Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов компютър за двигателя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов компютър за двигателя?

    Здравейте.
    Вече втора седмица джипката е в БС за ремонт на АСК по сервизна акция от 2006 г. Трябваше да е готова миналата седмица, но от сервиза ми казаха, че не възприемала новия софт. Вчера ме извикаха и ми показаха счупените куплунзи на компа и кабелите към двигателя. Твърдят, че компа е бил правен, че са запоявани крачета на куплунзите. Т.е. трябва нов комп или втора употреба. Нов - около 1700 лв. За съжаление трудно ще докажа, че те са счупили куплунзите, но въпросът е защо сервизният техник е свалял компютъра?! Мисля, че не му е работа да го прави в случая. Който чупи - купи. Мале, мале... Закарах им здрава кола, сега каква стана тя.....
    Дайте съвет, ако обичате. Може ли куплунга на компа да се възстанови - нов + запояване на крачетата към платката? Приемливи цени на втора употреба комп. Ако трябва да е нов (на BOSCH е) - откъде да поръчам?

    Благодаря предварително.
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
    Nissan Almera N16 2.2 DI
    LZ1MAS

  • #2
    До: Нов компютър за двигателя?

    Пробвай първо с един голям скандал ... съд ... ала бала.
    Грандоман WJ 3.1 QD

    Коментар


    • #3
      До: Нов компютър за двигателя?

      И аз подкрепям колегата Бейсел,як скандал,ама отиди когато си много нервен.Докога ще продължават да ни лъжат,крадат и подменят части, консумативите не ги сменят а ги продават без фактура под масата на следващия клиент.Явно целта им е не Jeep да просъществува а да фалира за което бс много допринася.Признавам си мен много ме е страх да си оставя джипа при тях,дано си променят политиката,че Jeep ще виждаме само на картичка.
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

      Коментар


      • #4
        До: Нов компютър за двигателя?

        Не, само със скандал може и да не стане, по-добре поговори с юрист за ситуацията в която си попаднал и трябва да има писмена следа, че сте имали противоречия, препоръчано писмо, нотариална покана, нещо такова повече ще ги стресне.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          До: Нов компютър за двигателя?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Не, само със скандал може и да не стане, по-добре поговори с юрист за ситуацията в която си попаднал и трябва да има писмена следа, че сте имали противоречия, препоръчано писмо, нотариална покана, нещо такова повече ще ги стресне.
          Подкрепям напълно, от тук нататък - кореспонденцията по между ви само писмена!!!
          Навремето имахме проблем с една фирмена кола в Пежо /знаете им славата/, последните писма бяха с копия до централата във Франция и нещата се оправиха. Дори не се стигна до съд. Юристката ни обаче, доста се потруди и накрая им го изкара през ****
          П.П. Проблема при нас беше за повече пари и Французите така лесно се съгласиха, а българите си правиха оглушки с месеци.
          Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
          if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

          Коментар


          • #6
            До: Нов компютър за двигателя?

            Натискай ги здраво.Ако трябва стигни до шефовете на БС,само не се предавай.Излез им с аргумента че си вкарал здрава кола, а сега искат компютър, ти да не си донор на тези измикяри.Работа при качване на софтуер при компа нямат.Доколкото ми е известно всичко става през централния куплунг.Имам приятел който кара Мерцедес ГЛ и го вкара за смяна на маркучите на турбото .След качествения ремон колата гръмна (спукал се е трети маркуч защото не са го подменили) поразиите бяха големи,след хубав скандал в БС и коментари с мениджъри на високо ниво, колата си я оправиха за тяхна сметка.Успех.Все бях с надежда че със сяка изминала година ще се променят към по добро, ама май се променят към по лошо.Еспех отново, не се предавай.

            Коментар


            • #7
              До: Нов компютър за двигателя?

