Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Злати трудно е да се пътува с кола и ремарке които са току що сглобени и то по схемата : "старт от скрапа " , говорихме си с Джиджо да се покара някои друг километър тук в региона да лъснат детските болести (при ходенето до Нова Черна гръмна радиатор за парно и наводни новия мокет ) и тогава да се предприемат по далечни дестинаций
    Дидо брат евала ти правим за ентусиазма , каза и го подкара това ремарке ! Кажи сега на хората кога ще идеш на събора с гаубицата + прикачния инвентар
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Да попитам , защо по този начин си закачил ремаркето , по-надеждно ли е от оригиналната лапа за ремаркета ? На мен ми се откача пълно ремарке , добре че беше в града и карах бавно . Старата лапа беше много износена и затова се откачи . За 35 лв. си купих нова и проблема е решен. Следя темата редовно , имаш много добри идеи.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Плосък гумен тампон на тая част на ремаркето дето опира в джипа и готово. Нещо като 1 сантиметър дебела мека гума или някаква изолация. хем няма да с елющи, хем като опре, няма да дрънка.
        Апропо, ти на Събора в Приморско ще се явиш ли? Ако да, идвай направо в Ленд Ровър кемпа, има бая мераклии да видят дзвера, дори и без ремарке, ако не си го регистрирал дотогава.
        Злати за сега ще се въздържам от по-далечни пътувания.Имам проблеми с мостовете,трябва да се ревизират напълно.Събрал съм всички материали,още малко да затворя ремаркето и ще ги разглобявам.
        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
        Злати трудно е да се пътува с кола и ремарке които са току що сглобени и то по схемата : "старт от скрапа " , говорихме си с Джиджо да се покара някои друг километър тук в региона да лъснат детските болести (при ходенето до Нова Черна гръмна радиатор за парно и наводни новия мокет ) и тогава да се предприемат по далечни дестинаций
        Дидо брат евала ти правим за ентусиазма , каза и го подкара това ремарке ! Кажи сега на хората кога ще идеш на събора с гаубицата + прикачния инвентар
        Павка,благодаря ти за подкрепата и помоща която оказваш когато съм имал нужда от това.
        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Да попитам , защо по този начин си закачил ремаркето , по-надеждно ли е от оригиналната лапа за ремаркета ?
        Старата лапа от ремаркето става само за колесара за лодката.Това захващане дава пълна свобода на ремаркето да се чупи под каквито ъгли трябва спрямо джипа.При изкачване на хълм с последващо моментално слизане си представи какъв ъгъл трябва да направи ремаркето спрямо джипа,при това упражнение всяка стокова лапа би излязла от теглича.

        Коментар


        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Я да взема да понапиша нещо в темата.
          Тези дни се заех с работа основно по ремаркето.Първо трябваше да преправя кабелите,които вървяха така...

          един приятел ги видя и страшно много му "харесаха".Обясни ми на кратко колко некадърно са пуснати и ми даде съвет как трябва да се направят.
          Сега са така ...

          След увода се заех с монтажа на пружините.идеята беше да се запазят противоудърните тампони



          Реших да "спъна" и задния капак за да може да се ползва като плот.Трудноста идва от там,че капака е на удобна височина и някой може да реши да стъпи или да седни на него.
          Тук варианта с въженца го избегнах и ползвах синджир(в момента е със свински опашки,но утре ще взема карабинки)


          Заех се с направата на стабилизаторите на ремаркето.Отзад ще са две тръби 30х30х2.5 които влизат в две тръби 40х40 точно зад ресорите.
          Петите са с резба за да се нивелира по-лесно




          Накрая подкарах подпорите на плотовете.Тук най-лесния вариант беше да пусна два крака до земята,но тогава ставам много зависим от терена.То ако винаги спя на равно
          няма да правя ремарке,ще си спя в палатката.Измислих това..

          в сгънато положение

          стойката ляга в това легло и се спъва с един болт 8мм.Преди да занитя стойката ползвам жокер

          И тук нещо недомислено

          За една бройка да остана без осветление.
          Е това е от мен.
          Пожелавам лека и безаварийна седмица на всички!

          Коментар


          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Този синджир ще дрънка много по дупките. Измисли нещо друго, стоманено въже например или пък му нахлузи някакъв тънък маркуч отгоре.
            Адмирации за положения труд!
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Точно това си помислих и за всички вратички, които се отварят по ремаркето - една лента с нещо меко, че да не дрънкат.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                Този синджир ще дрънка много по дупките. Измисли нещо друго, стоманено въже например или пък му нахлузи някакъв тънък маркуч отгоре.
                Адмирации за положения труд!
                Точно от стоманено въже дистанцирах.Ще слагам термо шлаухка.

                Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                Точно това си помислих и за всички вратички, които се отварят по ремаркето - една лента с нещо меко, че да не дрънкат.
                Имам лента,но ще я залепя най-накрая.

                Коментар


                • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Добре , че имаш добри приятели да дойдат да ти покажат къде грешиш или просто недоглеждаш приятелю мой Наистина доста добре започва да се получава композицията ти , но имаш още доста работа и този сезон най вероятно няма да направиш пробен тур или поне уикенд за риба . Аз не съм се отказал и само казваш и отиваме на Бистра с риск вечерта да постудуваме край огъня Ето и две три снимки за да не съм съвсем оффтопик
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0568.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5407022
                  Гарсониера на втория етаж
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0566.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5407023
                  Синът ми на върха на света
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0567.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:5407024
                  И моят приятел показва като сбъркаш и недомислиш как биваш наказан
                  2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                  ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                  Коментар


                  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Днес монтирах краката.Става доста стабилно като се пуснат на земята.


                    прибират се тук

                    Направих и монтирах осигурителното въже.Мисля,че ще издържи 6мм. е.


                    и задната маса

                    За днес толкова.

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Днес вече видях и формите на палатката.Сега ще мога да взема размери и да започвам шиенето.


                      Размери 3450/2000/1800 в най-високата си част.Опъва се лесно,с три движения.
                      Сгъната

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Да се похваля днес какви ги свърших.
                        Първо като на шега направих стойките за амортисьорите.

                        монтаж на гредата.Откакто открих нит-гайката се преродих



                        Монтажа е песен.Пробвах ремаркето,върви перфектно след джипа и не се друса изобщо.
                        След това успях да убия "неубиваемия" V8.Първо позагря леко,после си хвърли водите и сега въобще не ще да завърти.Най-вероятно цилиндрите са се напълнили с вода.
                        Не мога да си представя как е възможно желязна гарнитура да се одуха от раз за има-няма 200км.Утре ще го отварям да видя какво му е станало.
                        За днес толкова(а то хич не е малко).

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Днес със свито сърце тръгнах към гаража.Бях си изработил стратегия на работа.
                          Първо прегледах щеката на маслото"чиста" маслото бистро.След това се заех с трудоемката задача по развиване на свещите(много свещ много нещо).
                          Проверих с една отверка във всеки един цилиндър"сухо",пробвам да завъртя,цък,нищо,акумулаторите ги зареждах цяла вечер.Явно стартера се е скапал.Вземам мултицета да замеря волтажа,17 волта,ибаси не знам какво става.Светнах се,че на мултицета отдавна му свети батерията,марш до нас да взема нова.Слагам новата батерия,и о чудо 12.63 V на първия 10.23V на другия.Не мога да си го обясня как може един акумулатор да се скапа от раз?Вземам резервния от ремаркето и завъртам"нищо не излиза от цилиндрите".Завивам свещите и запалвам


                          Изчаках да загрее хубаво и 2 часа го разцепих от газ,никакъв помен от вчерашното прегряване и хвърляне на водите.
                          След като ми се "провали" целия ден(бях го нарочил за отваряне на джипа) така или иначе се бях измъкнал от нас,се заех да измисля и изработя стойката на мивката.

                          сгъната за по-лесно транспортиране

                          стойката може да се постави на която задна врата си искам

                          За днес толкова.

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Браво градски голяма тема правиш.Добре се получава всичко.Трябва да ти мярна чудесата(Рейнджа и ремаркето)

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Джиджо, а промивка на радиатора и системата правил ли си? При мен, верно дизел, след това литна колата. А какво изтече не ти е работа. За утешение я виж тук, брата близнак на твоето ремарке - http://media.club4x4.ru/857-vnedorozhnyj-pricep.html
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Джиджо, а промивка на радиатора и системата правил ли си? При мен, верно дизел, след това литна колата. А какво изтече не ти е работа. За утешение я виж тук, брата близнак на твоето ремарке - http://media.club4x4.ru/857-vnedorozhnyj-pricep.html
                                Преди да го сложа го промивах,после го боядисах на тънко със спрей,че не било хубаво да е чист алумин.

                                Не беше в това проблема.Проблема идва от това,че бойлера който е вързан на малкия кръг е на една височина с разширителния съд,явно не успява да се обезвъздуши напълно.
                                Виновника

                                Сега не ми се преправя,но съвсем скоро ще ми се наложи да разкоствам джипа,заради парното което се спука като ходих да Нова черна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X