Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Дали не сгреших RANGE ROVER 94/95 ?

    Даю.Първоначално около две години е имало версии тд и дсе.Тд е с по-ниско оборудване и около 96 година отпада.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #17
      Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

      Здравейте колеги.
      От няколко дена имам Range Rover 2.5 DSE 97г.Трябва да му сменя масла и филтри.
      Ходих в МОТО ПФОЕ и ме изненадаха със цифрата 270лв за смяна на масло маслен, въздушен и горивен филтър.
      То верно че събира много масло ама чак пък толкова. И маслото е 10w40 наливно.От Русе съм-споделете къде ходите да си сменяте маслата в Русе че не ми се дават грешни пари.
      Благодаря предварително на отзовалите се.
      И също ако не е проблем да ми препоръчате читав сервиз където да ми изчистят грешките на компа.
      МОТО ПФОЕ Русе нямат софтуер за Ланд Ровър и ме насочиха към Варна или София.

      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      Прочетохте ли това
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-03-11, 09:13.

      Коментар


      • #18
        От: Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

        Това цена за труд ли е или общо с консумативите?
        Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
        0886030780

        Коментар


        • #19
          От: Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

          Такааа, днеска смених маслото в един сервиз към който ме насочи приятел. Еми кво да ви кажа маслото немско vaico в туби от по 5л- 10w40-10лв литъра-100лваслен филтър 18лв, въздушен-17лв, горивен-12лв,труд 7лв. за смяна на горивен филтър.Всичко общо154лв. Смяната на маслото е безплатна.
          Е немам думи-разлика 115лв. Уговорих се и да отида да ми видят грешките имали програма, букса и квото още трЯбВА за диагностиката.Име на сервиза няма да пиша да не излезе че правя реклама, а пък и да видя дали всичко ще е наред де.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-03-11, 09:04. Причина: Правопис

          Коментар


          • #20
            От: Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

            И като сложиш двата въздушни филтъра за купето и разликата в маслото (едното бмв-разбирай кастрол,а другото vaico-каквото и да се крие зад това) и тези 115лева разлика изчезват.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #21
              От: Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

              Става въпрос за смяна на едни и същи филтри, а маслото в Мото Пфое е наливно фордово. Казаха ми, че Кастрол им го правят ама дали е така а ))) така че се плаща допълнително само и единствено за името МОТО ПФОЕ. И за работа ми искаха 50лв. де за да ми сменят маслото и филтрите, КОИТО СИ КУПУВАМ ОТ ТЯХ.Само да поясня че за горивен филтър ми искаха 50лв.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-03-11, 08:56. Причина: Правопис

              Коментар


              • #22
                Range Rover (P38A) 2.5 L смяна на масло, количество, марка

                Здравейте, имам един въпрос относно смяна на маслото на Рейнджа.
                Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6
                Колко масло събира картера, и каква марка масло използвате?
                На колко км съответно го сменяте?
                Какъв грейд съответно, не си спомням как се казваше термина на български, извинявам се.
                Имам доста каране до смяната още, човека от когото го взех го беше обслужил мн добре с някаква пълна синтетика 5W40 ако не се лъжа мислех че ще го гори понеже е на 200 000км но не вече 4000км нищо не пипа по щеката или ако взима е мн малко не го забелязвам.

                Съобщениеот модератор:
                Моля, напишете си в профила от къдесте.
                Прочетохте ли това
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-09-11, 16:47.
                Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                Коментар


                • #23
                  От: Range Rover (P38A) 2.5 L смяна на масло, количество, марка

                  Първоначално публикуван от nicobelic Преглед на мнение
                  Здравейте, имам един въпрос относно смяна на маслото на Рейнджа.
                  Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6
                  Колко масло събира картера, и каква марка масло използвате?
                  На колко км съответно го сменяте?
                  Здравей колега, около 10 литра събира. Аз го сменям на около 12 000 км. Успех.
                  Range Rover P38 2.5DT
                  Audi A4 1.8T quattro
                  [B]"Ако нищо друго не ти свърши работа - прочети инструкциите."[/B]

                  Коментар


                  • #24
                    От: Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

                    Мерси за отговора колега, дръпнах си вече ръководството за обслужване на модела и се запознах кое колко масло и т.н. Ако на някой му трябва да се обажда ще му го пусна в pdf файл Workshop-Manual-P38-Range-Rover се казва.
                    Range Rover (P38A) 2.5 L BMW M51 Turbodiesel I6

                    Коментар


                    • #25
                      От: Обслужване на Range Rover 2.5 DSE

                      Аз лично слагам 10w40 че 10л пълна синтетика ми идва скъпичко пък и моя е на 250 000 тъй че ще му идва тъничко.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X