Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

    Здравейте, вчера се хванах да си сменя задните дискове и накладки. Нямах време да рециклирам апарата и оставих буталцата за по-нататък. Прибраха се без проблем, но са за смяна. Смяната ще бъде когато ми пристигнат и предни цилиндърчета, за да сваля 4-те апарата и направо да ги рециклирам всички. Понеже има снимки за смяна на предни дискове, мисля че и на задни има, но да добавя малко снимки.

    Преди да започна погледнах предницата и ми се струва че този прът съм го изкривил някъде. Нормално ли е да е така изгънат или да си търся/поръчвам нови HD ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_094228.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:5574403

    Продължаваме нататък: Първо напръсках всички болтове които се каня да развивам обилно с WD или някаква подобна смазка и си развих 5-те болта 17мм
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_101638.jpg
Прегледи:1
Размер:205.5 КБ
ID:5574406
    Изкарах полуоската. За разлика от предната капачка тук излзиа направо с пръта и така си освободих диска да се върти свободно за следващата стъпка
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_102105.jpg
Прегледи:1
Размер:181.9 КБ
ID:5574404
    Реших докато е монтиран още диска да освободя планката на АБС-а за удобство с ключе 10 се развиха много лесно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_110200.jpg
Прегледи:1
Размер:156.7 КБ
ID:5574407
    Апарата си го закрепих с едно въженце да не виси само на тръбичката. Буталцата се прибраха много лесно. Изкарах ги няколко пъти почистих малко, смазах и ги прибрах до момента когато ще трябва да ги сменя. Апарата е с 13мм 12 стенен камък за гидорето
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_110945.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5574405
    Тук вече махнах металната пласнита за АБС-а и равих болтовете 14мм 12 стенни. Дойде момента да разделя диска от главината. Много се чудих как да стане и слезнах до мазето да видя за някое дървено тръпче. Намерих една летва около 3-4см дебела. Отрязах си парче което да влезе в дупката. Подпрях диска между 2 камъка така че главината като падне да е в свободно положение и да падне на парцал. Последва 1 як удар с чука през трупчето и се разделиха. Ако така бях направил и на предните щеше да си услесня много живота, но вече го имам изрязано трупчето. Последва монтажа и се преместих на следващото колело, но няма снимки повече, защото времето реши да почне да се развая и побързах. Продължих и 30 мин след като събрах джипката се изсипа порой, но задачата за сега е изпълнена. Остават буталцата, но апарата по-лесно се сваля, а и е доста по чисто. Няма толкова много гадна грес

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_110951.jpg
Прегледи:1
Размер:224.7 КБ
ID:5574408Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_115529.jpg
Прегледи:1
Размер:288.8 КБ
ID:5574409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140324_130622.jpg
Прегледи:1
Размер:193.0 КБ
ID:5574410
    LR Discovery 300Tdi 1996
    Subaru Outback 2.5 1998
    Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

    Коментар


    • От: Въпрос за спирачки и накладки Диско 300 Тdi и смяната им

      Тоя "прът" не е нормално да е крив. Свали го и го изправи. След това иска усилване, защото на мястото където веднъж се е изкривил, пак ще се изкриви. Другия вариант е да дойдеш и да ти дам една щанга, не-деформирана.

      Коментар


      • От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

        Здравейте,
        В момента си трупам части за пролетна смяна. Идеята ми е на пролет да вдигна диското с нови амове и пружини. От там пък ще удължа маркучите. След като ще се пипа по спирачната система ми хрумна че тогава ще е момента да сменя буталцата които отлежават в кашона от миналата доставка. Снощи пък ми хрумна че като се пипа спирачната система, която е доста важна при дву тонно возило, трябва да сменя и всички спирачни тръби. Понеже на две коли набор 98г и 99г ми се е случвало да се пръсне тръбичка при по рязко спиране, това не искам да се случва и на диското. Когато сменях шарнира на А рамото загледах тръбичките които вървят по ръкавите на задният мост и точно при клипсовете(щипките) бяха позагнили, отпред е по-добре положението, но ако се сменят само задните се обезмисля. Искам да Ви попитам дали сте си сменяли тръбичките на вашите камионетки ? Гледам по разни сайтове продават тръбички за диско с ляв волан с АБС, за около 150 паунда, което ми се вижда доста въпреки че и медта е скъпа в момента:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$T2eC16N,!)MFIckJe2q-BSLzJp8Wm!~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5622091

        Чудих се какъв тип да са тръбички, но стоманените отпадат от плана ми за спирачки. Най много ми допадат медните, защото имам наблюдения върху такива(подменени на единият автомобил преди 2г.). Познат ми разправяше за гумени с метална оплетка, но мисля че се е объркал. Това са само спирачните маркучи май. Удължените спирачни маркучи мися да са goodridge от падок. Всяко мнение по този въпрос би бил полезен. Така след тази процедура ще знам със сигурност, че проблеми от запушване и спукване няма да има, също така и от протичане на буталца (от по скъпите буталца и уплътненя съм взел).

