Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов компютър за двигателя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нов компютър за двигателя?

    Всъщност, проблемът е дошъл от някаква втора аларма, която имало към джипа. Допълнителна. Аз освен ключа друго дистанционно нямам. Та тази втора аларма блокирвала инсталирването на софтуера (нов фирмуеър). Даже не знам за нея. А къде се "закача" нямам и идея. Казах им да я деактивират и ми се обадиха по-късно, че така и така .... дайте едни около 1000,00 евро. Ама то може и другият компютър, за управление на АСК да е отишъл. И той струва около 650 евро..... Bogoljub, то дори и за масла и течности не е необходимо да ходиш при тях. Има достатъчно читави майстори и качествени производители на масла..... Ама пуста сервизна акция....
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
    Nissan Almera N16 2.2 DI
    LZ1MAS

    Коментар


    • #17
      До: Нов компютър за двигателя?

      Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
      Всъщност, проблемът е дошъл от някаква втора аларма, която имало към джипа. Допълнителна. Аз освен ключа друго дистанционно нямам. Та тази втора аларма блокирвала инсталирването на софтуера (нов фирмуеър). Даже не знам за нея. А къде се "закача" нямам и идея. Казах им да я деактивират и ми се обадиха по-късно, че така и така .... дайте едни около 1000,00 евро. Ама то може и другият компютър, за управление на АСК да е отишъл. И той струва около 650 евро..... Bogoljub, то дори и за масла и течности не е необходимо да ходиш при тях. Има достатъчно читави майстори и качествени производители на масла..... Ама пуста сервизна акция....
      И какво, заедно с тази аларма деактивираха и цялата кола, или по-точно ECU -то на колата. Сега остава и това на автомата да са "деактивирали" и ще трябва и тях да ги деактивираш /буквално/, Направо нямам думи!
      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
      First impression is not always true. Get inspired.
      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
      Reading is sooo boring, unlike writing!

      Коментар


      • #18
        До: Нов компютър за двигателя?

        Според мен БС шикалкавят и баламосват колегата mordo... Каква "втора аларма" и к`во е отношението на алармата към ECU ? Ако имаше нещо такова, щеше да е написано някъде по книжките...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          До: Нов компютър за двигателя?

          Ако бях на твое място щях да настоявам, да ми върнат колата в състоянието, в което съм им я оставил т.е. вървяща без подобренията, които са имали намерението да направят.
          А относно това, че на своя глава, без да ме предупредят, са предприели действия, които са довели до проблеми с компютъра, си е тяхна грешка, и следва да си е за тяхна сметка. Изтъкни довода, че ако предварително са те информирали, че за да инсталират новия софтуер се налага интервенция по допълнителната аларма и компютъра си щял да се откажеш от „компетентните” им услуги.

          ОБЕЗАТЕНО потърси съдействие от комисията за защита на потребителите http://www.kzp.bg/index.php?mode=vie...document_id=19 – подай си жалба.
          В краен случай не се колебай да си наемеш адвокат и да ги съдиш.
          УСПЕХ!
          Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

          Коментар


          • #20
            До: Нов компютър за двигателя?

            Благодаря на всички за подкрепата! Страхотни сте! Точно това ще направя утре. Ще информирам как е приключило посещението в БС.
            Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
            Nissan Almera N16 2.2 DI
            LZ1MAS

            Коментар


            • #21
              До: Нов компютър за двигателя?

              колега, гони си прават и интереса до край!
              лятото купувах масла и филтър от БС София и докато си чаках да ми донесат нещата присъствах на чудна сценка на съседното бюро... един от монтьорите дойде да обеснява на консултант приемчика казуса по някакъв дизелов гранд и се сдърпаха. като влизах се разминах с някакъв бесен клиент дето ругаеше че нам си кой ден бил без кола, от разговора между двамата юнаци след като клиента си замина стана ясно че го мотаят защото :
              - Кво да му проверявам дюзите като умната кат я свалях изфърча..../реплика на монтьора/...
              а другия му крещи: е аз кво сега да му кажа , трети път го връщам...
              и тоз чуден диалог пред клиент /аз/ а познайте какво са казали на човека с гранда след като се разправяха - е тази дюза сега кой ще я плаща?!?

              твърдо за мене от този сервиз само се закупуват части и консумативи... и сувенирни шапки
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #22
                До: Нов компютър за двигателя?

