Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на Лендровер-Дифендър.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

    Споко, всичко е изчислено.
    LZ1VMH

    Коментар


    • #62
      Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

      Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
      Не знам дали ще бъда в нарушение ако го сложа върху единия от капаците за въздух под чистачките на предното стъкло?

      Потърсих информация по въпроса с табелите, но засега съм намерил само следното:

      От ЗДП
      Чл. 140. (1) По пътищата, отворени за обществено ползване, се допускат само моторни превозни средства и ремаркета, които са регистрирани и са с табели с регистрационен номер, поставени на определените за това места.
      В закона не намирам уточнение на "определените за това места"

      В Правилника за Прилагане на ЗДП по въпроса:

      Чл. 20. (1) На регистрираните моторни превозни средства, с изключение на мотоциклетите и мотопедите, отпред и отзад се поставят табели с регистрационни номера.
      (2) На мотоциклетите и мотопедите, както и на ремаркетата табела с регистрационен номер се поставя само отзад.
      (3) Табелата с регистрационния номер е с бял цвят, върху който с черни букви и цифри са изписани кодът на региона, където е регистрирано моторното превозно средство, серията и поредният номер.
      (4) Табелата с регистрационния номер отговаря на съответните изисквания на стандартизационните документи.
      Т.е. въз основа на горната информация аз мисля, че не би трябвало да има проблем, стига табелата с номера да е поставена отпред и да е видима.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #63
        Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

        Сърдечно благодаря, сега съм по-спокоен, варианти бол.

        Коментар


        • #64
          Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

          Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
          Споко, всичко е изчислено.
          Не се и съмнявам, като знам в чии ръце е...

          Коментар


          • #65
            Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
            Споко, всичко е изчислено.
            По 3,14 и едно на ум , нали ?

            Коментар


            • #66
              Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

              Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
              Не знам дали ще бъда в нарушение ако го сложа върху единия от капаците за въздух под чистачките на предното стъкло?
              НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и
              спирането от движение на моторните превозни средства и на ремаркетата, теглени
              от тях (Загл. изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.)



              Чл. 10. (1) За всяко регистрирано превозно средство се предоставят табели с
              регистрационен номер.
              (2) Формата, размерите, шрифтът, както и изискванията към светлоотразяващите
              табели се определят с Българския държавен стандарт (БДС 15980 и БДС ISO 7591).
              (3) Табелите с регистрационен номер се предоставят на собствениците за ползване
              срещу заплащане на стойността им и такса, която се събира в системата на
              Министерството на вътрешните работи по Закона за държавните такси.
              (4) Табелите с регистрационен номер се монтират на местата, определени от
              производителя.
              (5) Табелите с регистрационен номер се закрепват отпред и отзад (или само отзад)
              перпендикулярно на средното надлъжно сечение на превозното средство, а когато
              това е невъзможно - в лявата част, така че да се осигури тяхната видимост и
              осветеност нощно време. При закрепването не трябва да се нарушава формата на
              табелата, целостта на графиката и символите на номера.
              (6) Табелите с регистрационен номер се закрепват по начин, непозволяващ
              неправомерното им демонтиране.

              (7) На мотоциклетите, мотопедите, тракторите и ремаркетата табела с
              регистрационен номер се поставя само отзад.
              ( При загубване или открадване на табела(и) с регистрационен номер те се
              обявяват за издирване, а превозното средство се регистрира с нов регистрационен
              номер по установения ред. Старият регистрационен номер не се използва повторно.
              Чл. 11. (1) При използване на издадени не по установения ред регистрационни
              табели и/или документи или когато същите са с изтекъл срок на валидност,
              табелите и документите се изземват от органите на пътната полиция, като това
              обстоятелство се отбелязва в акта за административно нарушение. Иззетите табели
              и документи се унищожават от секторите "КАТ - ПП" по месторегистрацията на
              превозното средство.
              (2) При наличие на данни за престъпление актът, табелите и/или документите по
              ал. 1 се изпращат на компетентните органи.
              (3) Превозни средства, чиито табели и/или документи са иззети по реда на ал. 1,
              могат да се регистрират по установения ред.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #67
                Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                Не знам дали ще бъда в нарушение ако го сложа върху единия от капаците за въздух под чистачките на предното стъкло?
                Аз мисля че ще бъдеш в нарушение ,но зависи кой как възприема и прилага ЗДП по пътищата на страната.До колкото си спомням Мишо Дражев спомена при последната ни среща ,че е имал проблем с КАТ само дори и за това ,че номера му е под лебетката,т.е не на определеното от производителя место ,респективно заето от лебетката.
                B+

                Коментар


                • #68
                  Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                  Голди реши проблема много добре , номера си намери място над водача на лебедката. Ще го снимаме за по - добра илюстрация само чакаме доставката на лебедката. Другата седмица предстои монтаж на заден и преден блокажи и лека полека джипката започва да добива сериозен вид. Днес тествахме новите гуми Дънлоп 255/85/16, предимно на асфалт и леко в калчицата. За агресивния грайфер,който имат са невероятно тихи. В неделя предстои по-сериозното им изпитание в гората и веднага ще се отчета.

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                    Защо не използвате закрепване на номера пред лебедката тип, заден номер на москвич или други стари автомобили, обаче да се вдига нагоре. Просто давам една концепция, а ако ви харесва намерете начин да я реализирате.
                    Bertone freeclimber 1.8 115hp

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                      Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                      Защо не използвате закрепване на номера пред лебедката тип, заден номер на москвич или други стари автомобили, обаче да се вдига нагоре.
                      Аз не бих поставил номера пред ролките/водача на лебедката, защото много често при влизане в дерета, излизане от стръмни спускания и др. подобни ситуации точно тази част се заравя в кал, камъни или каквото има.
                      Т.е. номер, поставен там, е силно уязвим. Откъсването и загубването му са много вероятни ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                        Темата нещо замря
                        До къде стигнахте
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #72
                          До: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          До къде стигнахте
                          До едни сериозни дерета
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #73
                            До: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                            Как са новите гуми ? Пробва ли ги в " бойни " условия ?

                            Коментар


                            • #74
                              До: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                              Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                              Как са новите гуми ? Пробва ли ги в " бойни " условия ?
                              Гумите са перфектни в "бойни" условия, достатъчно тихи са на асфалта и най-много ме изненада , че са значително по-леки от BF Goodrich, независима че са по-голям размер. Старите (BFG) бяха 235/85/16 а дънлопа са 255/85/16, за балансирането им бяха необходими очудващо малко тежести.
                              С две думи имам да те черпя бира за добрия съвет. Дойде ми тъкмо навреме. Джипката започна да вози значително по-меко.
                              Последно редактирано от Yaro; 12-06-07, 21:39.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Тунинг на Лендровер-Дифендър.

                                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                                Темата нещо замря
                                До къде стигнахте
                                Предполагам, че другата седмица ще продължим. Очаквам доставката на лебедката, касетите на предния и задния диференциал с блокажите. Компресора е вече тук, така че надявам се следващата седмица да продължим и да стигнем скоро до финала, ако може изобщо да се каже, че в това занимание финал има.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X