Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температура Jeep Cherokee - проблем или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

    Напълно съгласен за термостата, на буса смених 5 сигурно и всичките отваряха на студен двигател, накрая моторкрафт ли къв беше и най-накрая с еполучи парно, същото го има и с боклуци дето отварят като колата прегрее.

    Коментар


    • #62
      От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

      Не сме мерили точната температура на която отваря термостата, но Дядо Владо доста осторожно опипваше маркучите....парно също се появи доста преди достигане на оптималната стойност на показание на уреда. Отделно си мисля, че ако термостата отваряше прекалено късно, то щях да имам загряване и в градски условия. Отделно вероятността и двата термостата да се държат еднакво грешно е минимална.
      Колега Rady1st - надявам се не ми предлагаш да инвестирам 2100 лева за да си купя 5 термостата.
      Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

      Коментар


      • #63
        От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

        Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
        ... Отделно си мисля, че ако термостата отваряше прекалено късно, то щях да имам загряване и в градски условия...
        Мислиш, ама не е така. В градски условия термичното натоварване на двигателя е променливо - с пикове и с падове поради постоянно променящата се горивна порция в цилиндъра. Отгоре на това има и престой характеризиращ се с минимална порция. Съответно двигателя има време да се охлади между тези режими. На "магистралата, на баир и с 130" е друго. Там порцията е максималната, за продължително време и най малката неизправност в двигателя води до прегравяне.
        Това пък "че имало парно", в случая няма нищо общо с "отворил ли е термостата". Владо няма как да е с теб "на магистралата", така че като стигне 100* слизаш, запретваш ръкави и опипваш долния маркуч. после казваш.
        Незнам и какви два термостата - пишеш "оригиналния бил блокирал отворен" ...

        Алекс ти е казал как да принудиш ЕГР-а да затвори потока изгорели газове без да разглабяш нищо. Пробваш и пак казваш какво- що.

        Коментар


        • #64
          От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

          Такаааа, след инвазията по разглобяване и прмиване на къде що има охладители то в Неделя беше време за EGR клапана. Разплжен на изключително недостъпно място беше зор да се сложи заглушка, но благодарение на упоритостта на Димата и виртуозно гънещия ръце Дядо Владо то и тази задача се отметна. Ето и малко снимки:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cooler.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5415861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cooler 2.jpg
Прегледи:1
Размер:113.9 КБ
ID:5415862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cooler 3.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5415863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:EGR.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5415864Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Position.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5415865
          Разбира се през това време много хора издевателствуваха с кюфтета и кебапчета над волята и хранителния ми режим .
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kostinbrod-20121007-00362.jpg
Прегледи:2
Размер:139.5 КБ
ID:5415866

          В Понеделник излезнах на магистрала Тракия за проба. Газ до 140 по баира и малко преди Вакарел Jeep-чо умря напълно - изгасна в движение и няма палене....върти здраво (с нов акумулатор Optima), но нищо. А точно се зарадвах, че стрелката на температурата не мърдаше от нормалното си място. Прочетох грешки P0340 (Camshaft position sensor) и P1130 ама какво от това . Между другото грешките се четат при номера с ключа, но не се визуализира MIL. След 30 мин реши все пак да запали и така до северното околовръстно, където се повтори загасването и 30 минутния престой. След това същата история и в Костинброд та и Димата се включи с едно въже. Оттам клатене на кабели, оглед, диагностика и т.н. и в крайна сметка се оказа повреден Crankshaft position sensor въпреки грешката в другия датчик.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.8 CRD Crankshaft Position Sensor.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5415867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CRD Crankshaft Position Sensor.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5415868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5066882aa.jpg
Прегледи:2
Размер:24.8 КБ
ID:5415869
          Вторник закупуване на такъв и подмяна. Дето си мислех, че по-затънтено място от това за EGR клапана нямало...ама се оказа, че има. В крайна сметка след 3-4 часа борба датчика беше подменен, грешките се самоизчистиха и до момента проблеми няма. Все още събирам смелост да изляза отново на магистралата за да проведа отново експеримента за температурата . Разбира се и времето да го позволява...над 20 гр.С.
          Специални благодарности на Дядо, Дима и Алекс Маринов, който ми оказа морална и снимкова подкрепа по телефон и e-mail.
          Последно редактирано от Todor_Ninov; 10-10-12, 14:04.
          Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

          Коментар


          • #65
            От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

            Имам същият проблем. Каква е цената на този датчик? Искам да го сменя и да продавам, че не мога да му смогна на разхода. :-)
            Последно редактирано от CarTest™; 31-12-12, 00:28.

            Коментар


            • #66
              От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

              Вече забравих, но ми се върти сума около 160 лева. Звънни във Вест Ауто и ще ти кажат по телефона. Няма смисъл да го купуваш от БС защото все е Бош.....само дето парите са други.
              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

              Коментар


              • #67
                От: Температура Jeep Cherokee - проблем или не

                Първоначално публикуван от Todor_Ninov Преглед на мнение
                Вече забравих, но ми се върти сума около 160 лева. Звънни във Вест Ауто и ще ти кажат по телефона. Няма смисъл да го купуваш от БС защото все е Бош.....само дето парите са други.
                Благодаря!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X