Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При ускоряване до 2.500 оборота - прекъсва двигателя нещо като ( с с с или х х х)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При ускоряване до 2.500 оборота - прекъсва двигателя нещо като ( с с с или х х х)

    Здравейте колеги,става дума за Grand cherokee 2.7 crd 2004, не мога точно да опиша шума или няма как да го запиша в движение. От скоро ми се появи тоя проблем с това съскване или хълцане, давене, незнам как да го опиша при ускорение само. Двигатела на место работи перфектно, ускорява перфектно но този шум не трябва да го има. При 2ма майстори бях, нищо нередно не намериха и съм в задънена улица. Проверихме дюзите с колби но те си работят перфектно, всички равномерно. Ако някой е срещал този проблем съм сигурен че ще разбере за какво говоря. Надявам се да се отзовете и да ми помогнете с насока, какво да търся или какво да правя, че искам да изпреваря зимата. Благодаря и поздрави.

  • #2
    Оглед за пробит маркуч и кодове за грешки?

    Коментар


    • #3
      И аз съм за маркуч. Много вероятно е да е по турбо пътищата. На място турбото не се развърта достатъчно и налягането не се качва. Разгледай дали някъде по снадките се вижда омазняване. Или просто карай и като се пръсне ще се види къде е. Потърси и за "boost leak sound" в youtube и виж дали звучи подобно.

      Коментар


      • #4
        Грешки никакви, видях това boost leak sound, но не е такъв звука. При мен е бързо х х х х х в секунда по 4 5 пъти. Ще потърся шума на клипче, ако го намеря ще ви го пратя. Но ще огледам турбо връзките. Благодаря ви.

        Коментар


        • #5
          Хора днес забелязах още един шум със същият ритъм. Когато дам газ дори и малко над нормалното докато прави така двигателя, нещо чука все едно отдолу или пред пасажерското место, като все едно закача метал в метал и се трие според скоростта е и бързината на това закачане. Като се замисля пък турбото е там пред пасажера, чува се, свирка си но си работи...

          Коментар


          • #6
            Я виж за още един вариант - https://youtu.be/nCj6Spwl1CU?t=14 / https://youtu.be/g6XdOZiznos?t=17 . Макар че ме съмнява да е това...

            Коментар


            • #7
              Хвърли едно око и отдолу около ауспуха по цялата дължина, нещо скоби, пукнатини...

              Коментар


              • #8
                Благодаря ви за отзивите но не е от там където предполагате и не е такъв шум като от клипчетата. Ето линк към клип който записах прееи малко. Надявам се да успеете да чуете, но ще трябва да си напеегнете слуха в повече. Благодаря предварително.
                https://youtu.be/H5MCQGgS64w

                Коментар


                • #9
                  Само един контролен въпрос - като натиснеш рязко газта, колата ускорява ли се или има покачване на оборотите на двигателя и забавено ускорение? Защото ми прилича на заминаващ си torque converter.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    Само един контролен въпрос - като натиснеш рязко газта, колата ускорява ли се или има покачване на оборотите на двигателя и забавено ускорение? Защото ми прилича на заминаващ си torque converter.
                    Тръгва да набира веднага. Ускорява без проблеми, няма забавяне изобщо. А какво е torque converter и къде се намира?

                    Коментар


                    • #11
                      Е, стига де - това е "съединителя" при автоматичните скоростни кутии. Но щом няма "тролеен" ефект явно е нещо друго.
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                        Е, стига де - това е "съединителя" при автоматичните скоростни кутии. Но щом няма "тролеен" ефект явно е нещо друго.
                        хах, не го знаех, не съм дълбоко запознат с колите, просто се опитвам да се ориентирам на къде да се насоча и да търся "майстори".

                        Коментар


                        • #13
                          Ето още едно видео на шума, успях да го запиша по силен отдолу в краката. Значи установих че няма значение с каква скорост съм, шума го има при даване на газ, пусна ли педала спира, лейо да подам газ и се чува. Чуйте го и благодаря.
                          https://youtu.be/qF37azU_CUs

                          Коментар


                          • #14
                            Задното каре на предния кардан проверявано ли е?
                            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                            Коментар


                            • #15
                              Не съм. А това е втория шум за който говоря че не е от двигателя а все едно метал в метал се трие.
                              https://youtu.be/1TiNeiixsHc

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X