Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странна случка с WJ 2,7 CRD...!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странна случка с WJ 2,7 CRD...!

    Здравейте колеги от вчера и аз съм горд собственик на клуба с Jeep WJ 2,7 CRD. Та вчера както си карах и зведнъж колата влезе в авариен режим светна чека и угасна... Запали от втория опит малко трудно но потеглиха без про лем с светещ чек след 10км спрях да заредя и купя винетка като се качих запали без проблем и. Без светещ чек...?След това 130км без проблем и светещи лампи... Грешките с ЕЛМ327 са тези..

  • #2
    всичкото това накуп звучи като откачена маса, много умрял акумулатор или изваден или корозирал конектор

    Коментар


    • #3
      Задължително измери акумулатора и го виж колко AH е? Трябва да е 100.
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #4
        Акумулатора е закупен миналата година септември месец 100ампер часа и 820 пусков ток... Но джипа не е каран всеки ден а само събота неделя и то не всяка.... Все пак не съм го замерял но ще го направя..

        Коментар


        • Пламен С
          Пламен С коментира
          Редактиране на коментар
          Супер, че е 100, но акумулатора е за зареждане. При не каране също се разрежда.

      • #5
        Точно това си мислех от не каране и стоене може да ги дава тия грешки, а за обслужване някой сервиз кадето им разбират на тия джипки? За София става на въпрос..

        Коментар


        • #6
          Дядо Владо или Еди Рангелов. Търси из форума координати и попрочети за джипа. Има много писано.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #7
            Ок, благодаря колега... 👍

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Младен Русимов Преглед на мнение
              Акумулатора е закупен миналата година септември месец 100ампер часа и 820 пусков ток... Но джипа не е каран всеки ден а само събота неделя и то не всяка.... Все пак не съм го замерял но ще го направя..
              Миналата година моя се караше и по-рядко. Два пъти ходих на диагностика на акумулатора (заради гаранцията) и техниците ми казваха, че сигурно много го карам - всичко беше наред.
              Grand Cherokee 3.0 CRD 2006 г.
              Kia K5 LPG 2012 г.
              LZ1DED

              Коментар


              • #9
                Колеги засега след 100км преход ЕЛМ327 не отчита грешки в двигателя и трансмисията, предполагам че явно акумулатора е бил проблема...След няколко дни ще я закача пак за проверка... Между другото когато превключва от задна на паркинг бързо и лоста ми заяжда ако го правя по бавно няма проблем.. Някакви предположения?

                Коментар


                • IvanIvanovi
                  IvanIvanovi коментира
                  Редактиране на коментар
                  като за начало, натискай по-силно педала на спирачката докато превключваш

              • #10
                Така след 1000км.Индиянеца влезе в авариен режим.... Грешките са Р0702 и Р0836 след изтриване и 20м.пак влиза в авариен режим.. Дали пък не се скапа наистина тоя датчик на раздатката или съм си за платка на скоростите..?

                Коментар


                • #11

                  Коментар


                  • #12
                    Провери си инсталацията до датчика на раздатката. Два кабела са. А, преди време джипа е изгаснал от проблем в инсталацията на дюзата на четвърти цилиндър. Не е лошо да погледнеш снопа с кабели под акумулатора, който отива към двигателя. Там има едни скоби, които прихващат снопа към купето. С времето се откъсват и снопа ляга върху кормилния прът. Понеже пръта е квадратен, при въртенето ръбовете протриват снопа с кабели и се получава дискотека на таблото и всякакви аномалии.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #13
                      Благодаря колега, това е нова информация... Ще погледна и това, между другото смених въпросния датчик и засега всичко е Ок..

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X