Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум при пълен ляв Grand Cherokee WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение
    Не е проблема в 1 или 3 шишенца добавка..
    Проблемът МОЖЕ (малко вероятно, но ВСЕ ПАК МОЖЕ) да се окаже в липсата на добавка. Вяра на твърденията по етикетите на масла с ниска цена аз например нямам.
    Пробвай с добавката, пък ако не стане - преди ремонта съхраняваш маслото (нали е прясно сипано) със все добавката и след ремонта го сипваш пак.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      За всички,които следят темата да кажа.Първо,здравейте.Добавих от въпросната добавка,за която писа колегата Gagic и ми се струва,че шума намаля наполовина.Поне толкова много ми се иска да е така,че сигурно си въобразявам (но това не е важно).Ще опиша в детайли какво се случи на подемника,та дано на някой тука му хрумне нещо и даде съвет(с майстора ми приемаме всявсякакви ).
      1-во доляхме от добавката, 1/2 на предния и 1/2 на задния диференциал.
      После майстора дето прави тия неща се сеща нещо (хваща задния кардан с ръка да не мърда и ме кара да въртя задните гуми една по една.Правя го получава ми се сравнително лесно дори с една ръка,след което се пренасяме на предния кардан,за да направим същата процедура.Тук обачеее гумата еееедваааам я помръдвам с мнооого зор).
      Оттука мисля че следва,че сме локализирали проблема в предния диференциал,или само така смятаме?
      Ако го бяхме направили от самото начало,щях да го накарам да сложи цялата добавка в предния диф,не знам дали щеше да има по добър ефект,но щях да го направя.
      Въпросите ми към читателите на темата са.Дали да сменя маслото на предния диф с друга марка, Не Кастрол и да добавя цяло шише от добавката?Ще има ли ефект според вас?Къде в тоя диф може да е проблема?Да купувам ли някакъв от някоя морга и да го сменяме,или да ходя до Кърджали при Кинекса,който ми каза че ги прави тия щуротии,кое ще е по удачно?
      Благодаря на всички,които имаха търпението да изчетат целия пост дано не съм пропуснал нещо важно.

      Коментар


      • #18
        После майстора дето прави тия неща се сеща нещо (хваща задния кардан с ръка да не мърда и ме кара да въртя задните гуми една по една.Правя го получава ми се сравнително лесно дори с една ръка.....

        Това не го разбрах как става ....дядо помоооощ.

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          После майстора дето прави тия неща се сеща нещо (хваща задния кардан с ръка да не мърда и ме кара да въртя задните гуми една по една.Правя го получава ми се сравнително лесно дори с една ръка.....

          Това не го разбрах как става ....дядо помоооощ.
          Като държим предния кардан, движението се предава от едната на другата гума, но с много зор. За разлика от задния.
          Като не го държим се върти и той и другата гума.
          Нз.какво показва теста не са ми мн.ясни тия неща

          Коментар


          • #20
            На моя Град Чероки WJ започна със страните шумове. На операционанта маса(крика), разглобяване , измиване и дефектовка. Закупих 4 бр лагари на Koyo за сумата от 136 лева. Семерини 2х 15 + 1х27 .Дистационата (разпорна втулка си я изработих на струга(твърда) с размер по дълга от свалената +0,2 мм.(метота е проверен десетки , че и повече случай в практиката ми). Гайка не съм купувал , защото имам голям набор от закувани преди това . Специални и измерителни иструменти имам (няма как да е като съм сервиз) . Закупих и два маншона за полуоските 2х21лв. Измиване , продухване , замерване , сглобяване. Масло "FUKS Titan" 75W140 - 1х36 лв. Добавка на "Mopar" 1h30 лв. Гранда сега пее. Прилагам снимка на номерата на лагерите.и семерината(на тия на полуосите не им знам къде са кутийките) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0.jpg
Прегледи:207
Размер:56.4 КБ
ID:6586835

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
              На моя Град Чероки WJ започна със страните шумове. На операционанта маса(крика), разглобяване , измиване и дефектовка. Закупих 4 бр лагари на Koyo за сумата от 136 лева. Семерини 2х 15 + 1х27 .Дистационата (разпорна втулка си я изработих на струга(твърда) с размер по дълга от свалената +0,2 мм.(метота е проверен десетки , че и повече случай в практиката ми). Гайка не съм купувал , защото имам голям набор от закувани преди това . Специални и измерителни иструменти имам (няма как да е като съм сервиз) . Закупих и два маншона за полуоските 2х21лв. Измиване , продухване , замерване , сглобяване. Масло "FUKS Titan" 75W140 - 1х36 лв. Добавка на "Mopar" 1h30 лв. Гранда сега пее. Прилагам снимка на номерата на лагерите.и семерината(на тия на полуосите не им знам къде са кутийките) Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0.jpg
Прегледи:207
Размер:56.4 КБ
ID:6586835
              Колега,казваш,че без ремонт няма да минем,доколкото те разбирам.Не съм сигурен обаче дали моя техник може да направи тия неща,които ти.Ще видим.

