Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парно WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Парно WJ

    Колата е уж с нов термостат и водна помпа - колата седи на голямата средна черта между 40 и 100. Пипнах маркучите за парното, уж са топли, но не зная дали достатъчно.
    Сега направих тест на климатроника и ми показва 52 грешка отдясно.

    Направи ми впечатление, че когато съм поставил на Lo духа с еднаква сила на потока и еднаква температура, когато сложа на Hi, тогава от дясно започва да духа по-слабо, но пак с еднаква температура.

    Също така, горе ми пише Open circuit - има ли общо датчика за външна температура с парното?
    Последно редактирано от peter3d; 01-12-13, 12:57.
    Масла и други консумативи за джип-ове с ниски надценки на www.charkove.com

    Коментар


    • #92
      От: Парно WJ

      Първоначално публикуван от peter3d Преглед на мнение
      ... Също така, горе ми пише Open circuit - има ли общо датчика за външна температура с парното?
      Има. Да не е оставен откачен?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        От: Парно WJ

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Има. Да не е оставен откачен?
        Пулих се пред решетката днес, но паркирам на кално и така и не видях къде точно се намира?
        Масла и други консумативи за джип-ове с ниски надценки на www.charkove.com

        Коментар


        • #94
          От: Парно WJ

          Първоначално публикуван от peter3d Преглед на мнение
          Пулих се пред решетката днес, но паркирам на кално и така и не видях къде точно се намира?
          Ето

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:outside.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5542662

          Ако само буксата не е закачена, може да се бръкне през решетката и да се закачи, макар и не много удобно.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #95
            От: Парно WJ

            Колега, благодаря ти. Видях датчика, лошото обаче, е че няма кабел до него... този куплунг се пада зад фара нали?
            Масла и други консумативи за джип-ове с ниски надценки на www.charkove.com

            Коментар


            • #96
              От: Парно WJ

              Инспектирах цялата система под жабката, рециркулационната клапа я закрепих в отворено положение още преди, вратите за регулиране на температурата са здрави и работят, въздуха минава свободно при тях и с голяма сила, вентилаторчето върти в правилна посока и е наред като цяло. Явно въздуха се блокира някъде при mode door-а , за сега само четох, че това е възможно, но все още не съм виждал изцяло разглобена такава система. Някой да има HVAC при себе си или да смята да разглабя табло в скоро време? Възмжно е и самото управление или някой датчик да прави номера, някакъв опит?

              Коментар


              • #97
                От: Парно WJ

                Първоначално публикуван от teopetrov Преглед на мнение
                Току що звънах на колегата по горе и му обясних какво направих с моето парно....все пак 2 пъти съм разглобявал таблото за това парно....лошо,но нека споделя със всички и дано помогна на някой като му спестя някой лев.И така.....не исках и трети път да се разглобява таблото и реших проблема с клапите(по точно стана само с тази която пуска въздух към водача)като ръчно я поставихме а стои в отворено положение и откачихме климатроника да не ги командва,4е да не ги бутне и затвори пак.По този начин ще имам парно, но без да контолирам температурата в купето.Проблема е че напролет трябва да си вкючите буксата на климатроника за да духа студено,а преди зима пак всичко отначало,но е добро решение за човек който не иска да бута таблото,ако има проблем с клапите
                Колега, де е тая букса?

                Коментар


                • #98
                  От: Парно WJ

                  Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
                  Колега, де е тая букса?
                  На моторчето зад жабката.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #99
                    От: Парно WJ

                    За много години приятели!
                    Ще ползвам темата за да попитам нещо.
                    До колкото разбрах когато се пусне да обдухва стъклото се пуска и климатика за да изсуши въздуха за по лесно премахване на запотяването. Обаче мен нещо не ме кефи идеята климата да работи и през зимата. Стъклата все са запотени и не ми е много удобно постоянно да връткам копчето от крака на стъкло.
                    Та питанката е следната- може ли и как евентуално да накараме климатика да не работи когато духа на стъклата.
                    Поздрави!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • От: Парно WJ

                      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                      За много години приятели!
                      Ще ползвам темата за да попитам нещо.
                      До колкото разбрах когато се пусне да обдухва стъклото се пуска и климатика за да изсуши въздуха за по лесно премахване на запотяването. Обаче мен нещо не ме кефи идеята климата да работи и през зимата. Стъклата все са запотени и не ми е много удобно постоянно да връткам копчето от крака на стъкло.
                      Та питанката е следната- може ли и как евентуално да накараме климатика да не работи когато духа на стъклата.
                      Поздрави!
                      Най-чисто и просто е допълнително ЦК ключе, което да в вързано последователно на бушона за съединителя на компресора или просто му извади бушона през зимата. Между другото ще записва грешка.
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Парно WJ

                        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                        ...Стъклата все са запотени и не ми е много ....
                        По - скоро потърси и евентуално отстрани причината за запотяването.
                        При мен много рядко и не изцяло се замъгляват.
                        WG Limited 2.7 CRD 02
                        WG Overland 2.7 CRD 04/05

                        Коментар


                        • От: Парно WJ

                          Запотяването е когато много вали или когато е снежно и налазиш със снега вътре. Не е нещо ненормално , филтърът на купето е ОК.
                          Идеята ми по скоро беше дали не може да се изключи от настройките на климатроника. Все пак нещо казва на този компютър че когато копчето е на прозорец или крака и прозорец да се включи климатика. Дали не може да се накара да забрави да го включва.
                          Поздрави!
                          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                          Коментар


                          • От: Парно WJ

                            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                            Запотяването е когато много вали или когато е снежно и налазиш със снега вътре. Не е нещо ненормално , филтърът на купето е ОК.
                            Идеята ми по скоро беше дали не може да се изключи от настройките на климатроника. Все пак нещо казва на този компютър че когато копчето е на прозорец или крака и прозорец да се включи климатика. Дали не може да се накара да забрави да го включва.
                            Поздрави!
                            Именно най-бързия начин за изсушаване на стъклата е с климатика.Ако нещо не е както трябва значи нещо не е както трябва.Няма защо да го преправяш.Когато пуснеш парното на макс и климатика едновременно в колата трябва да е баня.Ако навън е под 6 градуса климатика няма да работи.

                            Коментар


                            • От: Парно WJ

                              Ти сигурен ли си че под 6 градуса не работи ???
                              Конкретно при Гранд Чероки WJ!
                              Поздрави!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • От: Парно WJ

                                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                                Запотяването е когато много вали или когато е снежно и налазиш със снега вътре. Не е нещо ненормално , филтърът на купето е ОК.
                                Идеята ми по скоро беше дали не може да се изключи от настройките на климатроника. Все пак нещо казва на този компютър че когато копчето е на прозорец или крака и прозорец да се включи климатика. Дали не може да се накара да забрави да го включва.
                                Поздрави!
                                Не така е изработен , на много коли е така не само от USA
                                Еди Рангелов : 0885 088 444
                                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X