Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Носач Jeep Lyberti

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Носач Jeep Lyberti

    Здравейте.Имам следният проблем с моя Jeep.Вчера отидох в сервиз за смяна на горен ляв носач който е с шарнира комплект.За мое голямо учудване майсторите в сервиза ми се обадиха и казаха ,че смяната е мн.сложна и не виждат как ще го сменят ако не разглобят половината кола.Естественно отказах.Моля насочете ме при някой който знае какво прави.Ако може да е около Габрово или Велико Търново.Благодаря!

  • #2
    на моето са сменяли пред мен. Не е малко работата - махат се спирачните апарати, шенкела, май и главината, горе-долу един час. Не бяха специализирани конкретно по Jeep.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • jja
      jja коментира
      Редактиране на коментар
      Това да не е за долен носач? За горен не би трябвало изобщо.

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Да, отидох за смяна на шарнир на долен и се оказа,, че и горният е за смяна.

    • jja
      jja коментира
      Редактиране на коментар
      Да с долния е много по голям панаира. Затова е било това мащабно разглобяване. Само горния е доста по лесно.

  • #3
    Първоначално публикуван от tsani Преглед на мнение
    Здравейте.Имам следният проблем с моя Jeep.Вчера отидох в сервиз за смяна на горен ляв носач който е с шарнира комплект.За мое голямо учудване майсторите в сервиза ми се обадиха и казаха ,че смяната е мн.сложна и не виждат как ще го сменят ако не разглобят половината кола.Естественно отказах.Моля насочете ме при някой който знае какво прави.Ако може да е около Габрово или Велико Търново.Благодаря!
    Отиди в Габрово, до входа на БКС, търси Илиян. Прави предимно джипове.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #4
      Благодаря!

      Коментар


      • #5
        Ъъъъ какво, какъв шенкел, каква главина се маха? Каква половин кола се разглобява?

        Това съм го правил пред блока и повдигането и укрепването на колата и изваждането и прибирането на инструментите отнеха повече време от самата смяна

        За носача пред шофьора се маха акумулатора и поставката му за този пред пътника кутията на въздушния филтър. Маха се и съответната гума. След това има да се развият двата болта дето държат носача за шасито и гайката дето го държи за шенкела. Със скоба или с чук се избива конуса на шарнира и това е, носача ти е в ръцете.

        Нищо специализирано не трябва да се търси. Абсолютно всеки сервиз който прави ходова част може да изпълни тоя ремонт.

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          Ъъъъ какво, какъв шенкел, каква главина се маха? Каква половин кола се разглобява?

          Това съм го правил пред блока и повдигането и укрепването на колата и изваждането и прибирането на инструментите отнеха повече време от самата смяна

          За носача пред шофьора се маха акумулатора и поставката му за този пред пътника кутията на въздушния филтър. Маха се и съответната гума. След това има да се развият двата болта дето държат носача за шасито и гайката дето го държи за шенкела. Със скоба или с чук се избива конуса на шарнира и това е, носача ти е в ръцете.

          Нищо специализирано не трябва да се търси. Абсолютно всеки сервиз който прави ходова част може да изпълни тоя ремонт.
          Като гледам и поставката на акумолатора да се махне пак ще е чудо.Поне аз лично не виждам, как ,ще се бръкне за да се развие вътрешният болт на носача.Да не си сменял на дизелов,там и акумолатор и поставка и доста други работи са малко по различни

          Коментар


          • #7
            Дизелов никога не съм имал. Ето точно така се развива вътрешния болт с махната поставка на акумулатора - https://youtu.be/p6Y0pl1b83I?t=771.

            Доста са нагли в тоя твоя сервиз.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X