Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

    А имате ли размерите на оригиналните части и наи вече на черното блокче Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5581052 така и така ще се прави на фреза да се направи както си е

    Коментар


    • #77
      От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от Anonaki Преглед на мнение
      А имате ли размерите на оригиналните части и наи вече на черното блокче
      така и така ще се прави на фреза да се направи както си е
      Едва ли някой ще има размери. Но защо трябва да го правиш, като можеш да използваш и преправиш оригиналния механизъм?! Виж нагоре в темата, как съм го преправил аз.
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #78
        От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

        Питах на няколко места за жило за скорости [Alex:#63], но хората питат за каква кола и не се получи.
        Посъветвайте ме, от къде да купя яко жило с 3-слоен кожух с външни резби на двата края и с единично стебло, дълго около 1 м. Трябва ми за управление на блокажа.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #79
          От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Питах на няколко места за жило за скорости [Alex:#63], но хората питат за каква кола и не се получи.
          Посъветвайте ме, от къде да купя яко жило с 3-слоен кожух с външни резби на двата края и с единично стебло, дълго около 1 м. Трябва ми за управление на блокажа.
          Няма да намериш такова, особено с резби. Оригиналните са с готови накрайници. Ползвай каквото намериш, няма значение от автомобила, за който е предначанчено.
          Виж някъде нагоре в темата Радослав Стефанов беше публикувал чертеж. Ползвай го за база. Напарави си 2 накрайика с резби за жилото и 2 за кожуха. Нишо сложно няма за изработка на струг. После отрежи жилото и кожуха и кербовай накрайниците. Клещи за кербоване все ще намериш отнякъде. При отрязване мери в огънато положение по колата, иначе се променя драстично дължината на жилото.
          Хайде прави го, че годиняса този блокаж.
          Успех
          LZ1AID

          Коментар


          • #80
            От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

            Благодаря, Алекс! Работата, които описваш, вероятно е лесна, но за мене е невъзможна, защото нямам струг и материали, не познавам човек, на който да ги поръчам, а "кербоване на накрайници" само предполагам какво е. А за времето си прав, ама на половина, щото вече 2-годинясах
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #81
              От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

              Ето една полска фирма прави и продава всичко на части , има доставка до Българаия http://www.artis-konstal.pl/tag-produktu/discovery-2/

              Коментар


              • #82
                От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                Много добре ама пак е около 500 лв поне...
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • #83
                  От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Здравейте, колеги доста подробно изчетох темата за блокаж на Диско 2. Искам да попитам дали има някаква лампа на таблото когато се включи блокажа искам да отбележа, че моето Диско2 е с фейслифта и 2004г. на легендата е показано с пунктирани линии, че блокажа, който е автоматичен-поне така разбрах от един колега в темата може да се включва и на бързи и на бавни-автоматично, и затова искам да попитам дали по принцип има някаква лампа на таблото,която да свети като е включен.На мен по принцип ми дава индикация само тракшън контрола които ми се включва и на бързи и на бавни. Просто искам да попитам възможно ли наистина блокажа да е автоматичен макар,че лоста е с H\N|L но пък на самота легенда го има като опция или може би не е изведен на самия лост иначе го има.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Ако на малкия лост нямаш схема за включване на блокажа, вероятно колата ти няма тази опция. Можеш да провериш дали има поне извод за него на РК.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Лампа има - ето къде е: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:2
Размер:518.8 КБ
ID:5600617 , а за останалото ще почетеш малко .

                      Коментар


                      • #86
                        От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Благодаря за информация таблото ми е малко по-различно от твоето и като давам контакт нямам такава лампа която да ми светва с такава индикация по принцип тази лампа светили когато колата е на контакт или само когато се включи и тя постоянно ли свети когато е включен блокажа или и като тракшън контрола светва само когато има нужда.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Свети когато включиш блокажа , през останалото време не свети .

                          Коментар


                          • #88
                            От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                            Здравейте пичове,не намерих да пиша на друго място,та се спрях тука. ( да ме извините ако не е тук мястото)
                            Карам дискавъри 2 тд5 2002год и в раздатката нямам блокаж ( без късмет съм ) При мен тук в базата кадето работя има 4-5 дефендера мисля,че са 90 модел,интересувам се дали тяхната раздатка( с блокаж е) ще ми пасне и какво мога да взема от тях( като мостове и т.н.)? Собственика ми е приятел и ми каза че имали всички блокажи и ако си харесам нещо да взимам.Целта ми е да се сдобия с блокажи,не само да имам тракшън.Благодаря Ви предварително...
                            LAND ROVER DISCOVERY TD5 02'
                            Mercedes CLK 270 cdi 02'

                            Коментар


                            • #89
                              От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                              С Диско 2 не можете да вземете кой знае какво от Дефендър. Вашите мостове са по-здрави от тези на късия Дефендър. За междинния диференциал единственото което може да се вземе е ако има разглобена раздатка да се помолите да Ви дадат корпуса с междинния диф. Той вече може да се монтира на вашата раздатъчна кутия. Ако Дефендъра донор е от преди 1994 то има някои особености.
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар


                              • #90
                                От: Най -евтините и здрави мостове с блокажи

                                Не можах да Ви разбера,искате да кажете да взема раздатката ( цялата от Дефендера) и мойте карантий в моята раздатка да се сложат в тази на дефендера,един вид да му ползвам корпуса ?!
                                LAND ROVER DISCOVERY TD5 02'
                                Mercedes CLK 270 cdi 02'

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X