Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари :)

    От 23.11 започваме работа по тоя убавец. Вече сме го разкулачили и в понеделник влиза бригадата заварчици - бандата на Дедо Венци
    Общо взето планът изглежда така:
    - обръщане на дирекция
    - цялостна клетка на купето
    - усилване на конструкцията отдолу
    - усилване на броните
    - преместване на акумулатора отзад
    - Bushwacker fender flares
    - Detroit locker отпред
    - Eaton e-locker отзад
    - 3" пружини отпред
    - допълнителни листи + шпренгване отзад
    - ProComp MX-6
    - JKS Quicker disconnects
    - 8500 superwinch - ще я слагаме в багажника, за да не се пречка отпред. Тук ще помоля някой ако има опит да сподели, за което благодаря
    - нов компютър на двигателя
    - и ако се сетим още нещо
    Снимки ще кача след малко

  • #2
    До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

    Даваи снимките

    Коментар


    • #3
      До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

      В тая връзка, искам да помоля някой ако има впечатление от хубави 33" гуми, които да се представят добре на сняг, кал и асфалт (знам, че е трудно, но е все пак възможно), да не си мълчи, ами да пише!

      Коментар


      • #4
        До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

        Все още не съм готов със снимките, забравих просто. Но имам снимки на таблото и там, където ще правим интервенции, за да обърнем дирекцията. Учудващото тук е, че таблото представлява една носеща конструкция, на която се редят детайлите - еърбег, табло с инструменти, бутони и т.н. Още по-учудващото е, че всяко едно от тези неща може да се премести на противоположната посока!!! Просто го махаш от ляво и го слагаш отдясно!!! Ебати американците
        Все още не сме махнали конзолата с кормилото и педалите, но предполагам, че няма да има никакъв проблем да я преместим отляво. План:
        1. Разглобяване на таблото
        2. Разглобяване на парна, марна и т.н.
        3. Разглобяване на конзолата с кормилото и педалите
        4. разглобяване на цялата инсталация на климатика
        5. Монтиране на конзолата с педалите отляво. Тук ще има пробиване, заварки, и едно дълго надене на кабели. Ще направя снимки, за да може тия, които ще си чупят главите след мен, да им е по-леко
        6. Смяна на кормилната кутия и опората на напречната щанга с леви такива
        7. Смяна на щангите (напречна и кормилна)
        8. Смяна и повдигане нагоре на ухото на предния мост (вижте http://www.go.jeep-xj.info/HowtoOTKTrackbarBracket.htm - Библията на ентусиазиране безделници като мен)
        8. Възстановяване на изср...ата бъркотия и сглобяване на таблото
        9. Парното как ще го правим - тепърва ще го мислим.
        10. Климатика - да го мислят в сервиза


        P.S. Очевидно съотношението на диференциала е 3.53?!?! (Виж снимката). Така че ще му сложим едни коронки с пиньони в 3.73, за да компенсираме по-големите 33" гуми и работата спи
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от tk3c-pyce; 21-11-09, 18:42.

        Коментар


        • #5
          До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

          Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
          В тая връзка, искам да помоля някой ако има впечатление от хубави 33" гуми, които да се представят добре на сняг, кал и асфалт (знам, че е трудно, но е все пак възможно), да не си мълчи, ами да пише!
          Тoyo MT

          Коментар


          • #6
            До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

            Линк или кой ги продава? Мерси

            Коментар


            • #7
              До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

              Google

              Коментар


              • #8
                До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                Не знаех че Google продават гуми

                Вариант за гума освен Тойо-то, за което съм чувал само суперлативи е Interco Trxus MT
                Георги Гатев

                Коментар


                • #9
                  До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                  Ъпдейт от днес. Между другото, бих искал да попитам, някой знае ли как се откачат връзките на климатика, които сап показани на снимката? Предварително благодаря
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                    Ами обади се де ти ги откачим.Много е лесно , но с едно приспособление.
                    FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                    BJ42 04 1982
                    FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                    LZ 2 BHB

