Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
    Може ли малко повече инфо защо?
    Защото когато забоксуваш и ти трябва повече или пълна газ компютъра на колата решава (когато превърти някое от колелата), че трябва да ти отнеме газта. И съответно го прави.
    LZ1AID

    Коментар


    • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

      Всъщност не отнема газта, а само бие спирачка на превъртащото колело... Говоря за TC на Д2. Не е като ASR на Шкода, например. И затова се чудя как точно пречи...

      Коментар


      • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

        Не съм съгласен с теб. Пробвай и ще видиш.
        LZ1AID

        Коментар


        • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

          Връща газта гадината.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

            Аз и преди съм тествал, и пак го направих... Моето Д2 ли е различно, аз ли не разбирам как така "връща газта" - ама дори и с работещ TC (свети таблото и се чуват спирачките по колелата) мога да си регулирам оборотите както искам. Тествах го, като застанах на кален склон, който нямам шанс да изкача с моите гуми, и започнах да давам газ. Спокойно стигнах до 3500 оборота/мин и си ги поддържах, без двигателят да се опита да ме спре. Така съм качвал и наклони, преди да имам CDL. Тестът ли ми е сбъркан или нещо друго?

            Коментар


            • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
              Аз и преди съм тествал, и пак го направих... Моето Д2 ли е различно, аз ли не разбирам как така "връща газта" - ама дори и с работещ TC (свети таблото и се чуват спирачките по колелата) мога да си регулирам оборотите както искам. Тествах го, като застанах на кален склон, който нямам шанс да изкача с моите гуми, и започнах да давам газ. Спокойно стигнах до 3500 оборота/мин и си ги поддържах, без двигателят да се опита да ме спре. Така съм качвал и наклони, преди да имам CDL. Тестът ли ми е сбъркан или нещо друго?
              Пробвай на първа бавна би трябвало, ако компютърът не ограничава оборотите да вдигне около 5000 об./мин.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                Ето ми го теста - във всеки момент, в който оборотите се задържат или падат, е защото аз пускам газта. Утре ще направя още един тест до ограничител И е точно на първа бавна.

                http://1drv.ms/1mFuDd8

                Коментар


                • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                  На П38 не връща газта 100%.
                  Сега зимата карах 2003-та диско 2 4,6 V8, във дълбок сняг и лед, според мен и там не връща защото трябваше аз да контролирам газта да не минава 3000-3500 оборота.
                  Но ми направи впечатление че на диското работи много по различно от на П38-цата, някак неусетно с много малки импулси.

                  Коментар


                  • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от mioiox Преглед на мнение
                    .... Утре ще направя още един тест до ограничител ...
                    Не го насилвай много - много, че на един приятел от такова буксуване и насилване му се отлепи феродото, излезна буталото и остана без спирачки!

                    Коментар


                    • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Не го насилвай много - много, че на един приятел от такова буксуване и насилване му се отлепи феродото, излезна буталото и остана без спирачки!
                      Стига бе!! Това, ако не може да побоксува 5-10сек. с пълна газ тури му пепел!! Аз какво съм купил?! Андро, не ме отчайвай...
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Странна работа! Ние сме имали 3 Диско-2. Караме ги 5-6 години при всякакви терени във всички околни планини, гори и полета, и такива проблеми не сме имали!
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Моя рекорд е 20 минути в едно блато нон-стоп напред назад. По едно време изтрещях и беше само лютеницата, и ефекта беше 4 пушещи спирачки и лилави дискове. Но друго не стана, след седмица каране дисковете придобиха нормален цвят а спирачките спряха да свирят след месец .

                          След това вече е закон за мен, конкретно при П38-цата и нейния тракшън 3000-3500 оборота нито повече нито по-малко. Под 2000 оборота тракшъна си трака и нищо само грее спирачките, на 2500-3000 почват реално да се случват нещата, след 3500 им идва байгън на спирачките. Със тая златна среда 3000-3500 работи цялата система най-добре.

                          Пак повтарям има разлика как работят на П38-цата и на диското тракшъните и всеки трябва да прави опити и да намери оптималната среда.

                          Коментар


                          • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Отаварям тема за дискусия, че ме запали един френд.

                            Тракшън контрола при ленд ровър П38/Диско (ако работят еднакво) който НЕ връща газта а се грижи само да изравнява скоростите на гумите помага ли или не.

                            Опитната постановка си я представям един и същ джип един и същ водач, минава по трасе с изключен тракшън и после по същото трасе вече с включен. Дали това би дало някакъв достоверен отговор.

                            Ако е Диско перфектно би било да му е изведен и CDL за да може да се направи пълен тест и сравнение.

                            За П38 съм готов да тестваме моята.

                            Коментар


                            • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Аз съм тествал почти това, Д2 тд5. На един и същи кален наклон (на който практически боксува всяка от четирите гуми - ясно е, че е комбинация от кал, наклон, гуми и умения на водача) правя следния тест:
                              1. Тръгвам с включен CDL и включен TC - качвам се относително без проблем
                              2. Тръгвам с изключен CDL и включен TC - качването отне значително повече време. Колата боксуваше, като съвсем видно се усещаше как бие спирачки (и то сменяше колелата едно по едно последователно), като постепенно издрапваше нагоре, на тласъци от по 3-5см. След 3-4 минути успя да се качи.

                              В онзи момент нямаше как да изключа TC, но субективното ми усещане беше, че без TC просто щях да въртя 1 или максимум 2 гуми и да си вися там...

                              Коментар


                              • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Стига бе!! Това, ако не може да побоксува 5-10сек. с пълна газ тури му пепел!! Аз какво съм купил?! Андро, не ме отчайвай...
                                Приятел ми е Жоро и човека дойде в нашите гаражи след случката, така, че съм го видял с очите си. Живее на едно доста екстремно зимно време място и каза, че се е унесъл и е влезнал в канавката. От там е почнал да раздава газ за да излезне ...
                                По спомени на задно колело му беше паднало феродото, сега колко феродо е имал, какви са били накладките не съм изследвал.
                                Споделям за да се има в предвид, щото да останеш в гората без спирачки не е майтап работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X