              Коментар


              • #22
                Колега ремонта го направих след обстойна диагностика. За да не се вкарваш във "филм" с неизвестни финансови усложнения намери точния човек , който познава спецификата на модела. Гранд Черокито не е космически кораб, но (козата иска пръч) дет се вика. Ако я окъсаш съвсем пиши на лични тел ще се чуем .

                Коментар


                • #23
                  Ще се опитам да кача снимка от текущия ремонт.Има един луфт на тази част ,където стои клапана(отляво на зъбчатите).Нормално ли е да има луфт.Кабелите на клапана са прегорели мн.яко,дали въобще е имало връзка с тоя клапан.След малко ще разберем.

                  Коментар


                  • #24
                    Ще караш ли джипа на Кинекса?
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                      Ще караш ли джипа на Кинекса?
                      Май да.Тука в Пловдив няма кой да я направи.След интервенцията в предишния ми пост се появи друг проблем.Като тръгна да завивам ,в която и да е посока волана сам ми се изправя,направо ще ми откъсне ръцете да се върне в права позиция.А когато е в движение назад и съм навил независимо в коя посока ,тогава пък сам си продължава движението,сам завива.Ще се побъркам вече от нерви.
                      Забравих да спомена,че на място когато се върти,няма проблеми
                      Последно редактирано от Здравко1982; 14-04-20, 11:04.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение

                        Май да.Тука в Пловдив няма кой да я направи.След интервенцията в предишния ми пост се появи друг проблем.Като тръгна да завивам ,в която и да е посока волана сам ми се изправя,направо ще ми откъсне ръцете да се върне в права позиция.А когато е в движение назад и съм навил независимо в коя посока ,тогава пък сам си продължава движението,сам завива.Ще се побъркам вече от нерви.
                        Забравих да спомена,че при покой и въртене на волана на място няма проблем

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение
                          Ще се опитам да кача снимка от текущия ремонт.Има един луфт на тази част ,където стои клапана(отляво на зъбчатите).Нормално ли е да има луфт.Кабелите на клапана са прегорели мн.яко,дали въобще е имало връзка с тоя клапан.След малко ще разберем.

                          • #2.3
                            дядо владо коментира
                            24-03-20, 20:04
                            На малкото "Черокче" (КаДжей той и Либърти)пада, т`ва е ВеБастун (като тези дет` ги знаете от при мен)
                          чак след снимката и приказките за "прегорели кабели на клапанчето" се загледах в аватара на автора - ми то туй WK, бре не "ВеБастун"?!
                          И диференциалът е ELSD

                          Здравко, обадѝ се на Еди Рангелов - 0885088444, май не чете тази тема, питай го дали може да се диагностицира с дилърски уред прецакан датчик / клапан / друго в предния диференциал.
                          Проблемът може да е електрически.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • дядо владо
                            дядо владо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Друже Боголюбе, пусналият темата пита за ВеБастун (WJ) Пенчо ( нормално той не е запознат с марката) пита, но въпроса му се отнася за KJ (Либърти) "Черококорко" както им викам аз, а проблемите на Здравко са за съвсем трета кола.....
                            П.П. Съвсем отделна тема е препоръката на Mais за твърда втулка в дифа.....

                          • Bogoljub Gagic
                            Bogoljub Gagic коментира
                            Редактиране на коментар
                            Именно, де, и аз бях останал с ФЧепАтлението, че и Здравко пита за WJ...
                            П.П.П. Не знам отделна тема ли е какво аджеба е това "копче" за бързи-бавни, за което пише по-долу...

                        • #28
                          Първоначално публикуван от Здравко1982 Преглед на мнение

                          Май да.Тука в Пловдив няма кой да я направи.След интервенцията в предишния ми пост се появи друг проблем.Като тръгна да завивам ,в която и да е посока волана сам ми се изправя,направо ще ми откъсне ръцете да се върне в права позиция.А когато е в движение назад и съм навил независимо в коя посока ,тогава пък сам си продължава движението,сам завива.Ще се побъркам вече от нерви.
                          Забравих да спомена,че на място когато се върти,няма проблеми
                          Наистина, закарай колата на Кинекса. Знам какво и е на джипката ти, но не мога да я направя от тук. Проблема ти е се получил, след ползване на копчето за бързи- бавни.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • #29
                            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                            Наистина, закарай колата на Кинекса. Знам какво и е на джипката ти, но не мога да я направя от тук. Проблема ти е се получил, след ползване на копчето за бързи- бавни.
                            Наско,писах ти на лично,може би не си го прочел все още.Все пак и тука да те питам.Какъв е според тебе проблема,сподели,че да разберат и други,които имат нужда да знаят.Ако може да се оправи лесно,ако примерно трябва да се замени само въпросния клапан,да не ходя до Кърджали.
                            Дали да не я закарам до Силвърстар,нали те са официален дилър?Да я прочетат и те?Въпреки,че и там са....

                            Коментар


                            • #30
                              Уважаеми съфорумници. Разговарях с Пламен,утре сутрин му карам тая скрап и я оставям да я прави.Още по темата след Великден ​​​​​​.На всички вас пожелавам весели празници ​​​​.Бъдете здрави.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X