Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за спирачки и накладки Land Rover Discovery и смяната им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

    Да споделя и аз моята болка-дисковете и накладките са ми ОК и отпред и отзад.Спирачна течност колкото щеш,а Диското не ще да спира както си му е реда.Педала е твърд,а като го натисна с всичка сила едвам просвирват гумите по асфалта.Предните накладки са чисто нови,и вече съм минал 1000км с тях,но ми изглеждат едни лъскави и блестящи...Някой ако е имал подобен проблем да сподели.Теориите са ми ясни,интересува ме конкретен опит,че не ми се почва всичко от-до.
    А между другото Дифендъра кове като за световно(хем е с 33ки мъд терен)
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

    Коментар


    • #62
      От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

      Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
      А между другото Дифендъра кове като за световно(хем е с 33ки мъд терен)
      А разликата в диаметъра на сервото виждаш ли я?
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #63
        От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
        А разликата в диаметъра на сервото виждаш ли я?
        Я виж ти,хич и не съм се заглеждал даже...и това ме навежда на мисълта,че първо там трябва да проверя за дефекти.Ама все се надявам някой да се обади и да каже"и аз имах същия проблем и направих това и това и всичко си дойде на мястото" щото съм мързелив
        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

        Коментар


        • #64
          От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
          Я виж ти,хич и не съм се заглеждал даже...и това ме навежда на мисълта,че първо там трябва да проверя за дефекти.Ама все се надявам някой да се обади и да каже"и аз имах същия проблем и направих това и това и всичко си дойде на мястото" щото съм мързелив
          Проблема може да бъде в 2 неща,едното е заминал сервоусилвател или вакум помпа.А може и да има някъде спукан маркуч или тръба за вакума.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #65
            От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

            Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
            Проблема може да бъде в 2 неща,едното е заминал сервоусилвател или вакум помпа.А може и да има някъде спукан маркуч или тръба за вакума.
            Я кажи, моля, какво се случва теоретично при "заминала" вакум-помпа? Моята беше омазнена от едното капсуловано клапанче, ремонтирах я някак, но спирачки и преди, и сега нямам такива, каквито съм свикнал да имам при други коли.

            Коментар


            • #66
              От: Какво направих по ЛАНД РОВЪРА днес.

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              Я кажи, моля, какво се случва теоретично при "заминала" вакум-помпа? Моята беше омазнена от едното капсуловано клапанче, ремонтирах я някак, но спирачки и преди, и сега нямам такива, каквито съм свикнал да имам при други коли.
              Вероятно е помпада да не работи както трябва.Точно на дискавъри не съм отварял,но при други модели помпите са с изскачащи лопатки които понякога засядат и от там вече не работи както трябва.Дискавърито трябва да има много добри спирачки аз при моето не усещам някакво затруднение със спирачките.Карам Фолсфаген Бора и Дискавъри но не намирам някаква разлика в педала на спирачките и при двете педала е доста лек за натискане.Когато се спусне по надолнище с загасен двигател и се натиснат спирачките на второ натискане на спирачките педала става твърд.Това е така защото при загасен двигател вакум помпата не работи.Ако няма разлика в спирачките при загасен и работещ двигател със сигурност е проблем в сервото или помпата.
              Последно редактирано от Красимир Канев; 11-11-11, 20:12.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #67
                От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                Здравейте колеги. И моето Диско (300 TDI, автомат и без ABS) отказа да спира. Педала стана твърд, ако ще до долу да го натисна то си спира едвам едвам. Смених накладки, раздвижихме с Андро апарати и пак така. Стигнахме до извода, че е от помпата. Исках да ви попитам, това ли са симптомите на въпросната вакуум помпа ( до колкото е възможно да се прецени така разбира се ) и как да избера въпросната помпа, ако е тя от падок? Защото гледам, че има 3 модела, с три различни цени.
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • #68
                  От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                  Боби, според мен е от спирачната помпа. На неработещ двигател при тестовете на подемника се случва следното:
                  При напомпване на педала до едно положение, спирачния апарат хваща диска и имаме спирачки. В следващия момент, при по силно натискане на педала апарата изпуска диска и нямаме спирачки. Това се случва само на задните колела. В същото време предните работят нормално.
                  В главния спирачен цилиндър се случва нещо, което спира нагнетяването към задните колела.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                    Аз не разбирам нищо,ако трябва да съм честен, та си мислех, че това е спирачната помпа, за която говориш. Грешката ми в двете помпи е защото не намирам другата в Падок, а само тази. Днес като покарах малко повече ми прави впечатление, че дори при по-силна спирачка джипа спира много бавно, възможно е и да е защото спирам само с предните спирачки, но е доста по-зле от обичайните спирачки на Диското.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                      Ми отвори я и виж кво става. Ако е наред, разглоби разклонението към задните. И там има едни свинщини, като на УАЗките. И провери помпата прави ли вакум? Извади маркуча от сервото и го затапи с ръка. Веднага се разбира.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                        Знаеш, че без да имам всички уплътнения и гумени пръстени не мога да отварям, щото колата може да си отвиси на крика. А вакума какво общо може да има с липсата на нагнетяване към задния кръг?

                        Боби, провери има ли и колко пари ремонтен комплект, и нова помпа. И после се разходи пак до сервиза.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Знаеш, че без да имам всички уплътнения и гумени пръстени не мога да отварям, щото колата може да си отвиси на крика. А вакума какво общо може да има с липсата на нагнетяване към задния кръг?

                          Боби, провери има ли и колко пари ремонтен комплект, и нова помпа. И после се разходи пак до сервиза.
                          Ми може просто да няма вакум и да не му работи сервото. А спирачната помпа и всичко останало да си е наред.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Ми може просто да няма вакум и да не му работи сервото. А спирачната помпа и всичко останало да си е наред.
                            Ми Боби да пробва. Достатъчно е да напомпа педала, да го задържи и да запали мотора.
                            Пробвано е и има серво.
                            По добре кажи има ли разпределител (кантар) на спирачната сила, или нещо подобно тая английска лейди. Аз не видях.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              ..........
                              По добре кажи има ли разпределител (кантар) на спирачната сила, или нещо подобно тая английска лейди. Аз не видях.
                              ....

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:86.9 КБ
ID:5350324 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:127.7 КБ
ID:5350325 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5350326 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5350327
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5350328 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:5350329
                              Land Rover Discovery:
                              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Смяна - ремонт на вакуум помпа за Диско 1

                                Кантар няма. Помпата при леко натискане дава налягане само на предните. Като продължиш да натискаш, отива и на задните. В тоя разпределител има бутало, което трябва да шава, натъй на иначе. Ама може и да не шава.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X