              Здравей modro. Съчувствам ти за проблема...аз имам същия Jeep, но 2004 година. Както и да е...с техничеески съвет не мога да помогна, но мога да опитам с намиране на нов компютър щом е на Bosch. Бивш служител на фирма Киров съм и познавам добре хората от отдела за автооборудване. Ако искаш дай ми каталожен номер и модел на компа пък да видим какво ще излезе като отстъпка. В БС държат ли те да монтират компа, защото от Bosch може да пожелаят те да се заемат предвид бъдещи гаранции.
              Поздрави.
              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

              Коментар


              • #8
                До: Нов компютър за двигателя?

                Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                Здравей modro. Съчувствам ти за проблема...аз имам същия Jeep, но 2004 година. Както и да е...с техничеески съвет не мога да помогна, но мога да опитам с намиране на нов компютър щом е на Bosch. Бивш служител на фирма Киров съм и познавам добре хората от отдела за автооборудване. Ако искаш дай ми каталожен номер и модел на компа пък да видим какво ще излезе като отстъпка. В БС държат ли те да монтират компа, защото от Bosch може да пожелаят те да се заемат предвид бъдещи гаранции.
                Поздрави.

                Здравей, Тодор,
                От БС трябва да извършат ремонта, защото джипа е "умрял" в момента. Каталожният номер е 560 445 61, като буквите отзад нямат значение. Предполагам, че ще има 560 445 61 CE, това е последната модификация за моделните години 2004 и 2005. Нататък слагат други, не BOSCH.

                Благодаря предварително.
                Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                Nissan Almera N16 2.2 DI
                LZ1MAS

                Коментар


                • #9
                  До: Нов компютър за двигателя?

                  Твоя джип не е ли 2006 година и затова да се налага това ходене до БС? Ако е 2004 то и аз би трябвало да отида...макар като чета едва ли да го направя.
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нов компютър за двигателя?

                    2005 година е. Сервизната акция важи за автомобили, произведени между 2005 и 2006 г.
                    Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                    Nissan Almera N16 2.2 DI
                    LZ1MAS

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нов компютър за двигателя?

                      Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                      Твоя джип не е ли 2006 година и затова да се налага това ходене до БС? Ако е 2004 то и аз би трябвало да отида...макар като чета едва ли да го направя.
                      Той /mordo/ беше проверил преди това по VIN-а, в официален сайт на Jeep за сервизната история и беше излязло че е Uncompleted. Затова го закара в БС. Бях учуден, че неизвършените сервизни акции на DaimlerChrysler важат, дори и след изтичането на гаранцията, и че ще приемат колата дори сега. Каква я мислехме, а каква излезе! Успех в решаването на проблема!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нов компютър за двигателя?

                        Този тип сервизни акции били до живот на автомобила, така ми обясниха от БС. Вярно, каква я мислих, каква стана. Вкарах здрав автомобил, сега е осакатен
                        Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                        Nissan Almera N16 2.2 DI
                        LZ1MAS

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нов компютър за двигателя?

                          и аз бях попаднал в БС вихрушката.като прочетох че 1 бр. изолиртблант е 30лв. и щях да падна,а те използвали цели 2бр.голем смех.след доста голям скандал и викане от 1200лв,им платих 450.а относно компа вий тук; http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=78029

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нов компютър за двигателя?

                            Благодаря angel4o,
                            В петък ще се разбере какво ще се прави. Между другото, вече получих отговор от Chrysler Europe - ще поискат допълнителна информация от БС и ще ме уведомят за становището си по въпроса.

                            Поздрави
                            Jeep Cherokee, 2.8 CRD Wild Dream Edition
                            Nissan Almera N16 2.2 DI
                            LZ1MAS

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нов компютър за двигателя?

                              Следях "в сянка" действията на mordo, защото и аз имам "uncompleted recall" за предни долни шарнири, но... сигурно на мен щяха да ми кажат, че ECU и BCM софтуерите не възприемат новите шарнири, поради което трябва....... далече от тия, освен само за масла и течности...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X