                    Коментар


                    • #11
                      До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                      Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение


                      P.S. Очевидно съотношението на диференциала е 3.53?!?! (Виж снимката). Така че ще му сложим едни коронки с пиньони в 3.73, за да компенсираме по-големите 33" гуми и работата спи
                      Колегата (?) който много четеше по нетовете би трябвало (може би) да знае че 3.73 не компенсира 33 гуми и 3.55 оригинално главно предаване. А "работата спи" не само със знаене на английски и бърз интернет, нужни са и малко познания за какво става дума, конкретно формулата за предавателните отношения я има на стотици места в нета. Макар че и формула не е нужна, а елементарни познания по аритметика.
                      И за да не съм голословен и колегата (?) пак да се вкисва:
                      33 / 29 = 1.1379
                      3.53 Х 1.1379 = 4.0167
                      Или за да "спи работата" на въпросния колега (?) му трябват "едни коронки и пиньони" с 4.01:1 предаване и тъй като няма такова най близко са му 4.10:1.
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                        Колега, да обясня - 3.73 го имам в склада. 4.10 ще трябва да си го поръчам. И ще трябва да го платя. А и сметката мога да я направя, даже по-добре - тъй като автомобилът ще се ползва за offroad, при по-голямо натоварване, съотношението ДАЖЕ трябва да се намали още, за да се щади трансмисията и най-вече карданите (все пак, когато чичовците от Jeep са проектирали автомобила, те са смятали, че 95% от житейския му път ще бъде на асфалта). И ако ще се чупи нещо, то това да са осите (та после да си купим superior). В този смисъл, най-добрият избор тук би бил 4.56, а не 4.10, колега. Тия сметки сме ги правили... но хапливия език е разбираем. Все пак имате да си връщате, задето Ви натрих носа за detroit locker Не че съм го искал, но имам една много лоша черта - не обичам да си мълча.

                        P.S. И тъй като аз също не съм безгрешен, горе съм объркал 3.53, което трябва да е 3.55.

                        P.S.2 Благодаря на колегата Благо! Ще се обадя още днес!

                        P.S.3 И ако разрешите, още една малка корекцийка, колега - оригиналните гуми са 721мм, а не 736 (29инча), така че и сметката Ви е грешна - съотношението е 1:1.198 => теоретично 4.25. За да не ви излиза сметката грешна, ето един полезен линк - http://www.1010tires.com/tiresizecalculator.asp , защото дори и инчовите размери имат разминавания. Знам, че не обичате да четете в Интернет, но е полезно понякога
                        Последно редактирано от tk3c-pyce; 24-11-09, 08:55.

                        Коментар


                        • #13
                          До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                          Колега като правиш ролкейджа, моля сваляй размерите, че да можем да копираме после от теб.
                          Не зная доколко размера от обикновен Черок, ще пасне на Гранд Черок.
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                            Не се знае дали ще направим най-добрия избор. Иначе ето ти няколко адреса, на които можеш да видиш rollcage, даже на части и със снимки:
                            http://tandjperformance.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=25_43&products_id=8

                            http://www.dandcextreme.com/product_template.asp?pkID=126

                            Коментар


                            • #15
                              До: 2001 XJ - новият проект на русенските теке3есари

                              Първоначално публикуван от tk3c-pyce Преглед на мнение
                              Все пак имате да си връщате, задето Ви натрих носа за detroit locker Не че съм го искал, но имам една много лоша черта - не обичам да си мълча.
                              Това че си замълчах не значи че сте "ми натрил носа" .
                              Писаниците ви за детройт локер бяха поредното доказателство че хал - хабер си нямате за какво става дума.
                              Имате и една по лоша черта - не обичате да си мълчите когато би трябвало и най вече когато говорите глупости.
                              И не се притеснявайте за поредния остроумен отговор - няма нужда.
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X