                Първоначално публикуван от mordo Преглед на мнение
                Благодаря на всички за подкрепата! Страхотни сте! Точно това ще направя утре. Ще информирам как е приключило посещението в БС.
                На всяка цена да информираш! Успех!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #23
                  До: Нов компютър за двигателя?

                  Успех и не се предавай ... без бой
                  Грандоман WJ 3.1 QD

                  Коментар


                  • #24
                    До: Нов компютър за двигателя?

                    Добро утро на всички.
                    За съжаление не само БС са така. Може би всички "официални" сервизи процедират по същия начин. Снощи обсъждахме проблема с моя доверен монтьор. По принцип той обслужва френски автомобили и кара ситроен. Та бил преди известно време в Аутотехника и докато чакал за нещо си дошъл някакъв клиент със Ситроен С3, костюмар, да му сменят изгоряла крушка на фара. Сменили му я срещу скромната сума от 30 лв., излиза колата - пак няма работеща крушка. Оказало се, че при смяната окъсява буксата на крушката. Пращат го за нова в магазина (всеки средно запознат знае, че няма такова нещо - сменя се цялата инсталация). Хайде - 1600,00 лв. Хайде за другата още толкова - общо около 3000,00 лв. Човекът започнал да пелтечи, да се черви, учестило му се дишането. Когато минал покрай моят познат последния му казал да бяга оттук и да иде в кой и да е средностатистически сервиз, където ще му направят фара да работи за 10 минути срещу не повече от 30,00 лв. Кажете на какво прилича това?!
                    Смятам, че е време да се постави край на тези одирания на кожи. Това са измами. Имаме си не лош Наказателен кодес, в който има цял Раздел ІV "Измама". Основният състав - чл. 209 НК гласи: "Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода до шест години".
                    Аз също мисля, че трябва да си търсим правата. По гражданско-правен път е доста трудно да си докажем твърденията, делата се бавят с години, свързано е с доста средства. Но нека поне да възбудим срещу някой от тия "убавци" наказателно преследване, пък да видим дали така лесно ще се опитват да ни мамят. А ако има и осъдителна присъда.....животът му се преобръща наопаки.
                    Защото, колеги, ние българите си страдаме от манталитета. И целият живот на болшинството от нас преминава в игра от типа "Прееби другарче". Животът на останалата част от нас е под мотото "Наведена глава сабя не е сече".
                    Извинявам се за това дълго лирическо отклонение, подгрявам за днес.

                    Желая приятен и ползотворен ден на всички!
                    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                    Nissan Almera N16 2.2 DI
                    LZ1MAS

                    Коментар


                    • #25
                      До: Нов компютър за двигателя?

                      Успех,стискам ти палци.Опиши процедурата след това,за да знаем и ние за напред как да действаме,но дано си вземат поука,че при тия далавери+700% надценка на частите си е малко страшно да отидеш в сервиз.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #26
                        До: Нов компютър за двигателя?

                        Стискам палци всичко да мине възможно най-безболезнено за теб. Проверих в Bosch и Киров за нов или употребяван компютър, но в програмата им излиза, че тази част може да бъде поръчвана само от Крайслер и за съжаление няма да мога да ти помогна ако се стигне до покупка. Само за инфо - каталожния номер по номенклатурата на Bosch e 0 281 011 475 и би могъл и в нета да потърсиш за своя информация. Не извършват и ремонти. Успех
                        Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                        Коментар


                        • #27
                          До: Нов компютър за двигателя?

                          Има ли развитие?
                          Грандоман WJ 3.1 QD

                          Коментар


                          • #28
                            До: Нов компютър за двигателя?

                            Здравейте. Чакам становището на Chrysler Europe LLC. До тогава джипката стои умряла.

                            Поздрави.
                            Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                            Nissan Almera N16 2.2 DI
                            LZ1MAS

                            Коментар


                            • #29
                              До: Нов компютър за двигателя?

                              Няма ли резултат още, че то ще мине годината така ,Давай им зор

                              Коментар


                              • #30
                                До: Нов компютър за двигателя?

                                Здравейте. Все още чакам официалното становище от Chrysler. Докато не го дадат съм с вързани ръце.

                                Поздрави.
                                Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                                Nissan Almera N16 2.2 DI
                                LZ1MAS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X