Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

    Ако прецениш може да споделиш коя е фирмата та и ние да поръчаме

    Коментар


    • #47
      До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
      .... оригиналните дневни светлини ( в Канада) работят с крушките за къси светлини, но с намалена яркост...
      Това значи ли че ако крушките са ксенонови, няма да светнат.

      Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение

      За това процедурата би трябвало да е следната:

      1. Вади се релето за къси светлини.
      2. Над него ( в горния ляв ъгъл) се слага модул за дневни светлини.
      3. Програмира се компа. да е с код Канада.
      4. Компа се рестартира за да се запишат новите настроики.
      Смених регионалните настройки и сега алармата бибитка.
      Как мога да съм сигурен че четвъртата точка е изпълнена.

      Коментар


      • #48
        До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Това значи ли че ако крушките са ксенонови, няма да светнат.



        Смених регионалните настройки и сега алармата бибитка.
        Как мога да съм сигурен че четвъртата точка е изпълнена.
        4) Initialize the BCM. (Same as the “Reset the Module” command that appears on the DRB III display.)

        Коментар


        • #49
          До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

          Е да де, ама DRB-III дисплея го гледаше един пич в сервиза, и хич не знам какво е натискал.
          Каза че апаратурата на Бош не била съвсем съвместима с американските каляски, и много често виждаш на екран круша а то всъщност е ябълка.

          Коментар


          • #50
            До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Това значи ли че ако крушките са ксенонови, няма да светнат.
            ..................................................................
            С DRL ксенон няма да работи . За да светят примерно на 50 % крушките с нажежаема жичка, DRL ги управлява импулсно. При задействане на DRL дългите /или късите/ светлини се захранват с редуцирано напрежение и по този начин те не светят с пълният си капацитет, но заради инертността на нажежената жичка, това не се възприема като запалване и загасване на крушката, а само като намалена яркост. При ксенон ще се получи постоянно светване и гасене на крушките, вероятно нещо като стробоскоп. Да не говорим как това ще се отрази на електрониката /баласта/ и крушката.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #51
              До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

              Ааа, ясно. Еми ако продължава да си работи с бибиткане (какъв термин само, а) всичко следва да е ок.

              Коментар


              • #52
                До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                Не от БС.Просто се обадих по телефона в една фирма и попитах може ли да ми доставят DRL реле за Гранда.Казаха ,че могат и цена ми дадоха.Сега чакам.
                Има ли някакво развитие с DRL-релето, че вчера забравих да си пусна фаровете и глобата ми се размина с големи кандърми
                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • #53
                  До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                  По телефона работата не стана.Оказа се ,че са доставили реле за дълги или къси-то е едно и също.Сега отново чакам цена и срок за доставка.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #54
                    До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                    Простете, ако не съм в час, аз не съм от "Гранд"-овете, но "фабрична аларма" при Jeep, според моя горчив опит - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=71104 е доста рядка екстра - обикновено става дума само за дистанционна "отварачка" (remote access) с "паник-бутон", нещо, което не реагира на... нищо, освен на "owner`s intervention". Идеята на Хамериканите, доколкото разбрах, е била, ако ти прилошее нещо в колата, да натиснеш "паник-бутона" и тя да започне да мига с фарове и да бибитка и така да привлече вниманието на загрижени граждани, които да наберат "911". Не става дума изобщо за "anti-theft device".
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                      Няма паник бутон. И не е чак толкова рядка. Свири само ако се отвори колата с различен от оригиналния ключ.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                        Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                        Няма паник бутон. И не е чак толкова рядка. Свири само ако се отвори колата с различен от оригиналния ключ.
                        Е моята има. И свири и по други причини.

                        А за дневните светлинииии ... давам идея и приемам ... а бе както казват лекарите "цветя и бонбони не пием!"

                        Решението е много просто: слагате нещо черно върху датчика за вкл. на светлините при смрачаване и джипа решава, че е полярна нощ и свети винаги.
                        Аз така направих и нЕЕмам проблеми.

                        Изпитано и проверено от мен.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #57
                          До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                          Значи, аз пробвах всякакви схеми... само неоригинален ключ не съм си правил за цел проверка на т.нар."аларма". Говорим за мойто, което не е "Grand..." Накрая си поръчах да ми сложат аларма, като много настоях тя по никакъв начин да не "интерферира" с другите "придатъци" по колата. Сега си имам "отварачката" с много важния "пИниз" да отваря задния прозорец, без вратите, с класическата опция - едно натискане - отваря само "driver`s door" и двойно - всички врати + задната, и отделно - тънко и малко дистанционно за алармата, което отваря всички врати, както и вдига отворени прозорци при заключване (което "заводската" т.нар. "аларма") не прави, а само ако използваш ключ. Отделно си прекъсва горивоподаването, което за крадците едва ли е проблем, но за застрахователите е важно Ако използваш "отварачката" без да деактивираш аларматна - почва да пищи. Ако си деактивираш алармата - можеш "гъзарски" да си вдигнеш задния прозорец на паркинга пред супермаркета и да си хвърлиш вътре торбите с покупките... 300 лв., може да му се вижда на някой много, но от горчив опит с нашите застрахователи, предпочитам този вариант.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение

                            Решението е много просто: слагате нещо черно върху датчика за вкл. на светлините при смрачаване и джипа решава, че е полярна нощ и свети винаги.
                            Къде е тоя датчик.

                            Едит:
                            Намерих го. Имам обаче някакви съмнения че тая кола си включва сама фаровете когато е тъмно.

                            Последно редактирано от kinex; 16-11-09, 22:09.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                              Е, еми това е sun sensor, ама той е за климатика, няма връзка с фаровете.
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Бибиткане на фабричната аларма и дневни светлини на WJ

                                Аз даже ходих да пробвам. При мен не става. Или аз не мога.
                                Sensor, headlamp е.
                                http://www.wjjeeps.com/lamps/lampsupgrade.htm#FOG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X