Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WJ 2.7 crd не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • WJ 2.7 crd не пали

    Не пали откакто стана студено т.е. пали , след което гасне и после след 2 проби по 10 секунди на стартер си пали , но днес след като запалих и изгасна изобщо не иска и да чуе да запали . Така беше и миналата зима . Чудя се дали са подгревните свещи или нещо друго ? Помислих да не е празен горивния филтър , защото ми се случваше преди заради кофти о-пръстен на пробката му , но си е пълен . Ако са подгревни свещи все си мисля , че изобщо няма да запаля и първия път ? А аз паля , след 2-3 секунди гасна и играта свършва . Та да обобщя : ГФ е пълен , нямам грешки , случва се само като е студено , през другата част от годината си е ок . Някакви идеи ? Прочетох целия форум от сутринта и нищо конкретно не намирам по моя казус ...

    И един любопитен факт , миналата зима като я вкарвах в гаража си палеше , като я оставях навън пак същото .
    Последно редактирано от bmwww; 26-10-21, 09:32.

  • #2
    Някакви грешки след диагностика с ключа?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      Така , и двата ми бушона за подгревните свещи са тотал щета , колата все още не пали макар и да е към 8 градуса навън . Въпроса ми е те имат ли нещо общо с непаленето ? По принцип четох тема тук , че даже и без подгревни свещи тези двигатели си палят .


      hd my picture

      Коментар


      • #4
        Тоя ДВГ има и други О- пръстени, от тях също може да дърпа въздух и да не ще да запали.

        Коментар


        • #5
          Да така е , извадих маркуча от филтъра , тоя дето отива в гнп-то и го потопих в шише , запалих лесно ,но пък протече тая му страна от към помпата. Сега 2 часа търса о-пръстени във Варна, че пак няма палене . Откъде да купя хубави истински о-пръстени от тия дебелите ? Навсякъде ми предлагат едни тънки , колкото да влезнат 3 от тях в жлеба на щуцера . Та общо взето май съм за филтър , то тоя е на 16000км .

          Коментар


          • #6
            Хора , филма е голям . Първо смених горивен филтър , след като не искаше да запали пак извадих горивопровода от него и го потопих в шише с дизел и запалих . Отидох купих О пръстени и както смених тоя от страната на горивния филтър , така се счупи щуцера на този от другата страна дето влиза в подкачваща помпа ли е не знам . Извадих парченцето някак с отвертка , но май нараних леглото му . Сега търсе този горивопровод , ако някой го има да пише на лично . Също така да питам от МЛ 2.7 същия ли е ? И последен въпрос, това ли ми е подкачващата помпа и лесно ли се сменя ? Притеснява ме , че вече няма да уплътнява добре защото нараних леглото и с отвертката докато вадех строшеното парченце .

            Последно редактирано от bmwww; 27-10-21, 18:27.

            Коментар


            • #7
              Все още не паля , някакви идеи някой ? Гориво ходи до дюзите .

              Коментар


              • #8
                Сервиз!
                По-вероятно е да направиш още щети докато "ремонтираш" колата

                Коментар


                • #9
                  Не паля , как да ида до сервиз ? Звънях на 4 сервиза и не могат да дойдат да я видят , където съм спрял няма шанс за платформа ... някой доверен човек във Варна ? Иначе нафта ходи до дюзите , но не пали ... ако това е някаква насока .

                  Коментар


                  • Пенчо
                    Пенчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Вземи си пътна помощ!!!! не вярвам да е повече от 50 кинта. На тях такава им е работата.
                    А ти си седиш през това време с ръце в джобовете и им гледаш сеира!

                  • bmwww
                    bmwww коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пуши ми стартера от въртене и пак не иска . Значи вчера горивопровода от към филтъра го топнах в шише с нафта и запалих , но вече и така не иска ...

                  • I.Stoyanov
                    I.Stoyanov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Наистина мисли в посока да репатрираш колата!

                • #10
                  Сеира става кат вземеш да плащаш.

                  Коментар


                  • Пенчо
                    Пенчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да се пазари предварително! Ако се пазарят - въобще не могат даго накарат да плати за нещо, дето не и започнато да се върши!!!!!!! Вика следващите...
                    И накрая - не може да не се подходящия момък или дядо!

                • #11
                  От дюза може ли да не запали ?

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от bmwww Преглед на мнение
                    От дюза може ли да не запали ?
                    Ако е една - може и да може.

                    Коментар


                    • #13
                      Добре зе , налягането в рейла какво трябва да е ? На работеща кола беше онзи ден 280 бара , на контакт като съм е 1 бар , това нормално ли е ? И ако запаля със старт спрей значи ли това че е дюза 100% ?

                      Коментар


                      • Пенчо
                        Пенчо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Отговор /смислен/ в този форум едва ли ще получиш.
                        Отдавна форума стана място за писане на глупости и пишкомерене.

                      • bmwww
                        bmwww коментира
                        Редактиране на коментар
                        Май си прав , аз даже и отговори не получавам ...

                      • Пенчо
                        Пенчо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ама колегата тъпо и упорито се мъчи да си преебе колата разчитайки на писаници интернето.....

                    • #14
                      Не пали и със старт спрей .

                      Коментар


                      • #15
                        Трябва си сериозен доктор по автоболести.
                        За жалост от комповете едва ли ще ти помогне някой.Единствения ти шанс е да намериш първо добър майстор и после да мислиш как да му я закараш.
                        Другото е ала-бала.

                        Коментар


                        • Пенчо
                          Пенчо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Така е ама като не ще да слуша- хак да му е!

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X