понякога дърпам и не се отваря- дръжката захапва едвам едвам в най-крайно отворено положение на бравата. Иначе отвътре няма проблем.
                Другото, което е по-дразнещо, е че вероятно от провисване или от износване, шофьорската врата се тресе или вибрира при запален мотор, от които вибрации се чува едно адски дразнещо тропане и поскърцване точно откъм металния шиш, който е на колоната, и който държи вратата.. За да локализирам проблем, че е от там, а не от нещо друго по вратата, навих малко изолирбанд на въпросния шиш, и тропането на мига изчезна, но вратата започна едва - едва да се отваря.. Та въпроса ми е подлежи ли на някакъв вид реглаш механизма на вратата и евентуално може ли това металното на колонката да се смени и като цяло какво може да се направи?
                Предварително благодаря.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                  .... вероятно от провисване или от износване, шофьорската врата се тресе или вибрира при запален мотор, от които вибрации се чува едно адски дразнещо тропане и поскърцване точно откъм металния шиш, който е на колоната, и който държи вратата.. За да локализирам проблем, че е от там, а не от нещо друго по вратата, навих малко изолирбанд на въпросния шиш, и тропането на мига изчезна, но вратата започна едва - едва да се отваря.. ....
                  Абсолютно аналогична ситуация имаше на Класика, дето го карах. Оказа се, че тази част от пантите е направена от химическия елемент "Кашкавалий" и ушите,
                  които са набучени на шиша са с разширени отвори от вибрациите на купето, вратата бе провиснала и дрънкаше ужасно, когато изпадне в резонанс с двигателя.
                  Решението бе да избия шиша и на негово място набих такъв с по-голямо "Ф"-и, но размери не помня, друго нещо, че до този момент не никой нямаше такъв проблем,
                  така че е напълно възможно в Италия да магерили нещо по пантата и за това да се е случило.
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                    Аз дори днеска отвън не успях да си отворя врата та прескачах вътре... С леко повдигане на вратата се отваря, но това не е вариянт.. Няма ли как да се сменят пантите, или механизмите на самата врата с по-нови? Гледах по ибей се намират чат пат механизми.. Че аз както карам Диското по цял ден не е много удобно да се качвам от дясно.
                    А защо си избивал този шиш? Той не е ли на торкс или шестограм - не може ли да се свали по културен начин ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                      Първоначално публикуван от landyfan Преглед на мнение
                      Аз дори днеска отвън не успях да си отворя врата та прескачах вътре... С леко повдигане на вратата се отваря, но това не е вариянт.. Няма ли как да се сменят пантите, или механизмите на самата врата с по-нови? Гледах по ибей се намират чат пат механизми.. Че аз както карам Диското по цял ден не е много удобно да се качвам от дясно.
                      А защо си избивал този шиш? Той не е ли на торкс или шестограм - не може ли да се свали по културен начин ?
                      Шиша само се разхлабва с торкс и се регулира затварянето. Той затва е направен
                      Имам панти от Диско 1 - не разбрах ти от какво търсиш. От двуврато са ми - ма едва ли има разлика
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                        Ами и аз не знам какво търся- искам да си оправя вратата хем да не трака, хем да се отваря отвън . а този шиш се движи нагоре-надолу милиметри по колонката, или как? Ако може някой да ме насочи в София къде може да се оправи, ще е най-добре, че иначе ще го разбутам още повече..

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                          Мести се сантиметри във всички посоки.
                          Принципа е следният - разхлаваш с торкс така, че да не висне надолу (демек - като го поместиш в някое положение да стои там, да не пада в най-ниското, но да се мести на ръка).
                          Затваряш вратата и палчето трябва да се е наместило. Отваряш вратата и стягаш. Тестваш - ако трябва местиш на някъде
                          Като не направиш нищо - отиваш на ключар... Пробвай на гърба на пазара Ситняково - незнам дали още бачка там един стар рокер.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с брави на Land Rover Discovery 2

                            Много благодаря за помощта, но все още се чудя дали да го разбутвам. Имам чувство, че от студа рано сутрин и вечер не отваря самата брава на вратата, защото през деня си се отваря без абсолютно никакъв проблем... Или усеща, че му готвя ремонт. Междувременно го пръснах и с WD40, може и от това пък да се е пораздвижило..Странното е, че дори скърцането ми се струва, че не го чувам.

                            Коментар


                            • #29
                              Здравейте. Надявам се колегата да не се сърди че използвам неговата тема. Та моя проблем е следния: предна дясна врата (автомобила е с лява дирекция) не се отключва с копчето на ключа, но се заключва от там. Отварям я от дръжката отвътре. Каква може да е причината да не отключва от копчето на ключа???

                              Коментар


                              • trapper
                                trapper коментира
                                Редактиране на коментар
                                Свали кората от вратата и ще видиш проблема. Но първо си купи щипки, защото старите лесно се чупят.

                            • #30
                              Първоначално публикуван от mishkata_mp Преглед на мнение
                              Здравейте. Надявам се колегата да не се сърди че използвам неговата тема. Та моя проблем е следния: предна дясна врата (автомобила е с лява дирекция) не се отключва с копчето на ключа, но се заключва от там. Отварям я от дръжката отвътре. Каква може да е причината да не отключва от копчето на ключа???
                              оглеадй снопа кабели дето влизат във вратата долу до пантите - при мен имаше прекъснат кабел и прозореца не се управляваше
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар


                              • mishkata_mp
                                mishkata_mp коментира
                                Редактиране на коментар
                                тя машинката вътре се чува че щраква, но не отключва

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X