        Тъй като метража няма да е малък се чудя дали аз да не си ги правя с някой от комплектите за спирачни тръбички с цени от 35лв нагоре или да ми ги правят, но това значи че ако някоя ми е малко по дълга и не идва точно ще трябва да се разкарвам да ми я преправят, а аз мисля като почна да подменям направо на място да се действа. Какво мислите по въпроса?


        П.П. Не намерих друга тема за спирачките... извинете ако не е за тук
        Последно редактирано от bestbg; 12-11-14, 07:48. Причина: п.п..
        LR Discovery 300Tdi 1996
        Subaru Outback 2.5 1998
        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

        Коментар


        • От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

          Ако тръбичката е по дълга, не е проблем. Ще и завъртиш едно ухо и готово. Да не дойде къса, че тогава е тъпо. Ако извадиш и премериш точно старите, няма как да има грешка. Буталцата се сменят лесно. Друг е въпроса с набиването на тия тънките пръстени. Без дорник не започвай. И с комплект за 35 лв можеш да направиш конус, но не и глава. Освен ако не са пуснали нещо ново и евтино.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

            Спирачни маркучи със стоманена оплетка има по размери по родните магзини за авточасти и мисля че цените са по-добри от на гудриджа на падок.
            M.P.

            Коментар


            • От: Смяна на спирачни дискове на Диско 1

              Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
              ....Искам да Ви попитам дали сте си сменяли тръбичките на вашите камионетки ? ...

              След прибиране от път на "прибежки и припълзявания" и на златната втора скорост, сменях изгнилите и пръснали се тръби от помпата до разклонението на задния мост. Пръснаха се точно над моста, явно там се трупа кал и за има-няма петнадесетина години си отиват. Едната само, разбира се, но го отнесе и другата.

              Какво направих като я вкарах в гаража:
              Първо установих от къде е теча, после опитах да развия внимателно снадките и накрайниците на спуканата. След час вече дърпах наред и чупих солетите, дето нямат развиване. После ги подредих на двора, опънах ролетката, сложих 10-15см от мен и беж при тръбаря с един накрайник в ръка. Снадките, дето се падат някъде зад предния калник ги икономисах. Обща дължина на всяка от двете на спомен беше около четири метра, плюс четири накрайника - общо около 35 лева. Интересно стана като се върнах да ги монтирам - незнайно защо, единият накрайник в помпата е различен от останалите като диаметър. Та имаше и втори дубъл. Тръбите - медни.

              Коментар


              • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                Това лято сменях спирачна тръба на задно колело с медна . От селския магазин за авточасти тръбата струваше 22 лева 350 см. На 18 лв . имаше 300 см . това с готови накрайници . На Диско2 за задно ляво колело беше с 340 см . оригинално .

                Коментар


                • От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

                  След като забелязах, че задните дискове са ръждясали(накладките изобщо не са спирали) реших да сменя най накрая буталата. Буталцата са неръждаема стомана а гумичките ОЕМ.

                  Тръбичките се развиха, свалих апаратите и с телената четка изчистих всичката мръсотия (едри боклуци). След това с компресора и пистолета за въздух раздвижих буталата напред назад и излезнаха след 10-тото раздвижване. Преди това надувам с въздуха на 8бар-а и едвам помръдва и спира. След като ги изкарах изчистих леглото където влиза металното пръстенче с прахоуловителя и със спирт продухване от всички дупки на апарата. Излезе голяма гадост. После в обратният ред гумичките, малко мазнато по буталчето от на минтекс смазката и влезнаха на ръка новите буталца. Сега се надявам да почне да спира камионетката.


                  Две от четири буталца изскочиха направо с прахоуловителя Сами си го изкараха.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_093448.jpg
Прегледи:2
Размер:99.7 КБ
ID:5645204



                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_093543.jpg
Прегледи:2
Размер:142.2 КБ
ID:5645205

                  Повечето буталца като излизаха изтичаше такава "спирачна течност" и изглеждаха много приятно

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_093632.jpg
Прегледи:2
Размер:163.2 КБ
ID:5645206

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_093644.jpg
Прегледи:2
Размер:137.7 КБ
ID:5645207


                  Подготвен новият ремонтен комплект:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_103216.jpg
Прегледи:2
Размер:111.1 КБ
ID:5645208 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_103601.jpg
Прегледи:2
Размер:106.6 КБ
ID:5645209

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_104354.jpg
Прегледи:2
Размер:137.3 КБ
ID:5645210


                  и завършен вид на апаратите след 2 часа s цигарките и мотането

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150227_111143.jpg
Прегледи:2
Размер:122.1 КБ
ID:5645211
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-02-15, 12:21.
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                    Супер, Браво
                    Имаше ли проблеми с монтажа на металните пръстени накрая и как ги вкара- менгеме или нещо друго?
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                      Смени цялата спирачна течност.
                      Най-лесно излизат буталата, като се използва хидравлика. Един натиска педала, друг следи да излизат равномерно.
                      Симо, металните пръстени се слагат на ръка, иначе се кривят. Леглата им винаги са пълни с мръсотия, трябва добре да се почисти.

