Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почерняне на броня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почерняне на броня

    Здравейте,
    Боята на предната броня е избеляла и се чудя как бих могъл, т. е. с какво да я намажи, за да я освежа?
    След като намажа нея ще намажа веждите и задната броня, че да няма разлика.
    Едно време бях ползвал една туба с черна боя, която се мажеше с гъбичка. Ефекта беше уникален, но сега не се сещам каква точно беше затова ако някой може да сподели какво да ползвам ще е супер!

  • #2
    Чернилка за брони се казва и го има навсякъде по практикер и т.н

    Коментар


    • #3
      Измии я добре и с пистолет за горещ въздух става като нова. Изпробвано. На колата на жената.
      Става като нова. Минах и страничните плоскости на вратите. За боята не се безпокой нищо и няма. Адо те е страх,з твое успокоение ползвай накакво картонче. Предната не съм я минавал защото предния собственик я е боядисал с някаква боя която сега се лющи.
      Успех.
      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
      freelander 1,8 2001g.

      Коментар


      • #4
        Знам за пистолета ..., но за него зависи вида на пластмасата на бронята , т.е. нестава за всички видове брони и лайсни.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от sttekata Преглед на мнение
          Знам за пистолета ..., но за него зависи вида на пластмасата на бронята , т.е. нестава за всички видове брони и лайсни.
          99.99% от броните са полипропилен. На тях обикновено си пише. Ако побеляването е дълбоко ще трябва и малко предварителна обработка, но то се вижда като започнеш с пистолета.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            Въпроса е, че предната ми броня изглежда че има нанесена основа и после черна боя, защото отвътре е сива и за да стане черна е с боя, т.е. ако я нагрея най-много да се отлепи основата с боята

            Коментар


            • #7
              В такъв случай правилния начин е сваляне на всичко до "месо", включително основата, грунд за пластмаса, и после боя. Това ако искаш траен ефект.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Тази чернилка или пистолетът за горещ въздух работят, ама само на броня, която си е гола пластмаса. Ако е боядисана веднъж, няма начин само с чернилката да се получи. При Liberty KJ има и двата варианта на броните и веждите на калниците - и само гола пластмаса, има и боядисани. Ако са боядисани, даже е възможно да са и с различен от основния на купето цвят. При този случай става само с шлайфане на повърхностния слой лак, който е избелял и боядисване с база и после лак.
                Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                First impression is not always true. Get inspired.
                Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                Reading is sooo boring, unlike writing!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X