Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Тези дни се заех с довършителните работи по ремаркето.
    Първо се заех с направата на стойките за крика.Крика ще служи за нивелиране на ремаркето когато е в покой



    стойките са по една на страна защото не се знае къде ще е по-удобно да се подпира.
    После го грундирах




    а днес го боядисах окончателно






    веднага успяха да се налепят гадинки

    Признавам,че цвета на боята е отвратителен,но в Събота само това успях да намеря.Държах да го боядисам в Неделя защото заминавам на море, искам като се върна да е изсъхнало и да се захвана с монтажа.

    Коментар


    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Мина морето и с пълна сила се захванах с окомплектоването на ремаркето.За два дни успях да го изправя на "крака",не без драми разбира се.Оказа се,че съм сбъркал сметките и оста идва по-тясна,и гумите опират в рамата на ремаркето.Набързо реших и смъкнах два фланеца от джипа,за проба(нали за това ги направих с еднакви колелета,да си помагат при нужда).




      Резултата не ме задоволява и ще се наложи да правя оста на ново.
      Поне вече добих някаква визуална представа какво ще представлява.Останаха ми горните врати,окабеляването и започвам палатката.


      Има достъп навсякъде

      Коментар


      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Браво! Много ме кефи мерака, с който си правиш нещата, но имам питане:
        Сметнал ли си съотношението на височина/ширина/товар? - да не вземе да те повлече някъде.
        Не знам дали е зрителна измама, но на няколко от снимките ми изглежда малко тесничко за височината си.
        Поздрави
        "Bis dat qui cito dat"

        Коментар


        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
          Браво! Много ме кефи мерака, с който си правиш нещата, но имам питане:
          Сметнал ли си съотношението на височина/ширина/товар? - да не вземе да те повлече някъде.
          Не знам дали е зрителна измама, но на няколко от снимките ми изглежда малко тесничко за височината си.
          Поздрави
          За тясното,тясно е.Оста и трябват още 140мм за да стане по дирите на джипа.Като цяло ремаркето е с ширината на джипа,за височината не съм смятал нищо,единственото което гледах(от една книга)е къде да бъде оста.До сега не съм правил ремарке и не знам как ще се държи,но ако нещо не ми хареса пътното му поведение ще играе флекса.

          Коментар


          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Абонамент.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              А колко ориентировъчно ще тежи ремаркето????празно!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                А колко ориентировъчно ще тежи ремаркето????празно!
                Нямам представа.Като го направя ще го закарам да го претегля,че искам да знам и джипа след интервенциите по него колко тежък е станал.

                Коментар


                • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Днес успях да направя кутията за акумулаторите.
                  Акумулаторите са старите от джипа и са ляв и десен.При ремонта на джипа първото което направих беше да променя тази недомислица.
                  Казвам недомислица защото единия акумулатор е с 20-тина лева по-скъп и не виждам никаква полза от това.



                  Прекарах и захранващите кабели на ремаркето

                  Двата зелени са директно от едното динамо на джипа,червения е за задните халогени на ремаркето,идеята е да се светват от джипа когато го пожелая ,другата букса си е стандартна за ремарке със 7 пина.

                  Коментар


                  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Май е крайно време да те посетя , да видя тези мании на живо
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                      Май е крайно време да те посетя , да видя тези мании на живо
                      Ми заповядай,само че побързай,защото темповете с които работя като дойдеш ще е готово!
                      Да отчета и днешния ден.
                      Първо подкарах окабеляването,много кабел много нещо



                      После се заех със задните светлини,

                      в готов вид.Накрая на деня ми остана време дори да пробвам диодното осветление.



                      Доста силно светят тези мижави лампички.
                      За днес толкова.

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Днес имах много работа и единственото което успях да направя беше осветлението,може да се каже,че вече е готово.
                        Само да поясня,че снимките са направени в пълен мрак.



                        за сравнение със светкавица


                        За днес толкова,утре пак.

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Днес се заех с монтажа на ключ масата.Идеята е да мога да изключвам всички консуматори на ремаркето от напрежение.Не искам да стане някое късо докато се предвижвам.
                          Първо измайсторих ей тази стойка

                          и вече в експлоатация.

                          Също така подвързах и акумулаторите един към друг и съответно към ключ масата,не е истина колко време може да отнеме това упражнение.
                          След това едно невнимателно движение с ъглошлайфа през ръката и айде при Павката(75 turbodelta) да пия кафе.
                          За днес толкова.

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            От два дни си играя с таблото на ремаркето,много мудна и пипкава работа,но в крайна сметка е готово.

                            После се хванах с монтажа на резервоара(ако пробиване на четери болта и слагане на две планки може да се каже монтаж).


                            после подкарах ограничителите на капаците,идеята е да стоят хоризонтално и да се ползват като плотове.
                            Кербовка

                            от другата страна въженцето е разглобяемо да може да се махат капаците


                            За днес толкова.

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Днес е денят "Х" в моята история с проектите ми.
                              Най-после направих оптяжните ролки на ремъците и успях да подкарам джипа.
                              Дойде време да пробвам и ремаркето как ще се държи след джипа

                              Гумите са в една линия




                              През огледалата се вижда това...


                              Ремаркето успява без проблем да се счупи под 90 градуса спрямо джипа







                              Е,има някой друг косур,но всеки се учи от грешките си.
                              1-во ресьорите от москвич дойдоха слаби за тези килограми и се наложи да слагам пружина

                              2-ро при 90 градуса ремаркето закача в бронята и се лющи боята.Бронята е конструирана така,че ремаркето да не може да се заклини в джипа,но контакта между двете нямаше как да го избегна

                              Последно редактирано от djidjo; 30-08-12, 20:31.

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Плосък гумен тампон на тая част на ремаркето дето опира в джипа и готово. Нещо като 1 сантиметър дебела мека гума или някаква изолация. хем няма да с елющи, хем като опре, няма да дрънка.
                                Апропо, ти на Събора в Приморско ще се явиш ли? Ако да, идвай направо в Ленд Ровър кемпа, има бая мераклии да видят дзвера, дори и без ремарке, ако не си го регистрирал дотогава.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X