                      Коментар


                      • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                        Проблеми - никакви Даже и аз се очудих. Леглата където влизат металните пръстени ги зачистих много хубаво. После го подведох и с гаргите лекичко стисках на различни места и то си се намести. Даже буталцата влязоха на ръка. Довечера ги монтирам и 4 дни тест драйв

                        П.П. пишеш мегнеме. За да се използва на менгеме трябва да се разглоби апарата. Аз не го разглобих понеже гумичките имаха инструкция, и в инструкцията с 3 пъти по-голям шрифт от нормалният пишеше " НЕ РАЗДЕЛЯЙТЕ АПАРАТА" . Предполагам е заради о-пръстенчетата които са някъде там и не се продават отделно, също така и болтовете са лепени и не е сигурно ако се раздели. Не ми се рискуваше. За да изкарам буталата първо раздвижих едното и след като излезе го прибрах и с гаргите го придържах докато изкочи и второто. и псоле само духнах с въздуха и раздвиженото си изкочи само.

                        П.П.2

                        Иване, с педала не мърдаха Апаратите ги свалих снощи и в офиса използвах компресора и стана Просто бяха отказали да се движат.

                        П.П.3 Сега съм оставил джипа за 24ч (от снощи) да му се самоизточва спирачната система и предполагам довечера ще е готова преди монтажа
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                          Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                          Това лято сменях спирачна тръба на задно колело с медна . От селския магазин за авточасти тръбата струваше 22 лева 350 см. На 18 лв . имаше 300 см . това с готови накрайници . На Диско2 за задно ляво колело беше с 340 см . оригинално .
                          Е, аз вчера смених дясната, която е с около метър и нещо по-дълга и тръбата ми излезе 45лв. от най-близкия до месторазглобяването магазин. може да има и по-евтини варианти, но в четири следобед нямаше много време за обикаляне.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                            Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                            Иване, с педала не мърдаха Апаратите ги свалих снощи и в офиса използвах компресора и стана Просто бяха отказали да се движат.
                            Спирачната система прави поне 100 атм. налягане, компресора - 8.
                            Не може да не излезе. Аз процедирам по следния начин - вадя накладките, слагам някое желязо с дебелината на основата на накладката и отивам да натискам. Ако не тръгнат, още няколко натискания със задържане и ще тръгнат.

                            Коментар


                            • От: Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

                              Честита Баба Марта
                              Знам че си прав, но при ограничено време, предпочетох с компресора да ги мъча. Бях сам натиснах 2 пъти- не помръднаха и ги свалих, че почваше да става тъмно. Вчера с новите бутала минах към 100км и вече дисковете почнаха да се изчистват. Задните спирачки вече хващат и те.
                              LR Discovery 300Tdi 1996
                              Subaru Outback 2.5 1998
                              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                              Коментар


                              • От: Спирачки на Диско1 300 Tdi - проблем

                                Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,
                                искам да споделя за един проблем, който ми се появи скоро:
                                Диското ми е 300 tdi 1995г. Сутрин след тръгване, при първото натискане на педала на спирачките, същият пропада до около 1/2 от хода докато се задействат спирачките. При следващите натискания има нормален свободен ход от около 2 или 3 см. При често използване в града, понякога свободният ход почти изчезва а спирачките започват да задържат - мисля, че е само задно ляво колело. Ако мина през неравности, бързо се освобождава, а ако съм по равен асфалт остава задържано по-дълго време. Предполагам, че причината е замърсяване по повърхностите, по които се плъзгат накладките, но ме смущава този огромен свободен ход на педала сутрин. Някой да е срещал нещо подобно???
                                Пропадането на педала наистина може да е въздух. Но задържането на колелото е друго нещо. Моето мнение по въпроса е следния: Коя е причината за да се появи този въздух в системата? Задържането на което и да е бутало създава голямо триене. Почти колкото при спиране. Буталото се загрява , а течността може и да заври. При всяко завиране на течност се отделят мехури и тези мехури газ остават в системата! Първо трябва да сервизираш всички накладки и буталата им, където е нужно да ремонтираш, след това когато всичко е наред да обезвъздушиш системата като изпуснеш поне течността която е в цилиндрите, защото тя е с променени характеристики и тогава всичко ще е ок! Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X